FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-05-22 06:57  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wspaniale!

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-05-22 14:55  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Mniam! Wyśmienicie to podwozie wygląda, nie mogę się doczekać złożonego z gąsienicami :)

 
10-05-22 20:23  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Efekt niesamowity. Już sobie wyobrażam galerię :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-05-22 10:50  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To będzie piękny model - niby na podstawie wycinanki, ale praktycznie scratch pełną gębą:-)
Mocne:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-06-22 12:58  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji, więc pora pokazać postępy prac.
Obecnie jest etap, gdzie elementy są mało powtarzalne (jak przy podwoziu), a więcej jest kombinowania i dopasowywania, niż samego klejenia.
Aby nie tracić czasu otworzyłem trochę nowych zakresów i równolegle pracuje nad kilkoma elementami. Niestety wpadłem przez to w pułapkę, że jak dokleję po 1-2 części to każdego elementu to już moje wieczorne okno na klejenie się zamyka, stąd przyrosty niewielkie ale za to na wielu frontach :)

1. Skrzynia biegów. Jeżeli chodzi o klejenie to - w zasadzie skończona (chyba że będziecie mieli jakieś uwagi) . Zostało pomalowanie ale to zrobię osobno i dopiero już pomalowaną wkleję na docelowe miejsce. Jak na element który będzie w zasadzie widoczny tylko z dołu to i tak odwzorowanie wyszło większe niż pierwotnie planowałem :), ale jak już zacząłem to nie mogłem się powstrzymać :) W mojej ocenie wygląda znacznie wierniej oryginałowi niż w wycinance.





2. Silnik. Tu poszedłem za ciosem skrzyni biegów i wykonałem całość od nowa. W podobnym stylu - rozrysowałem najpierw korpus i główne elementy, które skleiłem w pół-prefabrykaty. W dalszej kolejności skleję wszystko do kupy i uzupełnię o detale. Szału nie ma - wiem, więc przy krytycznych komentarzach proszę pamiętać, że silnik podobnie jak skrzynia będzie widoczny w zasadzie tylko od dołu :)



3. Błotniki. Nie będę ukrywał iż tego elementu bałem się najbardziej, gdyż średnio wychodzi mi sklejenie listków i obłości. Właściwie to błotniki skłoniły mnie w około 40% do podjęcia decyzji żeby model malować. Jak widać założenie było słuszne. Jakby to miało zostać w standardzie to....
Na szczęście w ruch poszła szpachla i papier ścierny :) zdjęcie pokazuje efekt po pierwszym szlifowaniu. Teraz już jestem po 2 kolejnych i błotnik w końcu zaczął przypominać docelowy kształt :)




To tyle na razie.

Pozdrawiam.
Kuba

PS. Z okazji dnia dziecka życzę dużo modelowych / modelarskich prezentów :)

 
17-07-22 20:55  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Trochę mnie tu nie było, ale to nie znaczy że nic się nie działo.
Prace postępowały nieustannie.
Mam nadzieje że poniższa aktualizacja wynagrodzi Wam długi czas oczekiwania.

1. Silnik - z części pokazanych w poprzednim poście - skompletowałem całość bryły i uzupełniłem o galanterię.
Z efektu jestem zadowolony - kształt zdecydowanie lepiej (przynajmniej w mojej ocenie) przypomina oryginał niż ten wycinankowy. Na razie idzie do schowka w oczekiwaniu na malowanie.





2. Koła - to moje pierwsze koła tego typu w życiu (znaczy do trakcji typowo kołowej - nie gąsienicowej). Tutaj efekt mógłby być trochę lepszy, ale po wykonaniu nastu sztuk poddałem się i wybrałem po prostu trzy najlepsze okazy. Zdjęcia de-facto prezentują kolejność postępu prac. Najbardziej w kość dał bieżnik - a właściwe jego w miarę proste przyklejenie do głównego korpusu koła. Malowanie na razie tylko po to aby wyłowić jakieś niedoskonałości.














