FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-04-21 00:28  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Reszta skrzydła. Brakuje tylko drobnicy i przewodów.

 
16-04-21 11:45  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, przekozak, tam na tym obrazku gdzie porównujesz zdjęcie z modelem, mam wrażenie, że dolny zawias jest masywniejszy. Szczególnie ta część od strony skrzydła. Poza tym. Masakra: ] hehehehe nigdy nie widziałem niczego podobnego.

 
16-04-21 11:52  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Karas - generalnie zawiasy miały inną konstrukcję niż w modelu. Te w zewnętrznej części skrzydła były mocowane jako osobne elementy do ukośnego dźwigara. Zrobienie tego w kartonie mocno skomplikowałoby budowę modelu. Coś trzeba uprościć :).

 
16-04-21 13:05  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

uprościć?
japierdziu...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
16-04-21 13:13  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Lesio73 

 

Marcin, tylko nie zmieniaj kamo ;)

 
16-04-21 13:55  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
marcco.life   

Panie Marcinie... Uprościć w panskim wydaniu...😂😂😂

 
16-04-21 16:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Uuuuu idziemy na skróty?
Niedopuszczalne...
: ]

 
16-04-21 18:36  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Fajnie gdyby w modelu dało się składać skrzydła tylko czy nie będą wtedy potrzebne elementy zawiasów z żywicy?

 
13-05-21 09:20  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Prace nad FM-2 trwają. Więcej wkrótce.

 
13-05-21 09:38  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Dla mnie to jest w połowie model, zaś w połowie to jest replika samolotu, tyle, że nie w stali a w kartonie (jak już zostanie wydany). Model to jest za kabiną pilota do ogona, a wszystko przed jest repliką.
Wielki szacun za takie projektowanie, można się w zasadzie uczyć zasady działania i mechaniki poszczególnych części samolotu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
13-05-21 10:33  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Marcinie a nie myślałeś o wprowadzeniu w swoich projektach pod poszycia? Chodzi mi o rejon kadłuba (od kabiny do ogona) i skrzydła. O ile w przypadku kadłuba to jeszcze idzie to łatwo samemu wprowadzić, bo wręgi w miejscu łączenia poszyć są mniejsze ze względu na pasek łączący oba poszycia. W przypadku skrzydeł, niestety trzeba już dużo większego nakładu pracy, aby takie pod poszycie wykonać. Pod poszycie i tak raczej chyba już większość stosuje, bo pojedyncza grubość kartonu niestety niemal zawsze prędzej czy później się wygina, nawet jak jest zaimpregnowana lakierem. Dlatego jedyną opcja, aby po latach model nadał wyglądał zacnie jest pod poszycie 😊.
To do rozważenia, bo jak od strony projektowania to wprowadzi za duży nakład pracy to chyba lepie to przerzucić na modelarza :D.

Szczegółowość opracowania jest w normie, tak trzymaj :). Nie dostrzegam na razie żadnej przesady.

--

 
13-05-21 12:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej--> Podposzycia wprowadzę do okrętów. To jest już postanowione. Nie wiem czy dla tak stosunkowo małych powierzchni, jak siatki poszyć samolotów ma to sens.

 
13-05-21 14:15  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nawet przy rozbudowanym szkielecie jaki stosujesz w projektowanych modelach ma to sens. Przerabiałem to na Bf-109 Twojego autorstwa i Bf-109 E4 zrobiłem bez pod poszycia (przez jakiś czas po sklejeniu było OK). Potem Bf-109 E7 robiłem już z pod poszyciem (kadłub, skrzydła). Jak teraz porównuje oba modele, to E4 ma już widoczne lekkie pofalowania powierzchni, zwłaszcza na skrzydłach, a na E7 jest wszystko równe. Oba modele zabezpieczone w ten sam sposób (1 x lakier bezbarwny połysk i 1x lakier bezbarwny mat).
Zwłaszcza nad skrzydłami bym się zastanowił, kadłub jak pisałem jest do ogarnięcia, choć zabiera to czas, ale większość wręg jest już dostosowana do tego,aby to pod poszycie użyć. Przy skrzydłach jest gorzej, bo musisz docinać odpowiednie kawałki brystolu do przestrzeni pomiędzy wręgami i z tym już dłużej schodzi. To też oczywiści jest do zrobienia. Niektórzy stosują pianki itp. Część pewnie w cale nie robi pod poszycia. Ja jednak uważam, że to jest konieczne i w samolotach i pojazdach, czołgach no i bez wątpienia w okrętach.
Czy to jest warte do przewidzenia na etapie projektowania i czy nie generuje zbyt wielkiego nakładu pracy, to tego już nie wiem. To już proszę sam oceń.

