FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
15-06-21 11:23  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

 
15-06-21 13:38  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 10
 

A na jakim etapie jest klejenie modelu testowego ?? Czy jest szansa żeby była relacja z klejenia testówki?? Opracowanie extra byleby drukarnia dała radę. Z ceną już trochę gorzej ten pułap to dla dużej części przysłowiowa "śmierć pułkownika", a są znane ceny dodatków??. Ja kupię z zamiarem sklejenia.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
17-06-21 11:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

16 stron i 218 rysunków.

 
17-06-21 12:49  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Bardzo ładnie się prezentują rysunki. Super czytelne. Ruzumiem, że wydruk będzie realizowany tak jak to było przy Yak-u (ta sama drukarnia i Twój nadzór).

--

 
17-06-21 14:48  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej --> Tak

 
17-06-21 15:32  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie Marcinie, pytanie mam. Czy można liczyć na maszyny wielosilnikowe, w tym brakujące, które nie zostały jeszcze wydane? Pytam z ciekawości.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-06-21 17:50  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pewnie kiedyś się ukażą.

 
18-06-21 21:05  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Boje się o Łosia w opracowaniu Marcina ;)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-06-21 21:30  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Model który muszę mieć.

I jakby tak idąc za ciosem pojawił się Corsair, Hellcat, Aevenger, Dewastator to szczęście moje byłoby niezmierne...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-06-21 22:58  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wildcat wygląda obłędnie i chyba będzie w ścisłej czołówce modeli roku albo i nawet na szczycie.
Co do życzeń, z samolotów to marzy mi się F-8E lub (D, H czy J) US Navy z Wietnamu z zestrzeleniami na koncie np. VF-211, J-15 Flying Shark, MiG-29K Indian Navy, F9F Panther z Korei maszyna z 4 MiGami na koncie... Może kiedyś po kolei...

 
17-07-21 21:19  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Udało się zgromadzić ekipę 5 wspaniałych, którzy podjęli się klejenia testowego Wildcata. Zdjęcia będą wrzucane na bieżąco na mojej stronie FB https://www.facebook.com/studio.harmonia.gdansk. Zapraszam wszystkich do oglądania.

 
17-07-21 23:30  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Każdy z pięciu klei sam czy osobno? Było by lepiej jak poszczególne sekcje kleją osobno to i model będzie szybciej dostępny ;-))
W kupie raźniej i sukces pewniejszy. Czekam cierpliwie na finał.

 
17-07-21 23:42  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zbin--> Tak, cała 5-tka klei to samo ;). Oczywiście, że każdy ma swoją sekcję.

 
15-10-21 19:43  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

FM-2 Wildcat jest gotowy. Druk w poniedziałek w Gdańsku pod moim nadzorem. Przedsprzedaż powinna ruszyć w weekend na stronie answer.pl. Do prezentowanych niżej arkuszy dojdą 3 arkusze szkieletu,1 arkusz szablonów i oczywiście opis budowy.









Post zmieniony (15-10-21 22:55)

 
16-10-21 19:45  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Piękna robota!
A tak przy okazji, bo nie znalazłem w treści - jakie programy wykorzystujesz przy projektowaniu, jeśli to nie tajemnica ?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
20-10-21 10:31  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Druk kolorowych elementów i wręg zakończony. Na Answer.pl trwa przedsprzedaż Wildcatów w promocyjnej cenie. Ilość sztuk ograniczona.



Post zmieniony (20-10-21 11:32)

 
21-10-21 10:10  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Marcinie, czy skrzydła są tak zaprojektowane, że można je rozkładać i składać? Czy jest to do samodzielnego wykonania, a model przewiduje albo skrzydła rozłożone, albo złożone?

--

 
21-10-21 11:01  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej --> Co masz na myśli?

 
21-10-21 11:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Śliczny projekt Marcinie- aż kusi, by wrócić do klejenia samolotów...
Szacun również za tempo powstania tak skomplikowanego projektu, jako początkujący w tej materii mam pewną świadomość, ile mogło kosztować to roboty :) A przecież w międzyczasie zrobiłeś pewnie z kilkanaście "panierek" do innych modeli :D
Szczerze mówiąc, trochę się obawiałem co się stanie po Twoim odejściu ze Stegny, ale jak widać niepotrzebnie. Cieszę się, że dalej projektujesz kartonówki, a na dodatek wzbogacasz graficznie te innych autorów/innych wydawnictw. Fajnie, że Ci się chce oraz masz motywację, bo znam paru takich, co też potrafią, a w temacie nie robią ostatnio nic :/

Trochę posłodziłem, ale wydaje mi się, że należy xD

Pozdrawiam i dziękuję :)

--

 
21-10-21 11:39  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mariusz80   

Chciałem kupić - już miałem w koszyku i kończyłem zakupy, ale niestety dla pełnego zestawu w promocyjnej cenie wyłączono opcję płatności za pobraniem. Więc nie kupiłem, nie mam ochoty mrozić pieniędzy.

