FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
14-04-23 10:52  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Po zakończeniu VK45, przyszedł czas żeby wrócić do niedokończonego projektu SD-ka. Dodatkową mobilizacją był fakt, iż pomału w warsztacie zaczęły mi ginąć wykonane już części, lub przy przenoszeniu z miejsca na miejsce - sam sobie je uszkadzałem. Pozbierałem więc wszystko do kupy i zacząłem malować. Co do samej kolorystyki to wybrałem ostatecznie jednolity ciemnożółty - bez wzoru kamuflażu (jeszcze nie ten etap rozwoju). Na początek elementy pociągnąłem czarnym podkładem tak aby zalać wszystko farbą dokładnie. Na to przyszedł podkład ciemnobrązowy - w taki sposób aby najbardziej zacienione miejsca prześwitywały czernią. A przynajmniej takie było założenie :)





W myśl zasady że najlepiej ćwiczyć na elementach których później nie będzie widać - nie będąc w pełni pewny swoich umiejętności malowania - rozpocząłem prace od ramy. Ewentualne błędy popełnione przy tym elemencie, będą zasłonięte nadwoziem i układem jezdnym.
Na początek kolor bazowy - położony tzw. meandrami, czyli nierównomiernym szlaczkiem. Starałem się nie zalewać wszystkiego farbą, tylko wykorzystać to że miałem ciemną bazę i budować cienie w miejscach zasłoniętych. W drugim etapie kolor bazowy rozjaśniłem jaśniejszym żółtym i pomalowałem środki największych płaszczyzn



W następnym etapie dołożyłem układ napędowy - silnik i skrzynie, które pomalowałem osobno. Do tego pióra resorów pędzlem pomalowałem na kolor stalowy, oraz układ wydechowy na kolor rdzawy + dołożyłem pigment.



Na koniec tego etapu prac całość ramy pokryłem filtrem, który trochę zmienił odcień żółtego i dołożyłem wasch punktowy.



Próbowałem malować obicia i zadrapania, ale z efektu jestem średnio zadowolony - wyszły trochę nachalne i nienaturalne. Prawdopodobnie zamaluję je przed dalszym etapem prac.

Pozdrawiam,
Kuba

 
14-04-23 12:36  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jakie to piękne jest :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
14-04-23 15:44  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ładnie to malowanie wygląda, bardzo efektownie:-)
Jakem (prawie) standardowiec kartonowy:-)
Czasem nie warto na siłę robić tego, co nie wychodzi, ale z drugiej strony, kiedyś by trzeba zacząć:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-04-23 17:51  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jako pacykarz powiem, że pięknie to wygląda.
Może trochę przejaskrawione są kolektor wydechowy i rura wydechowa. Raczej trudno by miały po wypaleniu ten sam odcień, bo kolektor był prawdopodobnie żeliwny, a rury stalowe. Moja propozycja jest następująca, kolektor wydechowy potraktuj płukanką rozpuszczalnika i białej farby kładąc taki filtr, a rurę wydechową, płukanką z jasnoszarego koloru.
Będzie Pan zadowolony.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-04-23 20:36  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Popieram Piterpanzera z układem wydechowym. Reszta wyszła wg mnie świetnie. Obicia też ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-04-23 16:43  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Nim przedstawię aktualny stan prac mam pytanie - @Piterpanzer na wydechu i kolektorze mam już zaplikowane pigmenty. Czy zapuszczenie teraz defacto wascha akrylowego z mocno rozcieńczonej farby nie spowoduje jakiś nieporządanych skutków? Pytam bo nie robiłem wczęśniej takiej kombinacji efektów.

Co do samego modelu to:

Wykończyłem koła układu jezdnego. Na pierwszym zbiorczym zdjęciu, elementy trochę błyszczą, bo chyba przesadziłem z satynowym lakierem. Finalnie efekt ten został zgaszony przez nałożenia najpierw filtru, potem wascha i częściowo pigmentów. Tutaj z obić jestem dużo bardziej zadowolony. Zastosowałem następująca technikę: najpierw gąbka z rozjaśnionym kolorem bazowym, potem pędzelkiem połączyłem niektóre kropki pomalowane gąbką, a na końcu środki niektórych (nie wszystkich) obić pomalowałem kolorem ciemnej rdzy. Taką metodę planuję również wykorzystać na pozostałych elementach pojazdu.





Przyszła kolej na bryłę główną kadłuba - trochę mi się ręce trzęsły przed malowaniem w obawie przed zepsuciem na końcu modelu któremu poświęciłem dość sporo czasu już.

Przypominam że malowanie robię pierwszy raz w życiu - więc proszę o najniższy wymiar kary w komentarzach :)

Zacząłem od koloru bazowego - podobnie jak przy podwoziu - nakładanego meandrami, z niedokładnie zamalowanymi miejscami zacienionymi.





Na to poszła pierwsza fala rozjaśnień tworzących kontrasty - tak aby trochę urozmaicić wizualnie bryłę. Ścianki malowałem pionowymi pociągnięciami aerografu.
Efektem tego miało być uzyskanie wstępnie efektu zacieków - wyszło tak sobie w mojej opinii.





Na koniec podkreśliłem wszelkie detale typu nity, przetłoczenia blachy, załamania, krawędzie - najjaśniejszym kolorem (chyba trochę zbyt jasnym) . Dokleiłem również oryginalne wycinankowe tablice rejestracyjne i znaczek marki na chłodnicy.



Tak przygotowany malarsko kadłub zamierzam teraz poddać pracom związanym z watheringierm. Zgodnie z wszystkimi mądrymi materiałami, które przeanalizowałem, efekt kontrastu ma się zmniejszyć po nałożeniu dalszych efektów - na co po cichu liczę, gdyż na chwilę obecną wydaje się to trochę nienaturalne.

Pozdrawiam,
Kuba.

 
26-04-23 22:05  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przepięknie. Jestem ciekaw efektu końcowego. Mam zastrzeżenia jedynie do kół przednich. Przy takim poziomie wykonania całości, są jakieś takie kanciate, jakieś takie deformujące je nierówności na nich.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-05-23 12:58  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Zaraportuje niewielki progres w pracach.
Na przygotowaną w poprzednim kroku bryłę kadłuba nałożyłem: warstwę satynowego lakieru matowego, filtr, punktowy wasch, oraz skupiska brudu, delikatne zacieki. Do tego nieśmiało obicia i otarcia.
Całość uległa stonowaniu, zmniejszył się zdecydowanie kontrast pomiędzy poszczególnymi panelami, dzięki czemu spadł mi trochę kamień z serca.





Mając ukończone nadwozie, poskładałem wszystkie elementy do kupy. Model stanął w końcu na własnych kołach / gąsienicach. W sumie nie miałem wyobrażenia jak chce żeby wyglądał finalny produkt, ale osiągnięty efekt jak na razie stan mnie satysfakcjonuje :).





W następnej kolejności na warsztat malarski wejdzie FLAK i brakująca drobnica.

Pozdrawiam,
Kuba.

 
16-05-23 14:17  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super :) Na mnie wrażenie robi najbardziej układ jezdny :)

 
16-05-23 14:43  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie tylko układ jezdny; wszystko jest ekstra.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024