--

 
14-05-21 16:25  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Po co tak komplikować życie w przypadku samolotów. W przypadku okrętów to inna sprawa.
Wypełnienie przestrzeni w skrzydłach wystarczy balsa, albo pianka.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-05-21 14:24  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wszystkie części gotowe.

 
29-05-21 01:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
skarczew   

To dorzucę jeszcze jedno brytolskie malowanie ;) .




HMS Searcher
Wildcat VI JV768/S-X
Pilot Temporary Sub-Lieutenant (A) Ronald F. Moore, RNVR
Schemat na 26 marca 1945, kiedy to pilot zaliczył ½ zestrzelonego Bf-109 G-6/14 z JG5

 
29-05-21 02:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
skarczew   

I jeszcze coś takiego:



--

 
29-05-21 11:30  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
SeWo77   

Tylko nie brytyjskie, będzie wyglądać jak Spitfire, daj trójbarwne USA tam jest potencjał na efektowne malowanie, jednokolorowy USA jest nudny

Post zmieniony (29-05-21 11:30)

 
29-05-21 15:14  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Nie wysilaj się skarczew ,jakiekolwiek malowanie walnie Dworzecki i tak wszyscy kupią ,ja pewnie też :)

 
29-05-21 15:26  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dlaczego ma się nie wysilać? Pewnie że "wszyscy kupią" ale dlaczego ma nie być w fajnym malowaniu?
Brytyjskie są naprawdę interesujące ale ja też zagłosuję na trójkolorowe amerykańskie. Dlatego że taki Wildcat jest bardziej "ikoniczny" i za dużo ich nie ma.
Może da się zrobić alternatywne malowania w jednym zeszycie?
Tak czy siak - do dzieła Marcinie!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
29-05-21 17:46  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dwa malowania to byłoby coś. Niestety cena tylko może być dużo wyższa.

 
29-05-21 19:22  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Malowanie będzie z Gambier Baya: Smokeys Lucky Witch, pilot Darrell Bennett .

 
30-05-21 23:51  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Garść rysunków z Wildcata. Na razie bez numerów.

 
31-05-21 19:35  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ni i takie rysuneczki będą chyba przez większość malkontentów do ogarnięcia. Dodasz numerki i będzie git ;-))

 
01-06-21 12:13  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
jacob 

 

Szykuje się imponujący model. Natomiast co do rysunków, im więcej tym lepiej, bo złożoność modelu w pewnych obszarach jest spora. Kiedy tak na to patrzę przychodzi mi na myśl jedno dodatkowe rozwiązanie. Czasem w publikacjach książkowych lub magazynach ilustrowanych pojawiają się kody QR z linkiem do zdjęć, dźwięków (w tych "naszych" np. panoramy kokpitów itp.). Być może to głupi pomysł, ale - gdyby tak były dodatkowo dostępne QR'y do widoków 3D danego zbioru zmontowanych części. Co więcej, apki na przeglądarki często umożliwiają obracanie lub zoom in/out takiego modelu... To było tak na marginesie, luźny pomysł. Natomiast wracając do realiów, objętość wydrukowanego modelu jest ograniczona, zatem być może warto wtedy dodać na stronie wydawcy do pobrania pdf'a z dodatkowymi rysunkami, taki suplement do instrukcji - nie zaszkodziłoby, a pewnie wielu pomogło (mnie z pewnością).
Powodzenia!

Post zmieniony (01-06-21 12:37)

 
01-06-21 20:03  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

jacob no to żeś pojechał, Tobie wystarczy fotka i zrobisz modela na cacy ;-)

 
01-06-21 21:11  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
jacob 

 

Hej Zbin, no zdaje sobie sprawę, że się rozpędziłem, ale wiesz... taka innowacja - aberracja :) Trudno mówić o wydaniu, bo jest w przygotowywaniu, ale w toku wymiany myśli i wrażeń takie to fantasmagorie mi przemknęły w temacie jak tą całą plątaninę opisać.
Zdrówka, fingers crossed!

 
01-06-21 21:46  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

jacob-->Popłynąłeś z kodami jak krokodyl Hermann z Hydrozagadki, ale jest światełko w tunelu. To co widzicie to są rysunki zbiorcze. Części będą pokazane osobno w mniejszych blokach, a rysunków będzie około 200.

 
02-06-21 07:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Skoro ostatnio był poruszany temat prawdziwych modeli kartonowych, to również uważam, że prawdziwy sklejacz (modelarz) jest wstanie ulepić na bazie samej generalki, a 'prawdziwym' wyjadaczom wystarczy okładka, a 'guru' sklejactwa same części.

