FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
13-09-21 23:27  Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Dzięki za miłe słowa:) Na pewno poświęciłem trochę czasu na przeczytanie postów na forum. 20 lat temu internet miałem na modem 33.6k i chciałem powiedzieć, że internet jest super jeśli chodzi o naukę klejenia modeli :)


Teraz walczę z wieżą latarni, a konkretnie z jej górą. Sam przekrój wieży mi się zamknął i jestem z niego zadowolony. Na górze były problemy. Ta część która idzie na górę wieży (wieniec?) jest wykonana w modelu jako długi pasek który należy zamknąć w ośmiokąt. Górna część paska daje powierzchnie prostopadłe do podstawy, a dolna część łączy się na ukos z główną bryłą wieży, tak, że platforma na górze się powiększa w stosunku do przekroju wieży. Mam wrażenie, że projektant zakładał, że części wycina się po zewnętrznej części grubej linii, a ja wyciąłem po środku.

Koniec końców "pasek" rozciąłem na 8 osobnych elementów i sklejam osobno. Daje to znośny efekt. Dodam, ze posiadam 2 szt tej wycinanki [pierwszą chciał obejrzeć mój synek-niemowlak :), to musiałem kupić drugą ]. Pierwsza próba sklejenia tego paska jako jednej części, bez rozcinania na 8 "ścian" skoczyła się fatalnie.



Skleiłem też kopułę która idzie na sam szczyt latarni. Klejenie na klej BCG. Kopuła ma 8 listków. Najpierw skleiłem te 8 listków w 4 sklejone pary. W pierwszej wersji (z lewej strony) potem 4 pary skleiłem na raz w jedną półkulę, ale niestety upaprałem klejem finalny produkt. W drugiej wersji (z prawej strony) wyszło czyściej, ale mam wrażenie, że w pierwszej wersji tak półkula ma lepszą geometrię.
W pierwszej wersji posmarowałem całą część od wewnątrz klejem BCG, poczekałem aż trochę (ale nie całkowicie) podeschła i starałem się ją wyoblić od wewnątrz na gumce o kształcie elipsoidy. W przypadku 2 z 8 listków pojawiły się małe zagięcia (widoczne jedno z tych zagięć na lewej kopule z lewej strony).




Odkąd musiałem pożyczyć z drugiej wycinanki tamten pasek, to już teraz nie mam skrupułów z korzystania z faktu posiadania 2 szt.


Do sklejenia zostały kominy i schody. Może "kiedyś" skleję wersję aktualną, tzn z przezroczystą szybą, lampą w środku, antenami GSM na szczycie latarni i z dodatkowymi kominami (na żywo widać, że liczba kominów w modelu i budynku głównym latarni się nie zgadza - jest ich w rzeczywistości więcej).

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 1373 13-09-21 23:26
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 133 13-09-21 23:27
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 82 13-09-21 23:27
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 148 13-09-21 23:27
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 151 13-09-21 23:28
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 188 13-09-21 23:29
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Sebastian W. 105 14-09-21 08:29
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 172 14-09-21 09:16
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Marchewkowy Potwor 78 01-02-22 09:09
 Odp: [R] GPM latarnia Niechorze.  nowe
Rafael 625 01-02-22 09:41

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024