FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
26-11-12 23:18  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hator, wbrew pozorom to wcale tak nie wygląda jak piszesz.
Większość osób, która kupiła model kupuje także laser. Kwestia tylko tego, czy razem z modelem, czy kilka tygodni później.

Co do Cargo - raczej nie w najbliższych miesiącach.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
26-11-12 23:49  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Hator   

Jeżeli dokupują później, czyli rozkładają koszt zakupu na raty. ;-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-11-12 09:17  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
martinus 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wg myślenie Answer, jest przysłowiowym "gwoździem do trumny"...

Kiedyś kupowałem wszystkie modele kolejowe z myślą o ich przeskalowaniu (mam nawet kilka oryginalnie przeskalowanych modeli Modelika - przez ich producenta), teraz w cięższych czasach kupuję tylko skalę 1:45, która obecnie już nie wychodzi...
Na skalę 1:25 nie mam czasu i miejsca w mieszkaniu (obecnie posiadane, to już jedna ściana 2 x 5 m)...

Na pewno nie będę kupował drogich modeli z laserami, bo mi się one nie przydadzą na pewno, a w sieci nadal będą wersje pirackie, a nawet tym bardziej będą poszukiwane...

A ile osób będzie kupować modele po 300 zł i jak często?
Wysyp nowości kolejowych Answera od wznowienia działalności, to już prawie średnia krajowa...

--
półkownik, czyli zbieracz... ale do czasu :-)

 
27-11-12 15:55  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydawca zasłonił się piractwem..... ale nie oszukujmy się starszych modeli nawet na aukcjach nieraz się nie da kupić....a nakład 250 albo 500 szt to niewiele .... a przeszukując odmęty internetu nie natknąłem się na ŻADEN nowy model ANGRAF do ściągnięcia ....

 
27-11-12 16:04  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czyli są skuteczni ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
27-11-12 16:07  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 



za kilka setek to już zdalnie sterowany samolocik , śmigłowiec , czołg albo piękny model latającej w niebo rakiety kosmicznej można nabyć w placówkach handlu nieuspołecznionego i chyba frajda będzie większa

Nie wspominam już o broni pneumatycznej dość dobrej jakości .


Są setki modeli kartonowych np: Seeking z MM co wychodzą super po sklejeniu i kosztują 8 - 10 zl . Po co kupować model ,który kosztuje więcej niż 300zł

Są tysiące free modeli , których koszt to jedynie wydrukowanie na kartonie w technologi laserowej - w firmie poligraficznej i reklamowej , i tak to wyjdzie dużo taniej


Te niektóre ceny to jest przegięcie - a już do polskich realiów szkoda gadać

 
27-11-12 17:15  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Właśnie - czy ktoś każe kupować model za 300 zł? Taki jest koszt opracowania i wydania tego konkretnego modelu. Koniec i kropka. A dyskusje co bym kupił i za ile skoro i tak nic nie kupuje... chyba nie mają sensu.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
27-11-12 17:33  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Answer napisał:

Taki jest koszt opracowania i wydania tego konkretnego modelu.

Sprecyzował bym bardziej :-) Nie modelu, tylko zestawu .

--

 
27-11-12 17:52  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Answer ja kupiłem w tym roku ok 400 modeli ale sprowadzone z Niemiec , Holandii Francjii Korei kosztują z przesyłką często mniej, niż wydawane w Polsce a w niczym nie ustępują

U niektórych wydawców przy dużych zamówieniach ma się duże rabaty .Lepiej kupować dużo na raz - dzięki temu zaoszczędzić można sporo kasy.

A waszych mam około setki - ale głównie lotnictwo i okręty.
Są dobre - to muszę przyznać i lubię je kleić .

Ale obecne ceny to - może zwiększyć nakład 2 razy i obniżyć cenę jednostkową?

Modelarstwo kartonowe to Hobby normalnie zarabiających ludzi ,a nie burżujów - oni mają inne zabawy .

Post zmieniony (27-11-12 18:04)

 
27-11-12 18:02  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@modellot1 - to idź i kup sobie jakąś zdalnie sterowaną zabawkę za 300 zł. Modele kartonowe nie sa po to, by się nimi bawic, lecz wyeksponowac i cieszyć się samym procesem budowy i efektem końcowym. Po co w ogóle ta dyskusja? Jedni kupią sobie model za 10 zł z MM (albo za 38zł i będą rwali arkusze po zmontowaniu 30 elementów), a inni - w tym ja - dopłacą i kupią dobrze opracowany, realistycznie wyglądający zestaw, który da mi masę zabawy i radochy przy sklejaniu na kilka ładnych miesięcy. Nikt nikogo nie zmusza do zakupów. To pracowanie po ukazaniu się na rynku będzie broniło się samo. Wydawnictwo pracuje na własną renomę, na własną markę latami. Trzeba na to dużo czasu a zniszczyć to mozna bardzo szybko. Nie dywagujemy tu nad tym co lepiej kupić, lecz nad samym sposobem wydawania modeli kartonowych. Uważam, że jeżeli wydawnictwa takie jak GPM czy Answer zaczynają wydawać zestawy to coś jest na rzeczy. Oczywiście mnie też nie cieszy fakt, że trzeba będzie wykładac więcej z kieszeni, ale przypominam, że z punktu widzenia ekonomii model kartonowy to dobro luksusowe, a ceny takich dóbr są niestety wyższe :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024