FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
27-03-22 17:46  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale cudo!!!!!

--
54323031

 
28-03-22 19:15  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Wielkie Gratulacje! Pięknie zrobiony model.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
29-03-22 10:22  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powiem Ci Guciu, że... nie wiem co powiedzieć:-)
Niby powinienm Cię nie lubić za to, że znowu żaglowiec, ale jakoś to przebolałem z powodu Twojego kunsztu modelarskiego:-)
Model wygląda fantastycznie, kozacko i przede wszystkim schludnie, czysto - po prostu "mniód":-)
Żagle i malunki na nich dodały bardzo dużo do ostatecznego odbioru - zazdroszczę wprawnej ręki - mnie by wyszły jakieś bohomazy:-)
Podziwiam i chłonę każde zdjęcie jak człowiek-gąbka i zastanawiam się, czy znowu mnie skatujesz kolejną łajbą, czy wrócisz na jedynie słuszny kierunek pancerny?:P
Ja tam nie chcę nic sugerować, ale zastanów się:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-03-22 13:02  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Fenomenalny, naprawdę niesamowity model. Lekko zaniemówiłem...

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
29-03-22 13:41  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mnie się bardzo podoba, piękne wykonanie.
Mam pewien dyskomfort odnośnie pomalowania dna, ale ta waloryzacja jest w miarę ok. Wolałbym jednak białe, nie malowane.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
31-03-22 19:39  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję Koledzy za tak pozytywny odbiór, cieszę się :)

StuG -ech... po pierwszym zdaniu Twojego komentarza ułamkiem sekundy przeszła przez głowę myśl "wow, nie marudzi mi o czołgach!" ale szybko zostałem sprowadzony na ziemię :D Ale nie będę hipokrytą; jakbyś wystartował z jakimś samolotem 1:33 to też bym Cię namawiał do powrotu do pancerki (chyba że żaglowiec byś kleił -wtedy by było ok haha). Szczerze mówiąc to planowałem jakiś mały pancerny przerywnik, ale, że te żagle klei się tak fajnie to sobie podarowałem. Do pojazdów na pewno wrócę, ale wśród najpoważniejszych obecnie kandydatów są czołgi w 1:35, choćby leciwe Mikromodele, ale ogólnie nie mam zajawki na coś konkretnego, no chyba że za tydzień ktoś wyda włoską Saharianę, jaką ciężarówkę SPA ze spłaszczoną mordką, czy inny włoski ciągnik artyleryjski z kołami o średnicy 1,5m albo np. wczesną panzer trójkę...

Art -w jestem w pełni świadomy, że taka interpretacja dna nie każdemu przypada do gustu. Białego nie zrobiłem z dwóch powodów. Po pierwsze model ma dość cukierkowe barwy więc biel w czystej postaci nie dodawałaby mu powagi, po drugie -dno nie wyszło mi jakoś super gładziutko (nie szpachlowałem pasów poszycia po całości), więc, przyznaję się bez bicia, niedoskonałości rzucałyby się w oczy. W tym "kamuflażu" na żywo ich nie widać. Przyjmijmy, że to jakiś kompromis, bo Mariaszek pisał nawet, że w rzeczywistości dno powinno być dużo ciemniejsze.


Nadszedł czas na furty działowe. Miałem w planach (chyba nawet wspominałem o tym kiedyś), by część zostawić zamkniętych, mimo, że dla wszystkich ambrazur przygotowałem lawety dział -ideą było więc urozmaicenie, nie lenistwo. No ale wtedy mnie oświeciło. O ile burty mają oddaną fakturę drewna, o tyle same furty już nie, czyli jednolite brązy w 2 różnych odcieniach. Przyłożyłem na sucho i niestety różnice bardzo rzucały się w oczy :( Nie pozostało nic innego jak zrobić cały zestaw w pozycji otwartej.
Zamiast nici, imitujących linę podtrzymującą, użyłem fragmentów fototrawionych relingów. Pomalowałem na odpowiedni kolor i wyciąłem. Te druciki są sztywne i swoją rolę spełniają, nie widziałem sensu upierać się przy nici, która by się na pewno odkształciła. Te rączki po wewnętrznej stronie to czarny drut miedziany, przyklejony na styk. Nic nie poodpadało:





