FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-11-12 00:05  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jhradca, naszkicować mógłbym, ale zdjęcie pokaże to lepiej. W oryginale jest tak:

Chodzi o fragment kadłuba między sterem głębokości, a pierwszą betonową podporą pod kadłubem. Widać wyraźnie, że część dziobowa kadłuba (lekkiego) nachodzi na śródokręcie, czyli kadłub sztywny. To te dwie skośne względem siebie krawędzie blach (górna przysłonięta rynienką, której normalnie nie było) na podwodnej części kadłuba. Tymczasem tu http://udonfactory.the-ninja.jp/paper/down/instU-Boat/u-inst02.pdf (str. 7) jest zrobione odwrotnie.
Identycznie było na rufie.

Kari, ano chodzi mi o to, że w rzeczywistości łączenie między tymi stożkami i walcami, z których był zbudowany kadłub sztywny u-boota typu VII (zresztą na typie II było podobnie) było widoczne, bo tworzyło krawędź łączenia kolejnych brył. W dodatku łączenie odbywało się poprzez spawanie, a że blachy były gube, więc i spoiny były widoczne. Nawet na załączonym wyżej zdjęciu można się dopatrzeć dwóch takich spoin - linie pod zbiornikiem balastowym biegnące w dół ku kilowi, przed i za pierwszą betonową podporą. Oczywiście autor modelu też wyknał poszycie kadłuba z segmentów, tyle że nie wiem, czy łączenie tych elementów wypada w tym samym miejscu, co w oryginale.

Ufff zawiłe to co napisałem, ale jaśniej już nie portrafię pisać. Mam nadzieję, że jest to jednak zrozumiałe?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-11-12 08:05  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Waldek,dzięki za wyjaśnienie.

Post zmieniony (22-11-12 11:20)

 
22-11-12 16:28  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Waldek wielkie dzięki teraz mam zupełną jasność sprawy. A tak przy okazji, to już drugi darmowy uboot. Pierwszy to U-96. a tutaj link http://uhu02.way-nifty.com/die_eule_der_minerva/026.html . I wydaje mi się, że ten ma zrobiony kadłub tak jak ten powyżej.

--

Post zmieniony (22-11-12 16:29)

 
23-11-12 00:02  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ten z Uhu miał wlaściwie odwzorowany kadłub. Tu widać, jak na kadłub sztywny naklejane jest poszycie dziobu: http://uhu02.way-nifty.com/.shared/image.html?/photos/uncategorized/2011/06/04/u126_2.jpg
Mam jednak wrażenie (ale to tylko subiektywne odczucie), że cała reszta ładniejsza jest w tym nowym modelu.
No i ten z Uhu nie jest już dostępny na podanej przez Ciebie stronie.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-11-12 07:23  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
donzibi 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ja go znalazłem tu:
http://kat.ph/paper-model-submarine-das-boot-u-96-superunitedkingdom-t6798614.html

 
23-11-12 09:45  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten z Uhu jest w skali "około 1:100". Zmierzone, sprawdzone. No, chyba że mam takie odchyły na drukarce...

 
23-11-12 10:17  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Waldek, porównywałem oba modele i to co się rzuca w oczy to brak nitowania na nowym modelu. Z tego punktu widzenia U-96 wygląda lepiej ale za to nowy ma jakby waloryzację w postaci zabrudzeń. Niektóre elementy wyglądają lepiej lub są nieco inaczej zrobione ale na zdjęciach efekt wygląda w sposób zbliżony. Gdybym miał robić standard robiłbym U-96.

Co do skali to skoro mamy do czynienia z U-96 to może skala modelu to 1/96 ;-) , niektóre firmy robią modele w tej właśnie skali chociaż dotyczy to chyba głównie żaglowców.
Nawet jeśli nie jest to 1:100 to powiększenie do właściwych wymiarów nie powinno nastręczać poważnych problemów.

Vansen, nie wiem jakie są odchyły ale czy np. nie mierzyłeś długości tylko po podłużnicy nie uwzględniając, że wymiar wydłuży się naklejając poszycie, które łączy się nie na styk z podłużnicą ale ze sobą nieco za jej końcami. (po 1-2mm z dziobu i rufy).

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-11-12 18:19  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jhradca, generalnie zgadzam się z Twoją oceną modeli, choć dodam, że te nity w Uhu są moim zdaniem za wielkie. Kadłub lekki był z cienkiej blachy, więc nity były raczej malutkie. Trochę też razi mnie rozjaśnianie wielu, szczególnie obłych powierzchni, ale to tylko moje zdanie.
Co do skali, to też ją kiedyś sprawdzałem i też wyszło mi 1:100, choć nie pamiętam już jak model mierzyłem ;-)
Jeśli dobrze policzyłem, to różnica między 1:96, a 1:100 dla tego modelu wynosiłaby aż 30 mm!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-11-12 22:38  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Iras- oblookaj maila.

 
24-11-12 23:10  Odp: [free] U-boot type VIIC 1:100 - U-Don's Factory
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Iras, domyślam się, że chodzi Ci o U-96. Niestety model i instrukcja modelu to jakieś 150 MB. Nawet próba spakowania niewiele daje bo jest dalej 100 MB a to nie daje się wysłać przez moją pocztę. Zatem skorzystaj z w/w linku donzibiego.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024