3. Idąc za ciosem wykonałem przednie zawieszenie dla powyższych kół. Praktycznie całość rozrysowana od nowa.



4. Przedni grill chłodnicy. Tutaj wprowadziłem "lekką" :) modyfikację rozwiązania z wycinanki. Przede wszystkim złamałem jednolitą płaszczyznę frontu grilla poprzez wysunięcie dwu środkowych prętów, powiększyłem otwory, uplastyczniłem żaluzje, dodałem siatkę za żaluzjami, wyciąłem otwór w płycie tylnej tak aby zmieścił się wentylator silnika.





Obecnie przystępuję do prac nad nadwoziem i płytą pod FLAK-a.

Pozdrawiam,
Kuba

 
18-07-22 00:29  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

No co tu napisac,tylko czekac na galerie koncowa ktora na pewno wyrwie z butami

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
18-07-22 10:13  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetnie Ci wszystko wychodzi. Silnik rewelka a bieżnik szok, chciałbym zobaczyć proces wycinania i przyklejania na oponę !
Skoro dużą część elementów rozrysowałeś na kompie to może byłaby szansa abyś wrzucił kilka z nich do szufladek ? Jestem pewien, że wielu z nas chętnie skorzystałoby z takich perełek.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-07-22 16:37  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wszystko ładnie i super się prezentuje, ale mam nadzieję że atrapa grila będzie szlifowana, bo z czoła widać różnicę nierówności (wystająca szpachla, ubytki powierzchni)

Reszta extra i wielki szacun 😀👍

 
19-08-22 07:48  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Miesiąc minął od ostatniej aktualizacji, więc pora na mały update.
1. Dokończyłem nadkola, połączyłem je w całość z płyta przednią i uzupełniłem o detale.



2. Wykonałem w całości szoferkę. W tym elemencie nastąpiła zmiana planów - początkowo miałem zamiar wykonać ją zgodnie z wycinanką - uplastyczniając tylko o nity. Po dokładnej analizie materiałów, wyszło mi, że ta wycinankowa jest za wąska, ma inaczej rozwiązane błotniki nad kołami napędowymi, inne wymiary włazów sufitowych, inne rozmieszczenie nitów, więc... zabrałem się za kreślenie :). Jak wspominałem wcześniej nie zdecydowałem się na wykonanie wnętrza kabiny. Otwór w płycie tylnej szoferki zamaskowałem wklejonym w środek pudełkiem, które będzie pomalowane na czarno. Efektem jest element jak poniżej:





3. Wykonałem (posiłkując się nieco częściami i planami tej z FAMO) wciągarkę linową wraz z elementami mocowania do ramy:





4. I na koniec drobnica w postaci elementów doposażenie płyty tylnej ramy:



W dalszej kolejności planuje wykonanie maski silnika, tak aby połączyć w całość: wykonany wcześniej grill, nadkola i szoferkę. Na koniec zostaje płyta pomostu bojowego wraz z burtami. Wymyśliłem, że aby łatwiej było manipulować modelem podczas malowania, na razie nie będę sklejał ze sobą elementów nadwozia i podwozia. Pozwoli to na swobodny dostęp do wszystkich zakamarków. Dobrze że widać już koniec, bo zaczyna mi brakować motywacji, ochoty i cierpliwości do tego modelu już, co wynika chyba ze zbyt dużej ilości zmian jakie w niego wprowadziłem. Trochę porwałem się z motyką na słońce ..:)

@ Tommy T.B. - będzie jeszcze szpachlowane i szlifowane :)
@ jhradca - pomyślę o tym. Na razie mam wszystkie (z wyjątkiem gąsienic) elementy rozrysowane i poukładane w formie roboczej - czytaj bałagan w pliku.

Post zmieniony (19-08-22 07:53)

 
19-08-22 08:55  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Nadkola super, jak i cała reszta. Nie mogę się doczekać jak już poskładasz wszystko w całość i pomalujesz :)

 
09-09-22 13:09  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Przedstawiam raport z postępu prac.

1. Zgodnie z planem połączyłem wykonaną uprzednio szoferkę i grill - za pośrednictwem maski silnika. Przetłoczenia blachy wykonałem z plastikowych półwałków szerokości 0.9mm. Dodatkowo zainwestowałem w blaszkę fototrawioną w postaci blachy ryflowanej z której to blaszki wykonałem stopnie dostępowe do osłony silnika.