200 obrazkami można by obdarować z 20 samolotów i nadal byłoby sporo.

 
02-06-21 09:19  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Guru sklei model z samej okładki, bez części.

 
02-06-21 09:40  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Guru weźmie czystą kartkę i nic więcej już nie potrzebuje ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-06-21 11:44  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

eeeee tam
GURU pomyśli o pomyśle wzięcia bibuły żeby wyimaginować karton i po wszystkim

--

Post zmieniony (02-06-21 11:45)

 
02-06-21 14:10  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ale najpierw zasadzi swoje drzewa, na ten przyszły karton.

 
03-06-21 17:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Można by zrobić dwustronny wydruk; drugie malowanie z drugiej strony poszycia skrzydeł, kadłuba itp.

--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 
12-06-21 13:08  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pierwsze 8 stron instrukcji budowy Wildcata. Reszta wkrótce.

 
12-06-21 13:55  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Ładnie, mam dla pana ładny tytuł tego opracowania : kartonowa anatomia wildcata :)
Pozdrawiam

 
12-06-21 14:01  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wygląda to rewelacyjnie a poziom uszczegółowienia jest wręcz porażający.
Instrukcja jest super czytelna i może się okazać, że sklejanie będzie prostsze niż mogłaby sugerować ilość detali.
Kleiłem kiedyś starszą wersję F4F-3 od p. Halińskiego ale chętnie poprawię w takiej wersji mimo zbyt późnego malowania :P (preferuję wojnę na Pacyfiku do Santa Cruz).
Mam nadzieję, że pozostanie Pan na pokładzie lotniskowców nie tylko w "kocich tematach" także po Hellcacie,
Moim zdaniem taki Panther z Korei też byłby wdzięcznym tematem: link . Phantom pokładowy też jedynie z Halińskiego wyglądał dobrze, brakuje nowszego Crusadera w barwach US Navy...
Podobnie wielka dziura występuje w zakresie współczesnych pokładowych MiG-29K (Indie), J-15, Rafale M, jednomiejscowy Super Hornet (tu była zapowiedź Answer więc pewnie niedługo wyjdzie).
Tak patrząc to nie wyszedłby Pan z tych tematów jeszcze wiele lat.

Post zmieniony (12-06-21 15:07)

 
12-06-21 16:10  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
M&M's   

Świetnie zrobione rysunki, bardzo czytelne :)

 
12-06-21 16:23  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak. To są projekty, które warto nagrodzić zakupem.

 
12-06-21 19:44  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łał!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-06-21 17:25  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Druga część rysunków. Model będzie dostępny w przedsprzedaży na www.answer.pl w cenie 99 zł. Cena regularna 119 zł.

 
14-06-21 09:49  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak na samolot tanio nie jest, ale jak na samolot i opracowanie tej jakości to wchodzę w to. Sam chętnie kupie aby docenić Pana wkład w rozwój naszego skromnego hobby. Mimo, że nigdy nic nie miałem od answerów, właśnie przez powszechnie znaną niską jakość produktu, to mam nadzieje, że właśnie takie opracowania zmienią postrzeganie tego wydawcy.
Sukcesów i kolejnych wspaniałych opracowań życzę.

 
14-06-21 10:58  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
skarczew   

@Karas:
A moim zdaniem takie opracowanie nic nie zmienia, tylko umacnia w przekonaniu że należy przede wszystkim patrzeć na projektanta - a dopiero później na wydawcę ;) .

 
15-06-21 08:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Mając przed oczyma wcześniejsze projekty Marcina, FM-2 jest na normalnym poziomie do jakiego Marcin nas już przyzwyczaił. Złożoność niektórych elementów i liczba detali wynika z konstrukcji danej maszyny, a nie że Marcin wciska coś na siłę, aby podnieść ilość elementów 😊. Zresztą pisał o tym. FM-2 chociażby z racji specyficznej konstrukcji podwozia ma więcej części niż dajmy na to będzie miał F6F3 przy tym elemencie. Jak jeszcze dodamy elementy wynikające z opcji złożenia skrzydeł to ilość części rośnie itp.

Mnie bardziej martwi wzrost cen (wiadomo, że pandemia zrobiła swoje). Czyli mamy już ceny na poziomie niektórych modeli plastikowych w 1/32 (F4F4 1/32 Trumpeter cena ok 115 PLN). Cóż zrobić tak widocznie musi być :D.

