FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 21Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-04-20 12:32  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Problem w tym że musiał bym zdemontować stabilizatory oraz mocowania wałów.
Inna opcja mogę użyć cieńszego papieru.
Albo zostawić jak jest ..;)
Pozdrawiam.

 
24-04-20 14:16  Odp: [R] Ijn Hiryu
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj. bardzo ładnie. Artyleria sklejona na bardzo wysokim poziomie.
Na tym etapie pokusiłbym się o oklejenie dna paskami. Najtrudniej będzie uratować dławiki wałów, ale jeśli się zniszczą może któryś z forumowiczów posiadających ten model mógłby podesłać skan. Można też spróbować u wydawcy. Niektórzy wspomagają modelarzy w trudnych chwilach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-04-20 15:44  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witaj.
Diękuję za radę,zobaczę co da się zrobić.
Pozdrawiam

 
24-04-20 17:00  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Taka mała aktualizacja.
Postanowiłem dodac bulaje,które wykonałem według własnego pomysłu.
Do wykonania użyłem standardowej kartki do drukarki/kopiarki w której wybiłem otwory o odpowiedniej srednicy używając przerobionej igły.
Następnie wszystko przemalowałem odpowiednim kolorem.Podklejając elementy na wikol.
Tak wiem,w większosci przybadków bulaje były malowane na kolor poszycia.
Ale widziałem mnóstwo swietnie złożonych modeli okrętów,własnie z mosiężnymi bulajami;)
I tak zrobię i Ja.
A tutaj próbka patentu.
Pozdrawiam.

 
24-04-20 20:55  Odp: [R] Ijn Hiryu
orkan   


Moim skromnym zdaniem kształt opływek pochew wałów śrubowych wymaga poprawy. Są nienaturalnie spłaszczone od strony dziobu porównując
do osi samego wału.
Na podobnym kadłubie jednostki typu Unryu ( ponoć pierwowzorem ich kadłubów był kadłub Hiryu) opływki wyszły inaczej

Biorąc powyższe pod uwagę odciął bym wyżej wymienione opływki, a także stępki przeciwprzechyłowe i wyprofilował dno w celu uzyskania płynności.
Kształt w/w opływek wyjdzie wynikowo jeśli zachowana zostanie równoległość z wałem śrubowym .
Warto poprawić te elementy skoro dno jest malowane.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
24-04-20 21:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo ciekawa relacja.
Czy śruby lewej i prawej burty nie powinny być przeciwbieżne?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-04-20 21:46  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam serdecznie.

Dziękuje za spostrzeżenia.Co do opływek wyjścia wałów,zostały zrobione zgodnie z instrukcja w modelu ,ale muszę dodać ze rzeczywiście przeglądając zdjęcia z netu wydawały się nie do końca odwzorowane. Kolejny problem to brak oznaczeń na podpory wałów na poszyciu.
I nie do końca dobrze oznaczone miejsca na wyloty wałów z kadłuba.Ogolnie rysunki techniczne w modelu są bardzo proste ....W dobie dzisiejszej techniki można było by to zrobić lepiej i niestety trzeba się posiłkować zdjęciami i materiałami z netu.
Co do przerabiania wszystkiego to muszę to przemyśleć :) Żeby nie narobić szkód .
Co do śrub nie wiedziałem/ nie zauważyłem ze musza być przeciw bierzne.Problem ten nie sprawi mi problemu w naprawie.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (24-04-20 21:49)

 
24-04-20 22:18  Odp: [R] Ijn Hiryu
siedem   

Podoba mi się patent z bulajami. Proste i działa :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
24-04-20 22:32  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Tak,domowy sposób tanio i Szybki :) Może nie są tak doskonale jak fototrawione bądź robione z drucików z brązu lub miedzi, wiem bo sam robiłem :)
Ale spełniające zadanie :)
Pozdrawiam.
Seb.

 
25-04-20 13:00  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Mam takie pytanie do znawców tematu.
Na zdjęciu które zamiesciłem poniżej ,A jest to zdjęcie modelu Zuikaku.zaznaczyłem olinowanie/okablowanie biegnące na kilku poziomach wokól poszycia burtowego okrętu.
Czy ktos może wie co to było? I czy bylo to równiez na Hiryu?.Na poszyciu modelu są zaznaczniki na dwa poziomy takiego okablowania.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje
.

Post zmieniony (25-04-20 13:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 21Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024