FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-12-20 12:43  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,
Posiłkowałem się zdjeciami z netu.
Nadzwyczaj skromna instrukcja budowy modelu nic nie mówi o sposobie wykonania tego elementu,rysunki równierz.

A tu materiał z netu na których sie starałem wzorować.


Pozdrawiam.

 
23-12-20 15:14  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Kolejne elementy trafiaja na okręt.
Dziobowa platforma pod działa artylerii plot.
Niestety Filary podtrzymujące platforme za długie. Przyciołem je do 5 mm wysokosci,zeby zmiescić wszystko pod pokład.

Pozdr.

 
24-12-20 11:52  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
W pierwszej kolejnosci chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom oraz ich rodzinom Wesołych Swiąt Bożego narodzenia.
A teraz do rzeczy,zacząłem prace nad pozostałymi filarami podtrzymującymi dziobową częsc pokładu startowego.
każda podpora złożona jest z dwóch częsci ,które powinny łaczyc sie na wysokosci pokładu platformy plot.
Ale ponieważ trzeba było skrócic podpory samej platformy,omawiane poddpory pokładu startowego nie bedą sie łaczyc we własciwym miejscu.
Druga sprawa Podpory te również sa za wysokie o około 1,5 mm.

pozdrawiam.

 
24-12-20 16:52  Odp: [R] Ijn Hiryu
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam szczęść Boże

Sebastian nie chcę Ci robić zamieszania w stoczni tylko taka mała sugestia ,na zdjęciach archiwalnych widać że ta platforma na dziobie jest mniej więcej na środku pomiędzy pokładem startowym a tym niżej ,urżnąłbym te budy(które moim zdaniem nie są w skali) u podstaw na tej platformie i podniósł bym na środek ,zauważ że może być problem z relingiem a to będzie słabo wyglądać

Pozdrawiam świątecznie

 
25-12-20 09:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,
Jak najbardziej jestem otwarty na porady i sugestie :)
Tak,zauważyłem ze platforma powinna się znajdować w
polowie wysokości podpór pokładu startowego ..:(
Części na platformie już były przyklejone ,wiem powinienem był
Być przezorny ..I przymierzać wszystko :)
Wrócę do budowy w sobotę w między czasie pomyśle jak to można przerobić :)
Pozdrawiam.

 
28-12-20 10:49  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,przerobiłem platformę.
Podniosłem ją do wymaganego poziomu oraz skróciłem wyposażenie na jej pokładzie .
Przy okazji zwaloryzowałem platformę dodając materace chroniące przed rykoszetami wokól barier,a także zwaloryzowałem pomieszcenie obserwacyjne ?.
Platforma nie została jeszce przyklejona,musze wykonac schody do niej.

Materace wykonałem z takiego rodzaju papieru przemysłowego do czyszcenia ,podobny do papieru kuchennego ale bez perforacji.
Papier potraktowałem farbą w sprayu.Po wyschnięciu ciołem na paski o szerokosci 5 mm i nawijając na igłę tworzyłem walce o odpowiedniej grubosci.
Każdy walec zamykałem kropelką CA,Odcinałem i kręciłem kolejny..itd..
Następnym etapem było instalowanie imitacji wiązań.Z nici tworzyłem pętelkę która zaciskałem na walcu w wybranym miejscu następnie zabezpieczałem supeł kropelka CA.Po wyscnięciu kleju odcinałem nadmiar nici.


Pozdrawiam.

Post zmieniony (28-12-20 10:59)

 
30-12-20 13:13  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,po mału kończę sekcję dziobową,poniżej pokładu startowegp.
Rozpoczołem instalację pomostów artylerii 127 mm.
Zauważyłem też żę działa sa za duże,bądź przdziały gdzie one mają się znajodować są za małe.
Ale nie będzie to problem,poprostu jest ograniczona możliwosć ich obracania.


Pozdrawiam.