W międzyczasie ochłonąłem i doszedłem do wniosku, że niepotrzebny mi kolejny model do kolekcji niesklejonych. Poczekam na Hellcata.

Mariusz

 
21-10-21 11:49  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mariusz80 --> Dlatego założyłeś przed chwilą konto, żeby o tym poinformować ;)?

 
21-10-21 12:01  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mariusz80   

Dokładnie tak, ponieważ mnie to zaskoczyło. Kupiłem Jaka, chciałem kupić Wildcata, bo uważam, że jest wspaniale wydany.

Chętnie bym poczekał z płatnością do momentu otrzymania modelu, ale polityka Wydawnictwa jest inna. Za 250zł już nie kupię, poczekam, tak jak napisałem, na Hellcata.

Nie odbieraj tego personalnie, model jest wyśmienity.

Edit:
Chyba jednak całkowicie usunięta jest ta opcja płatności. Po wybraniu innej pozycji również wyświetla się tylko przedpłata.

Post zmieniony (21-10-21 12:06)

 
21-10-21 12:08  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mariusz80-->Jestem daleki od takiego odbioru, po prostu zżera mnie ciekawość :). Szkoda, że się nie zdecydowałeś na kupno. Zapraszam na konkursy modelarskie, tam z pewnością będzie okazja do przyjrzenia się modelowi z bliska.

 
21-10-21 12:14  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mariusz80   

Jestem jeszcze przed wypłatą ;-)

To pewnie nie miejsce na takie rozmowy, ale tak jak napisałem w sklepie całkowicie zniknęła opcja płatności przy odbiorze, pomimo, że dalej jest w wyszczególnionych możliwościach:

Płatności
Za złożone zamówienie w naszym sklemie można zapłącić za pośrednictwem:

- zwykłego przelewu na konto

- szybkiego przelewu Payu

- szybkiej płatności kartą lub z salda rachunku PayPal

- przy odbiorze (przesyłka za pobraniem)

- przy odbiorze osobistym.

Mam i sklejam Jaka z pierwszego numeru, więc wiem czego się spodziewać. Szczegółowość jest ogromna, zwłaszcza w elementach wyposażenia kabiny pilota. Wildcat wygląda na jeszcze bardziej złożony projekt.

Post zmieniony (21-10-21 12:15)

 
21-10-21 12:26  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mam info z Wydawnictwa. Płatności za pobraniem są wyłączone ze względu na dużą ilość zwrotów przesyłek, które nawet nie były otwierane. Zamówienia są składane przez quasi-wirtualne byty - nie mylić z botami ;). Jeżeli skontaktujesz się telefonicznie z Wydawnictwem 604 250 992 myślę, że nie będzie problemu z wysyłką za pobraniem.

 
21-10-21 19:24  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
dryf   

Wyłączenie opcji zapłaty za pobraniem to spory błąd , a widzę że sporo sklepów to zaczyna praktykować , przez to sam zrezygnowałem z niektórych zakupów a jak już to szukam u konkurencji , która taką opcję ma , a co do "bytów" to wystarczy potwierdzić zakup mailem przecież.

Post zmieniony (21-10-21 19:26)

 
21-10-21 23:38  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

A w czym problem zapłacić wcześniej przed premierą modelu? I tym bardziej ,że jest taniej niż w detalu. Trochę tego nie rozumiem. Kupuję całkiem sporo książek przed premierą i nie korzystam z opcji płatne przy odbiorze. Co za różnica czy zapłacę dziś czy za tydzień przy odbiorze. Jak nie ma na koncie zawsze można użyć MC lub Visa. Towar zawsze trafia.

Post zmieniony (21-10-21 23:54)

 
22-10-21 07:30  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tym bardziej że zawartość jest doskonale znana. Tu kota w worku się nie kupuje.

--

Post zmieniony (22-10-21 07:30)

 
22-10-21 08:02  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Marcinie już tłumaczę. Chodzi o to czy projekt skrzydła daje możliwość po sklejeniu całości swobodnego rozkładania lub składania skrzydła. Czy trzeba się zdecydować, albo model z rozłożonymi skrzydłami, albo złożonymi. Powiedzmy, że do gablotki chowam model i składam skrzydła, bo inaczej by się nie zmieścił (czyli ten przegub w skrzydle można wykonać jako działający). Wyciągam z gablotki i sobie rozkładam skrzydła, aby zobaczyć samolot gotowy do startu :). Oczywiście nie wymagam tego, ale pytam czy to się da zrobić, czy będzie to raczej wymagało dodatkowych przeróbek.

