FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-09-12 22:24  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Gen84 słabo znacie temat rudego. W książce jest T-34/76 dopiero od odcinka szesnastego pt. "Daleki patrol" pojawił się T-34/85 niestety w czasie kręcenia filmu dostępne były już tylko T-34/85.
A model Beacie wychodzi ładny.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
21-09-12 22:36  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

No właśnie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-09-12 16:18  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
indianscout   

Gen84 jest tak jak pisali moi poprzednicy - poczytaj sobie monografie na temat t 34 -dużo wyjaśnią . Jeżeli sugerujesz się filmem to Tygrysy to obudowane sklejką teciaki , a Pantery w 12 odcinku " Fort Olgierd " to IS 3 . Nie sugeruj się filmem bo był kręcony z takim sprzętem jaki był dostępny .

 
22-09-12 18:38  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Chyba IS 2 !
IS 3 były w Polsce łącznie 2szt , został tylko jeden w Poznaniu w CSWL.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-09-12 22:40  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

o joj chyba zostałem zrugany...
fakt knigi ja nie czytał a jedynie widział to co pokazane było na szklanym ekranie :D a tam dzielna załoga poruszała się tylko 85 :D Choć fakt kolega wigura w jednym z odcinków coś tam wspominał o nowym modelu czołgu i o 85 mm armacie :D o ile mnie pamięć rzecz jasna nie myli bo mimo to, że pancerniaków na 10 kanałach na okrągło puszczają to dawno serial oglądałem, a jak już mi się trafił to jakimś dziwnym trafem zawsze na ten sam odcinek trafiałem :D
a tygrysy owszem z dykty były a i wielu filmach "kapitalistycznych" te czy inne pojady wcale orginałów nie przypominały:D nie znaczy to, że się filmami sugeruję:D
a poza tym co ma monografia T-34 do napisu "Rudy" na pancerzu?? nie bardzo rozumię? Czy napisałem coś na temat modelu, czy tylko na temat owego napisu??
model owszem fajny jak zwkle zresztą w wykonaniu mrówki choć moim zdaniem "Rudy" nie jest konieczny :D:D

Post zmieniony (23-09-12 09:49)

 
23-09-12 17:08  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
indianscout   

Pierpanzer - IS 2 jak najbardziej - właśnie jego miałem na myśli i nie wiem dlaczego napisałem 3 . Gen 84 monografia ma to do siebie że jest tam napisane że "85" weszła na uzbrojenie w 1944 roku i z całą pewnością nie szedł w pierwszej kolejności na uzbrojenie Armii Polskiej . Zresztą w odcinku " Rozstajne drogi " z rozmowy z Wichurą przy rozbitym Rudym padają słowa z których wynika że tam powinien stać "76 " . Swoją drogą mi też optycznie "76" nie pasuje do tego napisu ale jako model jest klasą w klasie .

 
23-09-12 18:33  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jak optycznie na pasuje ? A czym niby poza detalami rózni się boczna plyta pancerza od wersji 85.
Poza tym zobaczcie tutaj ,wydanie w opracowaniu Pan Wasiak z 1968 .Napis leży jak ulał ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-09-12 23:44  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
indianscout   

Ale wieża jest inna , koła też w filmowym rudym były żebrowane ... ale to , jak napisał Piterpanzer to szczegóły .

Post zmieniony (23-09-12 23:48)

 
24-09-12 00:24  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

W obu przypadkach , w MM i w Answerze masz wieże walcowane i spawane.
Takich wież było w I BP , może kilka , głównie posiadaliśmy w 1943 pojazdy z wieżą odlewaną z zakładu 112. Dokumentacja fotograficzna pokazuje kilka wyjątków od reguły ,ale tylko po to by tę regułę potwierdzić ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-09-12 07:12  Odp: [R] Rudy inaczej,czyli T-34/76
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetna ta dyskusja o Rudym. Oczywiście wiadomo, że cała ta powieść to fikcja literacka. W 1 pułku czołgów w 1943 roku było 32 czołgi T-34 z fabryki nr 112 w Gorkim. Pozostałe to były czołgi T-70 i samochody pancerne BA-64. Czołgu z numerem 102 nie było. Był czołg 100 d-cy pułku i 101 szefa sztabu pułku. Potem były wozy rozpoznawcze (104-106), samochody pancerne (107-109) a potem 4 mieszane kompanie czołgów T-34 i T-70. Czołgi dosłownie utracono w bitwie pod Lenino. Dopiero potem stworzono 1 Brygadę Pancerną im. Bohaterów Westerplatte. Dodano czołgi T-34/85, a w walkach o Gdańsk skierowano czołgi M4A2 Sherman 76 (W) z brygady gwardyjskiej. Ale w książce o tym nie ma mowy.
Czterej pancerni i pies to świetne dzieło propagandowe, które na wiele dziesięcioleci utrwaliło przekonanie, że T-34 to najlepszy czołg świata. Pozdrawiam

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024