FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
22-11-23 12:43  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dążenie do doskonałości słuszną drogą jest ale nadmiernie się samobiczujesz.
Kadłub bardzo ładny. Modele bez błędów wykonania nie istnieją

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
22-11-23 12:49  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

albo budujesz model w standardzie albo, jak to kolega nazywa - "bawisz się w plastikowca"
jest bardzo dobrze!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
23-11-23 06:45  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Bardzo Wam dziękuję za obecność.

Ryszard – bardzo dziękuję za uznanie i miłe słowa; oczywiście prace trwają, może z czasem coś poprawię, chociaż zawsze „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

Najger – nie bądź taki skromny, budujesz piękne modele, niejednokrotnie już przeze mnie podziwiane; zgubienie tych 3 mm wymagało przerobienia szkieletu w części dziobowej; przesunięcie poszycia widać na mijających się łączeniach poszycia dna i burt – pionowa linia łączenia powinna według instrukcji przebiegać bez uskoków w poprzek całego kadłuba, a wyszły przesunięcia; podzielam Twoje zdanie co do zapasów kolorów, elementów poszycia, niektórych trudnych części w całej rozciągłości, w wielu wydaniach ten mankament występuje; pomysły na naprawę czy uzupełnienia braków może być kilka w tym Twój z innych części, bardzo dobry; przedstawioną konstrukcję usztywnień zastosowałem po raz pierwszy, jest dość pracochłonna ale bardzo skuteczna, powstała z inspiracji ZbiG’a i możliwe, że będą ją stosował w następnych modelach; skorupę poszycia również zastosowałem po raz pierwszy, a pomysł narodził się przypadkowo – przymierzyłem do siebie pary przygotowanych części poszycia i zadowolony jak pięknie się schodzą postanowiłem je skleić w większą całość i wyszło dosyć dobrze, po nałożeniu na szkielet i przyklejeniu załamania połączeń zbytnio się uwidoczniły, może z powodu wilgoci?; warto nadal poeksperymentować; nie zatrzymuję się, uzbrajam kadłub w brakujące na nim elementy; z pewnością gdzieś się zobaczymy.
Żółtodziób – serdecznie dziękuję za uznanie i słowa pocieszenia.

97 – właśnie w tym rzecz, że buduję w standardzie, a to nie zawsze wychodzi jak by człowiek chciał; dzięki za miłe słowa

Prace wyposażeniowe na kadłubie trwają.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
28-11-23 22:32  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Obiecałem wcześniejszą aktualizację i oto jest.
Większość uwidocznionych elementów zrobiona już wcześniej, dzisiaj mogłem w końcu dokleić stępki przechyłowe i dokończyć zdjęcia.

Aktualizacja dotyczy przede wszystkim uzupełnienia kadłuba o brakujące we wcześniejszej prezentacji elementy – śruby napędowe, stery, stępki przechyłowe. Jak standard to standard – śruby nie malowane w całości tylko sam retusz, wały napędowe zwijane z części wycinanki. Profile płatów śrub, sterów i stępek przechyłowych zachowane. Tyle się udało. Od siebie, na podstawie dostępnej dokumentacji, dodałem imitacje cynków ochronnych na płetwach sterów i podporach łożysk podtrzymujących wały napędowe. Innych nie było, jedynie na gruszce dziobowej były jeszcze 4 cynki.

















Model dostał tymczasową podstawkę, a ogólnie kadłub prezentuje się następująco:







Rozpocząłem prace nad dolnym poziomem nadbudówek, na którym znajdą się zrobione wcześniej wyższe partie.






Serdecznie zapraszam Kolegów do oglądania, komentowania i ewentualnej dyskusji.

Do następnego posta.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-11-23 07:49  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiesławie, a czemu ma służyć to, to coś przymocowane tymczasowo do pokładu na dziobie i rufie? Jakieś obciążenie?

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
29-11-23 10:28  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Paragraf myślę, że była to ochrona pokładu, dziobu i rufy podczas prac do góry dnem.

 
29-11-23 21:50  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Dzięki Wam za obecność i pytania.

Paragraf - Jaro, dokładnie tak jak odpowiedział Sebastian; pokład nie jest płaski wzdłuż kadłuba, a ponadto podczas prac "do góry dnem" mógłbym uszkodzić zarówno wystający dziób jak i zrębnicę burty na rufie; te podkładki to kawałki miękkiego tworzywa.

Sebastian W. - dziękuję za wpis, masz wyczucie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-12-23 14:31  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kadłub wyszedł dobrze, trzymam kciuki za dalszy ciąg prac.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
05-12-23 10:16  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dzięki Tomku, prace postępują.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
26-12-23 08:17  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Wszystkiego najlepszego z okazji przebiegających Świąt Bożego Narodzenia.

Dzisiaj (26.12.2023 r.) mija 80 lat od dnia zatopienia Scharnhorst’a, bohatera tej relacji.
Rozpoczynając 2 lata temu budowę modelu tego okrętu miałem świadomość tej daty jednak nie chciałem się z nią wiązać.

Budowa modelu trwa nadal.
Przed świątecznym wyjazdem zabrałem się za przednią część nadbudówki głównej.
Przebieg budowy głównej bryły oraz efekt tych prac przedstawia kilka fotografii:














Część drobnego wyposażenia już trafiło na swoje miejsca lecz jeszcze jest sporo do uzupełnienia.
Dalsze prace po powrocie.

Do kontaktu w przyszłym roku.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024