Post zmieniony (30-12-20 13:18)

 
01-01-21 14:02  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Źyczę wszystkim szczesliwego nowego roku.
Zacząłem prace nad relingiem pokadu dziobowego,długo się zastanawiałem czy użyc gotowego relingu,czy też wykonac go od podstaw samemu.
Podjołem decyzję o samodzielnym robieniu relingu.
Do konstrukcji słupków używam plastikowych walców o srednicy 0,3 mm,z których między innymi wykonałem poręcze wokól dziobowej sekcji pokładu hangarowego.Relingi(poręcz) robię z nici syntetycznej 0,1,5 mm około.



Pozdrawiam.

Post zmieniony (01-01-21 14:04)

 
01-01-21 16:04  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Kilka detali.


Pzdr.

 
01-01-21 19:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Zacząłem robić platformy pod działa 127 mm ,i kolejna nie miła niespodzianka.
Albo filary są źle zaprojektowane(ja tak myslę) albo oznaczenia ich umieszczenia na dolnym pokładzie pod główną platformą są złe.
Kolejne opóźnienie w budowie,postaram się je przerobić z zapasu koloru...



Pzdr

 
01-01-21 20:47  Odp: [R] Ijn Hiryu
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajne to wszystko. Super wychodzi ta waloryzacja
Dużo zapału i wolnego czasu w Nowym Roku :-)
Pzdr

 
01-01-21 20:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Czesć,dzięki za motywacje ! Dużo jej potrzeba przy tym modelu ;)
Również życzę wielu złożonych modeli ;)
pozdrawiam.

 
01-01-21 21:31  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Tak na koniec dzisiejszego wieczoru,udało mi sie poprawić podpory zmieniając ich kont nachylenia.z zapasu koloru wykonałem nowe.
Używając szablonu który przygotowałem metodą przymiarek,a następnie skopiowałem obrysowując krawędzie ;)

Na zdjęciu poniżej,po lewej stronie moja po prawej z modelu.

Pozdrawiam.

 
02-01-21 13:30  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,zacząłem montowac wzmocnienia podpór pomostów dział 127 mm.
Niestety wzmocnienia nie pasuja wymagaja przeróbek,bynajmniej nie wynika to z faktu że zmieniłem kąt nachylenia filarów.
Przymierzając do oryginalnych filarów różnice sa jeszcze większe.
Poniżej oryginalny filar z przymiarką :

A tu przymiarka do mojego filaru :

A tu jeszce inne niedocagniecia :

A tu ju po zamontowaniu :

pozdrawiam.

 
02-01-21 14:54  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Te podpory z otworami, chyba będę robił z zapasem koloru i tylko zaznaczone kąty. W takich niestandardowych konstrukcjach zbyt łatwo o błąd, lepiej dociąć niż potem dosztukować.
Ogólnie model zaczyna wyglądać zachęcająco ;D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-21 15:07  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Czesć,całe szczéscie w modelu nie brakuje zapasu koloru..
Co do zachęcania, do budowy tego modelu hm..Dla ludzi o mocnych nerwach ;)
pozdrawiam.

 
03-01-21 10:36  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,Platforma na prawej burcie prawie ukończona.
Trójkątne podstawy filarów pasowały,co jest miłą niespodzianką.
Natomiast poszycie osłon pod dolną platformą między podstawami filarów nie pasuje.
Srodkowy element za krótki,i ma złe kąty do łączenia z podstawami.Dorobiłem nowy .Drugi element wymaga lekkiej korekty w celu uzyskania płynnego połączenia z Podstawą filaru.
Na zdjęciach widać przesunięcie druku lokalizacji platform na poszyciu.Cóż pierwsza sprawa,przymierzając poszycie zauważyłem że jest za krótkie o około 2mm (a może szkielet za długi ?)od zejscia do dolnego pokładu rufowego w kierunku dziobu.Miałem wybór kleić od dziobu do rufy (tak mówi instrukcja )I mieć dziurę na zesciu do pokladu rufowego,lub zacząć od tego miejsac w kierunku dziobu i tam wykoać nowy dziób z zapasu koloru..Tak też zrobiłem.
Druga sprawa to pokład hangarowy.Kleiłem go sosbno (w instrukcji napisane żę wszystko razem do kupy i dopiero kleić poszycie)Po częsci mój błąd;)
Ale ten sposób dawałmi większą swobodę w budowie.Moja naiwnosć ufałem żę to wszystko pasuje..
Aczkolweik szkielet pokładu hangarowego jest za krótki o okolo 2 mm..jest również za wąski miejscami ,szczeglnie na dzobie.Gdzie po obu stronach musiałem wkleić paski zapasu.Na sam koniec mając już zainstalowany pokład starowy do hangarowego musiałe to wszystko zgrać z resztą kadłuba.
I znowu wybór..do rufy lub do dziobu wybrałem opcje od rufy żeby filary podtzrymujące pokład startowy sie zgrywały z pokładem.
I tak to wygląa...
Tu te panele które wymagają przeróbek :