2. Osłona przedniego grilla - tu strona wewnętrzna wymaga jeszcze dopracowania, ale całość zmodyfikowałem w stosunku do wycinanki..


3. Ławka dla obsługi FLAKA - na pomoście bojowym - będzie mocowana do płyty tylnej szoferki, w planie ma być ruchoma (składana). Tutaj wykonałem to inaczej niż wy wycinance. Imitacje desek drewnianych wykonałem z.. porozcinanych patyczków do mieszkania kawy. Chciałbym uzyskać naturalny efekt tekstury drewna - ale czy to się uda zobaczę dopiero po malowaniu i łoszowaniu.



4. Na koniec wykonałem osiatkowane burty pomostu bojowego. Tutaj poszedłem za rada Tommiego i zamieniłem siatki kartonowe, wycięte laserowo, na fototrawione o oczku 1,2mm. Nie mogłem się zdecydować tylko czy nakleić siatkę w całości od tyłu do ramek, czy powycinać poszczególne pola i wkleić siatki w płaszczyznę ramek (różne źródła różnie to pokazują). Ostatecznie zdecydowałem się na to drugie rozwiązanie.



W następnej kolejności planuje wykonać pomost bojowy.

Pozdrawiam,
Kuba

 
09-09-22 22:08  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

To lubię - rewelka!!!

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-09-22 10:16  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo mi się podoba.
Wygładzenia wymaga chyba tylko przedni grill.
Ławeczka rewelacja.
Czekam na malowanie.
Figurki obsługi będą?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-09-22 20:35  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

@Piterpanzer
Wszelkie dalsze korekty planuję zrobić już po położeniu warstwy farby bazowej.
Mam wrażenie, że ujednolicenie koloru i sam kolor (inny niż biały) uwypukla wszelkie niedokładności i lepiej się je usuwa.
O figurkach myślałem - ale nie znalazłem odpowiednich w tej skali. Jeżeli coś przeoczyłem to prośba o informacje.
Niemniej po tym jak ich nie znalazłem - pomysł dołożenia załogantów upadł... ale planuję pewien inny dodatek :) Musze tylko znaleźć odpowiedni materiał do zaprojektowania.

Pozdrawiam,
Kuba

 
26-09-22 00:15  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A ten wątek czytałeś?
A tu zaglądałeś albo tu?
Powodzenia i udanej lektury!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-09-22 23:53  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Kuba, lecisz grubo z tematem i to mi się podoba 😀👍
Cieszę się, że skorzystałeś z moich porad w zakresie profili na przetłoczenia i wymianie siatki, która robi teraz dużą robotę.
Będziesz jeszcze bardziej zadowolony , jak już pomalujesz model chociażby podkładem 😉

Ławka super 👍


Pozdrawiam
Tommy

 
28-09-22 20:33  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie, ładnie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-10-22 16:23  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Poskładałem wszystkie klocki nadwozia do kupy.
Do kabiny dokleiłem pomost bojowy wraz z burtami. Burty wykonałem w wersji ruchomej.
Na pomost zastosowałem podkład grawerowany który prezentowałem na początku relacji. Poszedłem trochę na skróty i nie wiem czy nie zemści się to na mnie w dalszym etapie, ale zobaczymy po pierwszym malowaniu. Mianowicie zamiast porozcinać blachę ryflowaną na poszczególne arkusze i nakleić na pokład - wyciąłem cały pomost z jednego kawałka i natrasowałem podział blach za pomocą igły.
Co do spodu - to tutaj dołożyłem nieznaczne uplastycznienie w postaci w stosunku do oryginalnego projektu i zmodyfikowałem sposób oparcia na ramie ciągnika.
Po doklejeniu pomostu, zaskoczył mnie (pozytywnie) rozmiar tego modelu. Będzie miał ponad 30cm długości :)

Podstawowe prace chyba można uznać za zakończone - pozostało wyposażenie w postaci łopat, młotów, lamp, itp, ale je raczej dokleję po docelowym pomalowaniu. Teraz musze rozpoznać internet i wybrać jakieś malowanie. Jak wspomniałem chętnie bym tego esdeka widział w malowaniu pustynnym, ale ta wersja chyba nie dojechała do Afryki, więc raczej zostaje Dunkelgelb solo, lub z dodatkiem kamo z Olivgrun i Rotbraun. Jeżeli macie jakieś ciekawe materiały z malowaniem tej wersji to chętnie przygarnę :).
Jak tylko ogarnę pracę z aerografem na jakimś plastikowym modelu, to wrócę z pierwszymi efektami malowania bryły nadwozia.