--

 
22-10-21 08:09  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mimo że samoloty to dla mnie inny świat, ale też kupiłem, hehehe pierwszy model od Answera, właśnie dlatego, że zawartość dobrze znana i zapowiada się doskonała jakość... z czego nie wszystkie answery są znane: ] Życzę sukcesów, chęci i nieograniczonych pokładów sił na walkę z kolejnymi projektami. Uważam że w miarę możliwości należy wspierać takie inicjatywy. Tu zostało włożone wiele wysiłku i co najważniejsze serca. Jestem pewien, że model jest wart każdej wydanej złotówki.

powodzenia

Post zmieniony (22-10-21 08:10)

 
22-10-21 09:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej --> skrzydło jest tak zaprojektowane, że da się je obrócić ale mechanizmu nie ma. W końcu to model kartonowy ;). Szczerze odradzam robienie jakiegokolwiek obrotu. Uzyskanie precyzji i odpowiedniego kąta będzie szalenie trudne. Poniżej macie filmik pokazujący jak to wygląda w modelu FM-2 Card Army 02.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaISRQoyJsE

 
22-10-21 11:20  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

O właśnie o to mi chodziło, Marcin przecież to było oczywiste, że mechanizmu nie ma, zawias wystarczy :D. Z filmiku wynika, że się da, a że nie będzie to łatwe to zdaje sobie sprawę :). Dzięki za filmik. Ja na pewno będę próbował.

--

 
23-10-21 20:17  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Mechanizm, zawias mógłby być dodatkiem żywicznym-plastikowym do modelu, dobrze myślę?

 
23-10-21 20:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wracając do mechanizmu. Tu nie chodzi o sam mechanizm, tylko o to że trzeba go przykleić pod właściwym kątem. Zawias jest przechylony w dwóch płaszczyznach, wystarczy odchył o kilka minut i skrzydło albo będzie haczyć, albo nie obróci się do końca, albo "przeleci" nad flagą pokazującą właściwe zaklinowanie.

 
23-10-21 21:23  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
dryf   

W modelu plastikowym jak coś nie wyjdzie możesz łatwiej poprawić , karton poprawek nie lubi , dlatego porównanie mało miarodajne wg mnie. To samo cena , a raczej porównanie z zestawem plastikowym- nie na miejscu zważywszy ogrom pracy autora i detalizację niespotykaną w kartonie. Choć fakt , cena mogła by być nieco niższa , ale przynajmniej broni się wspomnianymi walorami.

p.s mam jeszcze pytanie do autora o tego San Francisco , czy rzeczywiście jest w planach i czy rozważa też inne okręty?

Post zmieniony (23-10-21 21:27)

 
23-10-21 22:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Brawo Panie Marcinie!
;)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
23-10-21 22:36  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Stopka jednego z planów FM-2, gdzie ten numer indeksowy...

 
23-10-21 22:39  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

yak-->czyżbyś był znad wielkiej wody? :)

 
23-10-21 22:45  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
yak   

Nie, ale ten model kupię z yakiem siódmym na dokładkę.

 
23-10-21 22:49  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Od ogółu do szczegółu. Zasada jest taka, że takich "interlokutorów" jak piw należy ignorować, ale co mi tam. Piw ma plany rozbite na atomy :). Mam nadzieję, że przykład tego kolegi spowoduje bardziej krytyczne spojrzenie na dokonania niektórych "nowych" forumowiczów.



Post zmieniony (23-10-21 22:53)

 
23-10-21 23:22  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, przepraszam, że tak z innej beczki wyskoczę,
Czy to tzw. offset czy druk cyfrowy ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
23-10-21 23:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Brystol--> druk jest oczywiście na offsecie.

 
24-10-21 17:05  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Myślę pokazałem wystarczający fragment dokumentacji żeby każdy, kto przekroczył 3 rok życia wyrobił sobie zdanie na temat planów z jakich korzystałem. Cóż, dla kolegi piw/lee planem fabrycznym jest jedynie ten który on sam posiada, rozbitym na 1000 arkuszy i kupionym za pięciocyfrowe kwoty.
Odnośnie logowanie i APN. Jest taka gra karciana. Gracze ciągną karty od siebie na przemian. Jeżeli mają dwie do pary odkładają na bok i tak do momentu, aż jeden z nich zostaje z CZARNYM PIOTRUSIEM.

