FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
27-11-12 18:10  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zabawki mam.

Poczytaj co napisałem - nie atakuję tylko ,podaje sposób na tańsze zakup tych opracowań które nam się podobają .Są sposoby aby kupić taniej .

Ja w kartonie siedzę 30 lat.
i nawet dzisiaj można kupić od zaraz na pewenej stronie na przykład kultowego już łosia z flejtucha za 15 zł a kurska za 82 . a w pewnych miejscach , których byś nawet nie posądzał o to ,że prowadzą modele kartonowe zakupiłem 2 miesiące temu B1b lancer za 36zl i to z pierwszej ręki - przy cenie rynkowej 110

Dowód zakupu mam . Mogę udowodnić jak by ktoś nie wierzył.

 
27-11-12 18:23  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
rysiu62   

A w której to książce traktującej o ekonomii ktoś umieścił zdanie iż model kartonowy to dobro luksusowe ? Mam wykształcenie techniczne i coś mnie chyba ominęło. Zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi modellota1 - zwiększenie nakładu i obiżka ceny . Koledzy w innym miejscu już to napisałem i chciałbym abyście to przemyśleli - firma Modelik oferuje swoje modele z możliwością zakupu ze zniżką 40 % , Haliński sprzedaje np. ostatni model w Empiku (z ich zyskiem oczywiście ) po 42 zł a bezpośrednio u wydawcy cena rośnie do 48 zł oczywiście plus koszty wysyłki. Twierdzenie o kosztach , vatach ,które oczywiście są, można między bajki włożyć. Lasery jako walka z piractwem , takie same bzdury jak zabezpieczanie oryginalnych płyt CD czy DVD przed kopiowaniem. Pazerność jeszcze raz pazerność na małej grupce modelarzy , która jeszcze pozostała.

 
27-11-12 18:41  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rysiu, zastanów się co piszesz... z modeli już dawno się nie ma nawet możliwości utrzymać... To co piszesz jest jedynie żenujące.

Jeżeli którykolwiek z Was uważa, że "zwiększamy nakład i obniżamy o połowę cenę" cokolwiek wniesie - chętnie go zatrudnię - jeżeli mu się to uda 30% zarobionych zysków do jego kieszeni. Ale jeżeli nie - pokrywa koszty. Jest ktoś odważny? Propozycja serio. Można zarobić krocie.

To już nie te czasy kiedy można było sprzedać 1000 modeli. 80-100 sztuk to już wyczyn czy dla Answera czy dla Orlika czy dla GPM.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
27-11-12 18:53  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

No to po ptokach - Answer - kondolencje - współczuję i też mi z tego powodu przykro.
Ale jak by było tańsze to by się sprzedało więcej - odwieczne prawo rynku.

To może drukować za granicą - pewnie by wyszło taniej , bo w Polsce to niewiele rzeczy jest tańszych niż za granicą.

 
27-11-12 18:57  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Co do zwiększania nakładu - pamiętaj o popycie. Modelarzy kartonowych naprawdę nie ma już dużo i zwiększając nakład możesz zmniejszyć koszta jednostkowe ale i tak zwiększasz poniesiony koszt. Więc wychodzi gorzej.

Co do druku za granicą, no to fakt, chociażby papier - chyba najdroższy w Europie. Ale kupić za granicą wcale nie jest łatwo - owszem możesz - ale TIRa, w przemyśle modelarskim wystarczyłoby na 30 lat ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
27-11-12 18:59  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja to wszystko rozumie i uznałem już ,że to robisz z zamiłowania do modelarstwa kartonowego i satysfakcji. Amber gold tobie z tego nie urośnie.

 
27-11-12 19:03  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mam to szczęście że mam dobrą pracę i nawet czasami dokładam z niej do modelarskiego biznesu. Oczywiście są też tematy na których da się coś zarobić, inaczej pewnie brakowałoby motywacji. Ale ludzie, którzy mnie znają lub ze mną pracują, wiedzą dlaczego tak robię. Szkoda tylko, że czasu na modele jest tak mało i nie zawsze udają się wszystkie zamierzenia.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
27-11-12 19:03  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może tak zrezygnować z wersji papierowej na rzecz tak zwanych e-booków (papierowej wersji np z 20 sztuk drukować dla kolekcjonerów a resztę na cd) ...... i prowadzić dystrybucje w wersji cyfrowej. Patrzcie niby piractwo jest ale ludzie kupują mp3.... i wolą tak niż wersje fizyczna na cd/dvd

no i do tego laserowe dodatki jeżeli ktoś chce:P

Post zmieniony (27-11-12 19:04)

 
27-11-12 19:11  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pazdzioch,

tak pewnie będzie. Tylko wtedy nie ma sensu drukować. Druk cyfrowy mimo wszystko to fatalna jakość (nie tylko wizualna ale i wymiarowa i użytkowa).

Ale uwierz, że dla kogoś wychowanego na MM wydanie e-booka modelarskiego to coś kompletnie sprzecznego z samym sobą ;-) Gdybym to robił dla pieniędzy, pewnie byłoby inaczej, akurat wydanie wersji cyfrowej jest o wiele łatwiejsze.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
27-11-12 19:12  Odp: [Z] ET 22 - zestaw kompletny - Angraf Model 1/2013.
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Za drogo, za tanio... Koledzy, to jałowe gadanie.
Prawda jest taka: Dla bibliotekarzy może być ciut za drogo, ale kto kupuje z zamiarem sklejenia, tego cena raczej nie zniechęci.

Ładne parę lat temu chorowałem na F4-J w plastiku, w skali 1/32. Robi go Tamiya. Drogi, jak czort. Gdybym znał japoński, to bym im też doradził, żeby dotłoczyli drugie tyle, dzięki czemu mogliby zejść z ceną o połowę i wtedy bym kupił.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024