Pozdrawiam,
Kuba

 
03-10-22 22:38  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

W innym wątku napisałem, ze modele szpachlowane i malowane robią na mnie mniejsze wrażenie, niż dobrze sklejony standard.
Ale teraz siedzę pod stołem i odszczekuję. To co robisz to kosmos.
Umówmy się więc, że dobry standard to jedna galaktyka, a twój model to ta druga - z przeciwnego końca kosmosu ;)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
14-04-23 10:52  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Po zakończeniu VK45, przyszedł czas żeby wrócić do niedokończonego projektu SD-ka. Dodatkową mobilizacją był fakt, iż pomału w warsztacie zaczęły mi ginąć wykonane już części, lub przy przenoszeniu z miejsca na miejsce - sam sobie je uszkadzałem. Pozbierałem więc wszystko do kupy i zacząłem malować. Co do samej kolorystyki to wybrałem ostatecznie jednolity ciemnożółty - bez wzoru kamuflażu (jeszcze nie ten etap rozwoju). Na początek elementy pociągnąłem czarnym podkładem tak aby zalać wszystko farbą dokładnie. Na to przyszedł podkład ciemnobrązowy - w taki sposób aby najbardziej zacienione miejsca prześwitywały czernią. A przynajmniej takie było założenie :)





W myśl zasady że najlepiej ćwiczyć na elementach których później nie będzie widać - nie będąc w pełni pewny swoich umiejętności malowania - rozpocząłem prace od ramy. Ewentualne błędy popełnione przy tym elemencie, będą zasłonięte nadwoziem i układem jezdnym.
Na początek kolor bazowy - położony tzw. meandrami, czyli nierównomiernym szlaczkiem. Starałem się nie zalewać wszystkiego farbą, tylko wykorzystać to że miałem ciemną bazę i budować cienie w miejscach zasłoniętych. W drugim etapie kolor bazowy rozjaśniłem jaśniejszym żółtym i pomalowałem środki największych płaszczyzn



W następnym etapie dołożyłem układ napędowy - silnik i skrzynie, które pomalowałem osobno. Do tego pióra resorów pędzlem pomalowałem na kolor stalowy, oraz układ wydechowy na kolor rdzawy + dołożyłem pigment.



Na koniec tego etapu prac całość ramy pokryłem filtrem, który trochę zmienił odcień żółtego i dołożyłem wasch punktowy.



Próbowałem malować obicia i zadrapania, ale z efektu jestem średnio zadowolony - wyszły trochę nachalne i nienaturalne. Prawdopodobnie zamaluję je przed dalszym etapem prac.

Pozdrawiam,
Kuba

 
14-04-23 12:36  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jakie to piękne jest :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
14-04-23 15:44  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ładnie to malowanie wygląda, bardzo efektownie:-)
Jakem (prawie) standardowiec kartonowy:-)
Czasem nie warto na siłę robić tego, co nie wychodzi, ale z drugiej strony, kiedyś by trzeba zacząć:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-04-23 17:51  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jako pacykarz powiem, że pięknie to wygląda.
Może trochę przejaskrawione są kolektor wydechowy i rura wydechowa. Raczej trudno by miały po wypaleniu ten sam odcień, bo kolektor był prawdopodobnie żeliwny, a rury stalowe. Moja propozycja jest następująca, kolektor wydechowy potraktuj płukanką rozpuszczalnika i białej farby kładąc taki filtr, a rurę wydechową, płukanką z jasnoszarego koloru.
Będzie Pan zadowolony.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-04-23 20:36  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Popieram Piterpanzera z układem wydechowym. Reszta wyszła wg mnie świetnie. Obicia też ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-04-23 16:43  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Nim przedstawię aktualny stan prac mam pytanie - @Piterpanzer na wydechu i kolektorze mam już zaplikowane pigmenty. Czy zapuszczenie teraz defacto wascha akrylowego z mocno rozcieńczonej farby nie spowoduje jakiś nieporządanych skutków? Pytam bo nie robiłem wczęśniej takiej kombinacji efektów.