Tu już gotowe na miejscu poprawione :

A tu te braki w szerokosci pokładu hangarowego na dziobie Miedzy pomostem a scianą hangaru musiałem wkleić paski.Widać też szparę między pokładem dziobowym a hangarem


pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-21 10:40)

 
03-01-21 21:22  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Druga strona gotowa.
Troche taka wymęczona i oczywiscie ten sam problem - przesunięcie i nie pasujące panele .


pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-21 21:23)

 
03-01-21 21:42  Odp: [R] Ijn Hiryu
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Ciężkie boje widzę ,zawziąłeś się na tym modelu ostro :) Oj nie prędko do niego wrócę ,ale dzięki twojej relacji wyciągam pewne wnioski na przyszłość
Życzę wytrwałości bo obawiam się że to jeszcze nie koniec ciężkich walk ,ale po ukończeniu myślę że to będzie ładny okręt
Pozdrawiam

 
03-01-21 21:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Tak,Zbyt daleko już zaszedłem..Szkoda by było to rzucić w cholere ,model nie był tani wraz z dodatkami,ale nie to najważniejsze..Ale Czas który poswięciłem..Skończę go bez względu na na problemy z lepszym lub gorszym efektem..
Też juz działam cos innego w ramach kuracji psychiatrycnej...;)

Pozdrawiam

 
03-01-21 22:40  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Na sam koniec Taki oto prosty elemnt wchodzący w skład platformy dział 127 mm.
Poszycie tego elementu jest za długie ...Nie stanowi problemu.

I tu przymiarka.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-21 22:41)

 
04-01-21 07:34  Odp: [R] Ijn Hiryu
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Przyznam, że masz z tym wszystkim sporo walki, ale bardzo dobrze sobie radzisz. Wytrwałości życzę.

 
04-01-21 08:34  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Dzięki ! Dobrne do końca..
Drugi element gotowy(cz numer 90) Jak już pisałem poszycie za długie po obwodzie ,ale lepiej tak niż miało by być za krótkie..;)


Pozdrawiam.

 
04-01-21 09:38  Odp: [R] Ijn Hiryu
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

piękne tarasy :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
04-01-21 14:29  Odp: [R] Ijn Hiryu
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam upór, ale z drugiej strony zabrnąłeś już tak daleko, że dzkoda by było rezygnować. Pomimo wszelkich przeciwności, radzisz sobie bardzo dobrze i niewątpliwie bedziesz miał bardzo ładny model.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-01-21 15:36  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Hej , dzięki ;) Bez obaw doprowadzę projekt do końca :)
Pozdrawiam.

 
04-01-21 17:52  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Doszły dziś bariery wokół platform dział 127 mm.
Elementy za długie i trzeba je samemu dopasować.
Tez takie lekko wymęczone mi wyszły :) Ale mam zamiar je tez pokryć materacami :)

Pozdrawiam.