Nie będę Was katował zdjęciami całości, przysięgam, że zrobiłem wszystkie i są na swoim miejscu :)

Kolejny element to lampa rufowa. W sumie to bez udziwnień. Bardziej wymyślne się widywało, także tutaj poszło bez większych problemów. Nie chciałem przyklejać ażurowego elementu na folię, bo przy zamykaniu obwodu zapewne doszłoby do katastrofy -dość to delikatne było. A że walała się przezroczysta rurka zabezpieczająca włosie pędzla to znalazłem dla niej zastosowanie :). Obwód ciut mniejszy się okazał, ale w tej skali to nie miało znaczenia. Co prawda obwód okrągły, a nie sześciokątny ale co tam, powtórzę, w tej skali to nie miało znaczenia. Plusem zabiegu jest to, że nie maltretowałem elementów kartonowych i mogłem ograniczyć użycie cyjanoakrylu do minimum, więc nic mi nie zaparowało. Proces powstania:







Teraz walczę z lufami, a trochę tego jest.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-04-22 08:30  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Józef   

Superaśny.. A mogę troszkę pomarudzić? :).. Troszkę zbyt białe olinowanie ruchome... Jeśli zrobione z naturalnego materiału, można było leciutko zabarwić herbatką. ... ( już się zamykam :) )...

 
01-04-22 10:51  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja z jednej strony zrobiłem zamknięte furty właśnie dlatego, ze są troszkę w innym kolorze niż burty. Ba, nawet się zastanawiałem ( i nadal się zastanawiam) czy nie pociągnąć je delikatnie ciemniejszym kolorem, aby jeszcze bardziej się odróżniały :)

Latarnie wykonałeś rewelacyjnie, raczej Ci nie dorównam, choć będę próbował :)

--
Siwy

 
03-04-22 13:28  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahooj!

Józef, zacytuję siebie z postu w relacji Alerta, w odpowiedzi na Twoją sugestię :P

"A nici są z shipyardu, jedyna obróbka to przeciągnięcie ich BCG, żeby pozbyć się włosków. No i taka znów jasna nie jest, lampa aparatu też robi swoje :) Porównanie z białą (czy zdecydowanie bielszą) nicią:"


Ale pomarudzić pozwalam, oczywiście! Dzięki marudzeniu wiele rzeczy poprawiałem i jeszcze wiele poprawię :) Można by nici pociemnić, ale w tym przypadku fajnie się kontrastują z dość ciemnymi żaglami z shipyardu. Na pewno też z czasem, na pierwowzorze, ciemniały, ja tam nie wiem.

Siwy -serio, z tą lampą nie ma wielkich cudów, nawet okienka dało się wydziubać skalpelem, ale można to zrobić (ramkę) na 100 innych sposobów. Dasz radę na pewno i mam nadzieję, że pochwalisz się rezultatem.

Wracając do budowy. Porobiłem "zasobniki" z kulami, tak jak mówiłem wcześniej. Załoga może grać w bilard. Kupiłem jakiś czas temu zbieraninę szklanych i metalowych mikrokuleczek i tak sobie powybierałem pasujące kalibrem do dział, przy których miały leżeć. Na szczęście rozmiary kul dla każdego działa są rozrysowane w instrukcji, bardzo się to przydało. Metodę klejenia wyjaśnią zdjęcia:





Tak się prezentuje całość. Wszystkie działa też na swoim miejscu, doklejając (wśród przekleństw) nucił sobie guciu piosenkę :)
























I na koniec mały bonusik, może się komuś przyda, bo nie ma jednego, sensownego rysunku dla rozmieszczenia i numeracji części artylerii, a lufa i laweta nie są pod jednym numerem (chyba z racji kolejności klejenia to wynika). Sporo czasu zajęło rozkminienie tego, więc może ktoś z potencjalnych budujących zaoszczędzi godzinę życia i wykorzysta ją na coś ciekawszego. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem hihi.



Teraz zabieram się za falkonety, a trochę ich jest.
Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-04-22 14:10  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Oglądam, trzymając jednocześnie opadającą szczękę, fantastyczna robota :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024