FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
28-07-16 10:13  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Koledzy a czy MM jest już do kupienia w całym kraju? Mam problem z poruszaniem i nie chciałbym jechać na marne.

 
28-07-16 10:16  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

kurcze, co Wam ten MM zrobił, że go tak nienawidzicie (niektórzy) ? Od niego w zasadzie wszystko się zaczęło, wydał masę baaaaardzo różnorodnych modeli, utrzymuje się na rynku mimo mniejszego zainteresowania i ogromnej konkurencji. Co Was tak boli ? Zostawcie tę rozgrywkę zainteresowanym stronom, jak nie chcesz, nie kupuj wydania i już, ale po co to całe zamieszanie na forum ? Wylewacie frustracje bo nie dostaliście tego jednego, jedynego wymarzonego samolotu i to w malowaniu kambodżańskim z 1968 roku ? Nie kumam skąd tyle hejtu ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-07-16 10:22  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W pełni się z Kilminsterem zgadzam.

Post zmieniony (28-07-16 10:22)

 
28-07-16 12:54  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Eee... Dlaczego "hejtu"?
Ja w większości widzę tu raczej troskę o "ucywilizowanie" MMa.
Właśnie po to żeby nie było wpadek z planami wydawniczymi, umowami, kalendarzem itp. Żeby ktoś czasem dał znać że nas, modelarzy słuchają i reagują na to co się dzieje wokół nich.
Mam ogromny sentyment do tego wydawnictwa. Chcę żeby cieszyło nas wszystkich jeszcze wiele, wiele lat. Oczekując na Canta tego życzę Wydawcy, wszystkim tu obecnym i sobie samemu.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-07-16 13:35  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
rs77   

widziałem go w osiedlowym kiosku :)

 
28-07-16 15:09  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Krokodyl   

Kilminster napisał:

"> Panowie, proponuję wyluzować, bo p. Mistewicz popadnie w kłopoty finansowe opłacając tych wszystkich
> adwokatów, którzy na forum się pojawili."

Kilminster - pojawili się jacyś czy masz na myśli mnie?

Jeżeli chodzi o mój wywód to chciałem tylko wyjaśnić o co chodzi w tym całym zamieszaniu związanym z prawami autorskimi. Tak się złożyło, że jestem modelarzem, który przy okazji wie coś na ten temat i to wszystko. W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby się pojawiać na forum tylko po to żeby strzyc z kasy kolegów, którzy mają problemy z wydawcami.

Przy okazji dodam, że ubolewam nad całą sytuacją związaną z MM jak również nad tym, że jest to temat, który dzieli środowisko modelarskie. Sam chętnie bym zobaczył na jego łamach stare projekty w nowej szacie graficznej jak choćby Bellau Wood czy AH-64a, o nowej wersji wspominanej już tutaj Macchi c.200 nie wspomnę.

Obecnie wydaną 109 też bym kupił (widziałem i jest fajnie wydana) gdybym akurat nie miał w szafie dwóch innych podobnych meśków.

--

 
28-07-16 15:23  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Krokodyl - pisząc "adwokatów" miałem na myśli te wszystkie sugestie jak powinien p. Mistewicz zachować się w obecnej sytuacji. Użyłem tego sformułowania w przenośni, nie mając na uwadze nikogo konkretnego, a już najmniej Ciebie, albo bardziej Twojego wpisu, który uważam za najbardziej merytoryczny w całym tym zamieszaniu. Pozdrawiam.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-07-16 16:26  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Teledzin   

Cieszę się, że MM wydał sprawdzony, sklejalny model renomowanego autora nie bawiąc się w żadne "poprawki".
Wcześniej myślałem inaczej, ale po tym jak skopali Ark Royala (nadwymiarowe wręgi szkieletu) dziękuję za takie "ulepszenia".

--
Sklejam, bo lubię...

 
28-07-16 19:05  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rynienki km-ów dorysowane, ale w jednej narysowana jest lufa, a w drugiej nie.

--

 
28-07-16 19:32  Odp: [Z/N] Messerschmitt Me-109G-2/trop Mały Modelarz 2013/4-5-6
Grzebiuszek 

 

Ramolot napisał:

> Rynienki km-ów dorysowane, ale w jednej narysowana jest lufa, a w drugiej nie.
>

Ja tam Gustlikowi w zęby nie zaglądałem ale...
może to być spowodowane cofnięciem jednego z kaemów aby skrzynki z amunicją wchodziły jedna za drugą.
A przynajmniej wiele samolotów tak miało m.in. Ki-61 Hien.
Zanabyłem i czym prędzej porównałem z poprzednim wydaniem.
Poza wspomnianymi rynienkami które dodano - model bez zmian.
Papier jakby bardziej wiotki kolory kamuflażu jakby o ułamek tonu jaśniejsze... ( a może nie ? ).
Największe zmiany w części "miękkiej": ładniejszy obrazek i poprawiona instrukcja
( w starym wyd. tekst się w pewnym momencie powtarzał ).

PS. Cenzura nie wycięła treści zakazanych z ogona :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024