 
04-01-21 20:12  Odp: [R] Ijn Hiryu
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O, widzę tu niezły kawałek dobrze poklejonego papieru. Reszta widzę słaba. Mam na myśli projekt i druk. Ale jak to mówią starzy dobrzy modelarze, lepszy rydz niż nic. Podglądam sobie z ciekawością ale z pewnością tego Hiryu nie skleję. Wciąż staram się albowiem skończyć Ise tegoż samego "timu".

Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
05-01-21 19:23  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam, jakies natchnienie mnie nawiedziło i już od kilku tygodni,niemalże codziennie coś przybywa ;)
Dziś pracowałem nad częściami nr 95-94 . Mala nadbudówka przy kominach oraz element pod ta tez nadbudówka .
Sam konstrukcja nadbudówki ok nie zgłaszam problemów całkiem niezle wszystko spasowane.
Kilka zdjęć poniżej z przymiarek cz 95 i pokładów wokół.

Jeśli chodzi o drugi element to była łamigłówka rysunki monatazowe nic nie mówią ...
Szkielet tej konstrukcji tez nie jest prawidłowo oznaczony tz : gdzie front a gdzie tył
Trzeba się domyślać i przymierzać z elementem 95 który wystaje poza burtę i nachodzi na cz 94
Na początku myślałem ze szkielet tej konstrukcji jest za duży ... Wychodzi poza obrys cz 95 .
Po przeanalizowaniu zdjęć z netu wynika ze między tymi częściami jest platforma dlatego ten element wystaje ...
Nie robiłem dokładnych przymiarek zrobię to jutro ,ale na zdjęciach z netu jest to osobna platforma wokół tych elementów.
Tu zdaje się być częścią cz 94. Ale to potwierdzę jutr.

Post zmieniony (05-01-21 19:31)

 
05-01-21 19:28  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Tu są te zdjęcia z netu:


A tu moje przymiarki cz 94 :

Pozdrawiam.

 
06-01-21 13:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Czołem.
Ranek spędziłem pasujac cz 94.
I albo poszycie elementu za duże albo szkielet za mały ale
Nie ten główny płaski element,tylko ozebrowanie za niskie za wąskie za krótkie ...
Postanowiłem nie docinać poszycia,ale poprawić wregi naklejając extra paski tam gdzie to potrzebne ...Chyba.
Cała ta konstrukcja będzie szersza od cz 95,ale jak już wspominałem ten wystający kawałek posłuży za bazę do zainstalowania platformy wokół cz 95.

Jutro dalszy ciąg zmagań
Pozdrawiam.

 
06-01-21 20:25  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zrób ja Art z kominem do Bismarcka, sklej poszycie razem i zobacz jak to się układa na burcie. Ewentualnie dopasuj żeby ładnie przylegało i dopiero do tego dotnij szkielet. Liczy się co na zewnątrz a w środku kombinacji nie widać, no i nie jest to takie ogromne że musi miec solidne podparcie, a z tego co pamiętam tych "bąbli" jest kilka.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-01-21 07:48  Odp: [R] Ijn Hiryu
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się, nawet jeśli troszeczkę geometria poleci, to i tak będzie to o niebo lepiej niż sztukowanie powierzchni zewnętrznej, która to jest najważniejsza.

 
07-01-21 11:28  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Dzięki za porady.
Pracuje nad tym.
Pozdrawiam.

 
07-01-21 16:04  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam, powoli udało mi się ruszyć do przodu.
Ale musiałem ten jeden kawałek który już skleilem rozebrać .
Zacząłem od początku Użyłem tylko podłużnej wregi nr 94 B ,która wkleiłem prawie na pion ( wregi układają sie oryginalnie pod katem )i narazie idzie Ok.

Przykleiłem dwa panele po środku i pozostaly mi do zrobienia narożniki , które muszę wykonać z zapasu koloru,te które mam nie pasują.
Oraz taki mały pasek na gorze po prawej stronie poszycia głównego.Było tam rozcięcie aby umożliwić wymodelowanie elementu, ale
I tak nie pasowało wiec odciąłem Może mogło być lepiej ale tragedii nie ma :)

Pozdrawiam.