Co do samego modelu to:

Wykończyłem koła układu jezdnego. Na pierwszym zbiorczym zdjęciu, elementy trochę błyszczą, bo chyba przesadziłem z satynowym lakierem. Finalnie efekt ten został zgaszony przez nałożenia najpierw filtru, potem wascha i częściowo pigmentów. Tutaj z obić jestem dużo bardziej zadowolony. Zastosowałem następująca technikę: najpierw gąbka z rozjaśnionym kolorem bazowym, potem pędzelkiem połączyłem niektóre kropki pomalowane gąbką, a na końcu środki niektórych (nie wszystkich) obić pomalowałem kolorem ciemnej rdzy. Taką metodę planuję również wykorzystać na pozostałych elementach pojazdu.





Przyszła kolej na bryłę główną kadłuba - trochę mi się ręce trzęsły przed malowaniem w obawie przed zepsuciem na końcu modelu któremu poświęciłem dość sporo czasu już.

Przypominam że malowanie robię pierwszy raz w życiu - więc proszę o najniższy wymiar kary w komentarzach :)

Zacząłem od koloru bazowego - podobnie jak przy podwoziu - nakładanego meandrami, z niedokładnie zamalowanymi miejscami zacienionymi.





Na to poszła pierwsza fala rozjaśnień tworzących kontrasty - tak aby trochę urozmaicić wizualnie bryłę. Ścianki malowałem pionowymi pociągnięciami aerografu.
Efektem tego miało być uzyskanie wstępnie efektu zacieków - wyszło tak sobie w mojej opinii.





Na koniec podkreśliłem wszelkie detale typu nity, przetłoczenia blachy, załamania, krawędzie - najjaśniejszym kolorem (chyba trochę zbyt jasnym) . Dokleiłem również oryginalne wycinankowe tablice rejestracyjne i znaczek marki na chłodnicy.



Tak przygotowany malarsko kadłub zamierzam teraz poddać pracom związanym z watheringierm. Zgodnie z wszystkimi mądrymi materiałami, które przeanalizowałem, efekt kontrastu ma się zmniejszyć po nałożeniu dalszych efektów - na co po cichu liczę, gdyż na chwilę obecną wydaje się to trochę nienaturalne.

Pozdrawiam,
Kuba.

 
26-04-23 22:05  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przepięknie. Jestem ciekaw efektu końcowego. Mam zastrzeżenia jedynie do kół przednich. Przy takim poziomie wykonania całości, są jakieś takie kanciate, jakieś takie deformujące je nierówności na nich.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-05-23 12:58  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Zaraportuje niewielki progres w pracach.
Na przygotowaną w poprzednim kroku bryłę kadłuba nałożyłem: warstwę satynowego lakieru matowego, filtr, punktowy wasch, oraz skupiska brudu, delikatne zacieki. Do tego nieśmiało obicia i otarcia.
Całość uległa stonowaniu, zmniejszył się zdecydowanie kontrast pomiędzy poszczególnymi panelami, dzięki czemu spadł mi trochę kamień z serca.





Mając ukończone nadwozie, poskładałem wszystkie elementy do kupy. Model stanął w końcu na własnych kołach / gąsienicach. W sumie nie miałem wyobrażenia jak chce żeby wyglądał finalny produkt, ale osiągnięty efekt jak na razie stan mnie satysfakcjonuje :).





W następnej kolejności na warsztat malarski wejdzie FLAK i brakująca drobnica.

Pozdrawiam,
Kuba.

 
16-05-23 14:17  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super :) Na mnie wrażenie robi najbardziej układ jezdny :)

 
16-05-23 14:43  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie tylko układ jezdny; wszystko jest ekstra.