 
24-10-21 20:04  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Qrcze, weekend bez kompa i widzę że "shitstorm" rozprzestrzenia się na kolejne wątki...

Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle: Pamiętajmy, że nasze hobby polega na klejeniu modeli z kartonu. I często zdarza się, że kolejna relacja na tym forum czy na FB zmusza mnie do przesunięcia granicy mojego postrzegania co można zrobić z papieru, to jednak to zawsze pozostanie modelarstwem kartonowym.

Rozważania na temat działającego mechanizmu składania skrzydeł są mniej więcej tak samo zasadne jak wymaganie aby silnik miał ruchome tłoki...

--
pozdro

 
24-10-21 20:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Zgadzam się z przedmówcą. Modelarstwo kartonowe to modelarstwo redukcyjne! Gdyby nawet autor projektu miał na podwórku prawdziwego Wildcata, to i tak tworząc wycinankę w 1:33 musi dokonać pewnych uproszczeń. Nie mam wątpliwości co do fachowego, merytorycznego podejścia Pana Marcina do tematu (i ołtarzyka z jego podobizną też w domu nie mam -żeby było jasne). Dowodem są liczne relacje budowy modeli, do których przyłożył rękę, na polskich i zagranicznych forach. Mi to wystarcza.
Zejdźmy na ziemię i znajmy granice rozsądku, bo idąc tym tokiem rozumowania to trzeba by 90% projektantów (robiących bardziej uproszczone projekty) zgłaszać do prokuratury :) Cieszmy się, że komuś się jeszcze chce projektować kartonówki, bo bliżej temu do wolontariatu niż interesu życia.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-10-21 21:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Tutaj macie rysunek fabryczny elementu podwozia. Praktycznie wszystkie części w FM-2 zostały zrobione na podstawie takich rysunków, dodatkowo sprawdzone wg podanych wymiarów i zaadaptowane na potrzeby kartonówki. Jeżeli powiększycie sobie model x33 to dostaniecie wierną kopię oryginału. Nieskromnie powiem, że tak odwzorowanego modelu nie ma i nigdy nie było. Za to na pewno będzie. Hellcat.



Post zmieniony (24-10-21 21:17)

 
24-10-21 23:35  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

A tak proste pytanie wydawało mi się że zadałem:). Właściwie po początkowym niezrozumieniu, bo chyba określenie mechanizm składania skrzydła takim było, a chodziło o ten główny zawias. Marcin wszystko wyjaśnił i podał, że da się zrobić to co planuję, ale będzie to wymagało ogromnej uwagi. Mi to wystarczyło. Jednak, że to pytanie spowoduje wędrówkę do źródła dokumentacji, to tego się nie spodziewałem. Właściwie też nie rozumiem oburzenia o tworzeniu czegoś na podstawie dok. serwisowej ( nie pisze tu o tym projekcie, ale ogólnie). Dokumentacja taka powstaje na bazie dokumentacji warsztatowej/wykonawczej. Ne zawiera wszyskich detali, czy też wymiarów na rysunku , bo do czego innego jest przygotowywana, ale sam kształt danej częściej jest brany z dokumentacji wykonawczej i jest identyczny. Zatem jak się zna skale to wiele można z takiego rysunku odtworzyć :). Sam nie raz jestem zmuszony tak postępować, bo do dokumentacji warsztatowej nie ma dostępu. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś miał czas na wykonywanie podwójnej a może nawet potrójnej roboty, od początku dok wykonawcza, od początku montażowa, od początku serwisowa :). Zwłaszcza w tamtych czasach. Pan Piw zdecydowanie wyolbrzymia. Marcinie jak już chyba nieraz Ci życie pokazało, zazdrość ma wiele oblicz :). Tak przypuszczam, że o to chodzi, bo o co innego? Rób swoje.

--

Post zmieniony (25-10-21 14:40)

 
25-10-21 08:03  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Rufio34   

Zetpt ja tam czekam na jakimś fajny temat z samolotem z Model Hobby ale widać że tam taka sama posucha jak u Pana A. Halińskiego .
A szkoda .

Post zmieniony (25-10-21 08:04)

 
25-10-21 10:52  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A mnie Panie Marcinie interesuje zupełnie inny aspekt. Jak się wchodzi w posiadanie takiej dokumentacji. I nie mówię stricte o FM2, ale ogólnie o sprzęcie np. z II wś.

 
25-10-21 11:01  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Geodeta-->To jest już moja słodka tajemnica, ale powiem tyle że jest dostępna w formie elektronicznej :).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024