 
08-01-21 10:49  Odp: [R] Ijn Hiryu
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam Cię za upór i dążenie po trupach do celu. Mam wszystkie japsy tego wydawnictwa poza Musashi (po cichu liczę, że ktoś wyda jego model dobrze). Niestety każdy model tego wydawnictwa tak ma, że rysunki jak z MM lat '70, choć tamte były bardziej merytoryczne w stosunku do ilości części. A jak chcesz se skleić więcej samolotów to se wydrukuj... Kpina za te pieniądze wydane na model. Niemniej świetnie przetwarzasz tą materię mimo jej bidoty zawartej w wycinance. Brawo!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-01-21 12:58  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,dzięki Szebi ;)Juz to pisałem,W dobie dzisiejszych dostępnych technologii nie powinno mieć to miejsca.
Jest to produkt jak każdy inny,i jak każdy produkt podlega kontroli jakosci za która wydawca jest odpowiedzialny, a my konsumenci płacimy wprost proporcjonalnie do tej jakosci.Tu niestety cena jest nieadekwatna (za wysoka) co do jakosci produktu.Szkoda bo tematy fajne..
To tak jak by Kupić meble z ikei i samemu wszystko przycinać,pasować,malować ...;)

Tak wypełniając rozkaz 227 Generalissimusa..Ani kroku wstecz !
Skończyłem to dodając moją walorkę imitacji łączeń poszyć blach.
Od lewej strony wyciołem dziurę i wypchałem pustą przestrzeń ...Wacikami..;)
W celu usztywnienia konstrukcji.
Jutro zainstaluje na kadłubie .


Pozdrawiam

 
10-01-21 16:40  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,udało mi się wszystko Skończyć z zadawalającym efektem,Tak mi sie przynajmniej wydaję;)
Jak już wczesniej wspominałem dodałem platformę wokół łaczenia cz 94-95.







Rozpocząłem prace nad częscią 101 i standardowo problem z wymiarami..Nie wiadomo w sumie c o za dużę a co za małe..;)
Oczywiscie cos wymyslę.



Pozdrawiam.

Post zmieniony (10-01-21 16:41)

 
10-01-21 18:11  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niech Profile Morskie dodają do planów 15 arkuszy barwionki, robota taka sama.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-01-21 19:26  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,kolejne częsci powstają;)
Adam 12 w sumie masz rację ..;)
Cz 101 rozciołem i spasowałem na kadłubie







Kolejna cz 98 platforma jej podpory nie pasują,za krótkie ,i pod złym kątem nie pasują do kształtu kadłuba.
Pierwsze zdjęcie to moja przeróbka poniżej jeden oryginałdo przymiarki..



cz 98 D małe podpory zaprojektowane wszystko pod kątem prostym- trzeba przerabiać ,na szczęscie wystarczy tylko dociąć odpowiednio ich łaczenia z platformą od spodu.



To samo cz 98 Szerszy element biegnący po pprzez platformę,do tego jest też za płytki musi bardziej odstawac od kadłuba,więc do przeróbki ;)
Zostawiam główny panel i dorabiam boczki.

pozdrawiam.

Post zmieniony (13-01-21 19:28)

 
13-01-21 20:03  Odp: [R] Ijn Hiryu
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Piękna relacja, piękna walka z kiepską jak widać materią, z której wychodzisz po mistrzowsku, brawo!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
13-01-21 20:09  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Hey,dzięki !
Możę się wydaje zbyt drobiazgowa,na tą chwilę,ale sądze że to możę pomóc komus w przyszłosci ustrzec się problemów i pomyłek,z którymi ja się zmagam,bądź popełniam..;)
pozdrawiam.

 
11-07-21 13:38  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Wróciłem do modelu po przerwie, którą musiałem wziąć, aby odpocząć od tego papierowego horroru.
Trochę drobiazgów doszło,ale skupiłem się na kominach...I tu ,niestety ...Niespodzianki nie było,kompletnie nie mogłem ogarnąć zamysłu projektanta...Co do wykonania tych kominów.Nie będę wnikał w szcególy ...Szkoda słów.
Komin cz nr 214 od strony rufy od biedy składalny,ale nie przypomina kompletnie tego co powinno być

Komin cz nr 213 wydrukowany na lewą stronę...Nie bardzo składalny..pierwszy segment kompletnie nie pasuje w miejscu mocowania na okręcie...itd..