--
serwusik

 
16-05-23 14:45  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ładne to twoje pacykarstwo
proponuję jeszcze przetarcia do gołej blachy na pace w miejscu, gdzie chodzi się najwięcej - będzie bardziej realistycznie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
16-05-23 15:13  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

No to dołożyłeś do pieca :-) Całość wygląda świetnie a fotki do góry kołami to prawdziwa uczta dla moich oczu. Mega robota!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
22-05-23 07:53  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Coś pięknego, gratulacje! :)

 
22-05-23 08:41  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetna sprawa, super robota:-)
Mnie się najbardziej podoba przednia część pojazdu. Aż szkoda, że jest zasłonięta dodatkową płyta pancerną:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-05-23 13:56  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Oglądam, czytam, podziwiam, analizuje i znowu oglądam...
Stwierdzam jedno - jazda bez trzymanki😃👍
Wykonanie , malowanie i jego opis step by step robi robotę - krótko zwięźle i na temat 👍

 
07-07-23 10:02  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

W czasie pomiędzy przyklejaniem oklejek dna kadłuba San Francisco, powoli kończę esdeka.
Dzisiaj prace malarsko zaciekowe na lawecie i samym Flaku. Kolejność prac - dokładnie taka sama jak opisana wcześniej przy kadłubie, więc nie będę dublował. Dodałem przetarcie metalizerem na lufie.





Po złożeniu działa w całość, chyba rozjechała mi się gdzieś osiowość, jakoś osłona trochę jest przekoszona w stosunku do reszty - spróbuje to jeszcze ponaciągać delikatnie.
W trakcie sesji zdjęciowej zauważyłem, że jeden nit uległ odpadnięciu z osłony - będzie to naprawione. Do tego chyba nie położyłem filtru na podajniku kaset z nabojami, bo jakoś inny odcień ma ta farba tam. Co ciekawe na żywo nie rzucało się to tak w oczy.

Co do sugestii kolegów to:
żółtodziób - przetarcia na pace dorobie, ale po zamontowaniu lawety, tak żeby były w logicznych miejscach.
StuGu - oj nie wiesz jak bardzo kusiło mnie aby nie montować tej przedniej płyty...

Powoli zbliża się druga rocznica pierwszego postu w tym projekcie , więc wypadałoby już dobić do brzegu z tym modelem.

Pozdrawiam,
Kuba

 
07-07-23 14:25  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Klasa :) Podoba mi się :)

 
07-07-23 20:58  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Robota z klasą.

Efekt końcowy będzie rewelacyjny.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
20-11-23 08:35  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Końca modelu nie będzie na razie... ale nie oznacza to że porzucam projekt.
Wręcz przeciwnie.
Jak zrobiłem podsumowanie czego jeszcze mi brakuje do skończenia, wyszło, że w sumie niewiele ale...
Z racji faktu iż budowa ciągnie się już dwa lata, jakoś tak nie mam ciśnienia żeby kończyć, w a związku z tym zacząłem się zastanawiać co by tutaj jeszcze dołożyć...
Powstało już kilka takich dodatkowych elementów. Poniżej prezentuje jeden z nich - najbardziej obszerny gabarytowo. - przyczepa Sd.Anhanger 52.
Inspiracją była relacja z budowy Sd.Kfz 9 + Flak 36/37 + Sd.An 52 prowadzona przez DARKA, niemniej plany wykonałem samodzielnie od podstaw.

Na początek widok arkuszy (wydrukowałem na zwykłym papierze ksero i przy użyciu kleju w sprayu nakleiłem na karton) i pociętych elementów paki.



Paka sklejona w całość:


Na drugi ogień poszły koła. Powiem nieskromnie iż jestem z nich dużo bardziej zadowolony niż z kół ciągnika. Jednak przerobienie kilku/nastu sztuk w ramach ćwiczeń dało rezultat.







Następnie wykonałem ramę główną z błotnikami.





I na koniec widok złożonych elementów. Przymiarka na sucho na razie. Łatwiej będzie pomalować pojedyncze elementy a dopiero potem skleić je w całość.



Pozdrawiam,
Kuba,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024