--

Post zmieniony (15-06-21 10:33)

 
15-06-21 10:37  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Seweryn F.   

Mejdej - ceny modeli plastikowych rosną w przerażającym tempie. Nie tylko te sprowadzane z Azji, nawet te produkowane na miejscu, w Europie (głównie w CZ). Problem w tym, że tak samo jak w przypadku kartonowych, gdzie na cenę finalną ma zasadniczy wpływ wzrost cen papieru, który jest albo sprowadzany z Chin, albo robiony u nas z pulpy papierowej, która również jest wytwarzana głównie w Chinach. Od stycznia cena frachtu wzrosła prawie o 100%, cena papieru czy komponentu podobnie. Jeśli chodzi zaś o modele plastikowe, to, (pomijając podwyżkę cen frachtu), wzrosła cena granulatu polistyrenowego (o 75%). Nie muszę dodawać, że granulat sprowadzany jest z Chin. A poza tym wszystkim producenci azjatyccy podnieśli ceny swoich modeli o 30-100% (w zależności od firmy). Już od dawna modelarstwo (bez względu które, kartonowe czy plastikowe) jest hobby dla raczej zamożnych, co siłą rzeczy odgranicza krąg odbiorców.

 
15-06-21 10:55  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Modelarstwo jest raczej dość tanim sposobem na spędzanie wolnego czasu. Nawet jeśli liczyć kupno raz na jakiś czas modelu za kilka stówek, to i tak niewiele. Rzekłbym że średnio zaawansowany smakosz 'tatry' lub innego 'hanysa': ] może być obarczony wyższymi kosztami swojego hobby w funkcji czasu.
Kartonowe to już w ogóle jest mega przystępne, jeśli nie liczyć kolekcjonerstwa, mój ostatni okręcik dość intensywnie ulepiany, zajmuje mi cały rok. Oczywiście nie samym kartonem modelarz żyje, ale nadal dodając do tego koszty eksploatacyjne wychodzi to bardzo przystępnie. No chyba że czyimś hobby jest spacerowanie to faktycznie modelarstwo może wyjść drożej.

Co innego, że obecnie rzeczywiście ceny szaleją ze względu na przerwanie wielu łańcuchów logistycznych, ogólne tendencje rynkowe i niepewność jutra. Porównanie z plastikiem uważam za nietrafne, bo na jak długo starcza taki model plastikowy? 2 weekendy?, przy kartonie to trzeba się jednak trochę narobić. Dodatkowo, na rynku jest setki opracowań za przysłowiowe 2-3 dyszki. Tylko, że zawartość jest adekwatna do ceny (Nie gorsze tylko mniej szczegółowe). Chcąc kupować ferrari, trzeba zapłacić jak za ferrari.

Mam jeszcze pytanko do Pana Marcina, na 2 obrazku jest rysunek jakichś przewodów w silniku i wszystkie te rurki mają oznaczenie CC, pytanie czy to pomyłka czy celowo, tzn czy to jest 1 schemat, czy raczej powinno być rozbite na 3 różne schematy cc1 cc2 cc3.?

Post zmieniony (15-06-21 11:05)

 
15-06-21 11:04  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Opracowanie wprost powala swoim poziomem. Samolotów nie kleję, lecz pomimo tego, gdy ktoś go weźmie na warsztat, to z wypiekami na twarzy będę śledził postępy.

Seweryn F., niestety masz rację - modelarstwo drożeje w zastraszającym tempie, nie tylko modele lecz również chemia, narzędzia i akcesoria. Dotyczy to również innych rodzajów hobby. Oprócz modelarstwa zajmuję się (amatorsko) fotografią i turystyka rowerową. W tych dziedzinach wzrosty cen również przekraczają kolejne granice absurdu. Wygląda na to, że już niedługo, tylko bogacze będą mogli sobie pozwolić na aktywne/kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
15-06-21 11:05  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Seweryn F.   

Karas - można zrobić model plastikowy w dwa dni, a można też robić go pół roku. Tak samo jest w kartonie. Wszystko zależy od tego co wybierzesz i jak chcesz/potrafisz wykonać swój model. Nie zapominaj, że w plastiku wszystko musisz malować. Są modele, które mają po tysiąc i więcej części. Taki F-16D Block 52+ w skali 1/48 posiada ich ponad 600. Wiem, bo go robiłem ;)

 
15-06-21 11:09  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Seweryn F., zgadzam się.
Idą niepewne czasy

 
15-06-21 11:23  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Karas --> Grupa drutów CC ma jeden numer. Są dokładnie pokazane w skali 1:1 na arkuszu z szablonami.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024