Postanowiłem to wszystko przerobić używając materiłów z netu ,oraz rysunków montażowych kominów z modelu,które pochodza chyba z Profili morskich i chyba są w skali 1;200..

Zeskanowałem i wydrukowałem przekrój kominów,co dało mi możliwoc zbudowania szkieletów tych kominów,Szczęsliwie można było równierz użyć laserowo wyciętych wręg dedykowanych do kominów..Albo mi się tak wydaje ;)

Przymierzyłem skany do mjesc mocowania kominów i odzyskałem nadzieję ;)

Posiłkując się rysunkami zacząłe montować szkielety.Robiłem podstawę z ramionami i do tego kleiłem ostani segment wylotu z komina.
Co pozwoliło mi uzyskac odpowiedni skos .Następnie pasowałem resztę wręg.

A tu już przymiarki na okręcie .

Kominy beda malowane nie mam juz zapasu koloru żeby sztukować poszycie.
Trochę artylerii i tu spaprałem z iloscią luf..powinny być dwie...A że było miejsce natrzy to dałem trzy..Bo nie sprawdziłem..

Pozdrawiam.

 
11-07-21 13:59  Odp: [R] Ijn Hiryu
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wprawy nabierzesz przy tym modelu, jeszcze projektantem zostaniesz ;)
Trzymam kciuki za te kominy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-07-21 23:07  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Trzy lufy chyba powinny być, widzę trzy rolety na osłonie, Z tym kominem zastanawiam się czy dałbym radę Ci jakoś pomóc, możesz podesłać jakiś skan z tymi kształtami podstawy i profilu, z wymiarami w 1/200?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-07-21 08:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Spychacz ,raczej mnie nie ciągnie do projektowania ;)
Adam 12 Jak ci to podeslać ?
pozdrawiam.

 
12-07-21 10:13  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam ,dzis rano rozpocząłem instalowanie poszycia na pierwszy komin cz 213 .
Jak już wspominałem,kominy będą malowane więc wszelkie niedoskonałosci znikną,aczkolwiek staram sie to robić w miarę precyzyjnie.

Pozdrawiam.

 
12-07-21 14:23  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Masz skany tylko instrukcji czy też elementów szkieletu? jakby to było na jednym skanie to na podstawie wręgi wychodzącej z kadłuba wyskaluję cały komin. Potrzebny mi skan instrukcji i szkieletu, podaj wymiar podstawy i gotowe, wydrukujesz sobie to na barwionce i nie będziesz musiał malować.
Tak poza tym obejrzałem swoje materiały i to co jest w tym modelu jest mocno uproszczone, pod kominem powinna być jeszcze taka solidna podpora.
Kontakt masz w profilu, najeżdżasz na mail i sie pokazuje na dole w pasku.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-07-21 15:26  Odp: [R] Ijn Hiryu
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, przykre jest że wydawnictwo wypuszcza takie buble. Aż boli. Przecież to ma być przyjemność a nie walka z materią.
Z tego co widzę co drugi okręt to porażka.
Szkoda bo zapowiadali Queen Elizabeth, ale weź tu chłopie kup sobie placek

W każdym razie podziwiam za upór i pracę
Pzdr

 
12-07-21 15:39  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Cześć.
Adam 12 wysłałem Ci Maila Dzięki.
Dokker.
Tak szkoda ze takie ciekawostki są w obiegu ;) już chyba pisałem co o tym myśle ..;)
Tylko te kominy mi zostały z „Trudnych” zagadnień ;)
Nadbudówka,samoloty, i trochę drobnicy z extra detalami raczej juz nie będę takie męczące ;)
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za okazaną pomoc ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024