FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 23Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
22-07-23 12:30  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No dobra... wszystko ładnie piękne, ale co wziąłeś przed wycinaniem szczelin obudowy klaksonu 😁?
Kolejna sprawa, motylki robiłeś sam, czy to wydruk 3d?

Co do metalizerów też byłem skłonny je kupić, ale kumpel mówił że nie warto. Ty twierdzisz że jest OK i wygląda OK😃
Znowu mam zadymę w bani🤪

Kończąc - wszystko wygląda zacnie 😃👍

 
22-07-23 12:50  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantastico. Obudowa klaksonu miazga. Ostrze olfy jest chyba grubsze od tych otworów ;)
Ten patent z rurkami gdzieś, kiedyś widziałem, ale nie mogłem go znaleźć. Dzięki za przypomnienie. Mógłbyś tylko opisać jak wygląda zawijanie w papier, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :( a pewnie jest to bardzo proste ;)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-07-23 13:25  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Siedzę, patrzę na zdjęcia i w głowie mam tylko, "ej, ale jak to, to tak się da!??"
Wszystko super i jestem zachwycony, klaksonowi brakuje tylko żeby wydawał dźwięk :)

Przybliż proszę metodę zwijania cienkich rurek bo chyba pierwszy raz ją widzę.

 
22-07-23 14:18  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tommy T.B. - przed wycięciem akurat tego klaksonu spieperzyłem pierwszy klakson - na szczęście mam zapasową wycinankę:-) Nie musze też wspominać, ileż to kwiecistych epitetów poleciało w eter:-)

Motylki to niestety wydruk 3D - wspominałem o tym:-) Kupiłem kiedyś w Przeciszowie na stoisku Model -KOMu. Fajna sprawa. Oczywiście można je zrobić samemu, ale tutaj leń wygrał:-)

Co do pudru Ushi to porównując go np. z pigmentem Gun Metal od MIG-a, zauważalna jest zdecydowanie mniejsza ziarnistość pigmentu. Dla mnie świetna rzecz, choć droga, ale o gustach się nie dyskutuje:-)

Spychacz, Viz - patent na zwijanie długich i cienkich rurek świetnie opisał kiedyś Syzyf na Kartonworku - http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10820&start=40 - polecam drugą część jego postu.

Opiszę to jeszcze krótko na moim przykładzie:

1. Wycinam element, który docelowo ma być rurką o średnicy wewnętrznej ok. 1 mm
2. Na drut średnicy 0,7 mm nawijam zwilżony papier milimetrowy, o szerokości większej niż szerokość rurki, którą chcę skleić i zwijam ciasno papier wokół drutu (można pominąć ten punkt i przejść pod razu do punktu 3, ale łatwiej się potem wszystko zwija).
3. Rozwijam go i zwijam tylko kawałeczek - minimalnie tyle, by drut był całkowicie przykryty po obwodzie warstwą papieru.
4. Zwilżam wodą element, który mam zwinąć w rurkę - im bardziej element będzie mokry, tym łatwiej da się zrolować, ale to trzeba wyczuć, bo mokry papier jest podatny na uszkodzenia krawędzi. Dobrze jest go czymś zabezpieczyć - ale też niezbyt mocno, bo papier musi chłonąc wodę, aby zmiękł.
5..Tak namoczony element układam na papierze, którego niewielka część jest owinięta wokół drutu i zwijam w rulon, przyklejając końcówki papieru, aby kształt był utrzymany.
6. Po jakimś czasie, gdy woda odparuje, odwijam papier i wyciągam uformowaną rurkę. Nawlekam na drut odpowiedniej średnicy i sklejam krawędzie. Praktycznie sama się skleja:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-07-23 14:18  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No dobra, robienie tego w standardzie należy do zajęć wymagających bardzo elokwentnego komentarza dotyczącego stany Twojej psychiki.

Ponieważ nie potrafię wyrazić tego tak precyzyjnie powiem tylko, że nieźle jesteś...

W sensie pozytywnie ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-07-23 13:51  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Genialne i proste rozwiązanie, będę próbował, dzięki za wyjaśnienie. :)

 
23-07-23 19:00  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki StuGu za linka i krótki tutorial. Trzeba będzie wypróbować.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-07-23 08:25  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak z rozwarstwianiem się papieru? Ja zauważyłem, że w takich elementach, zawsze wewnętrzna warstwa zaczyna mi puszczać i wyłazić, dlatego prawie zawsze od razu ją zrywam. Tylko że ja idę na skróty wersja siłowa, hehehe, kleje CA. Jeśli bez rdzenia to dodatkowo wlewam kilka kropel do rurki i przedmuchuje, aby całość mocno przesiąkła.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
24-07-23 10:18  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Karas - rozwarstwianie papieru faktycznie może się pojawiać podczas "rozwiązań siłowych", czyli np. rolowania elementu na kawałkach drutu, czy czegokolwiek innego, czego używamy do nadania kształtu. Jeśli papier nie był impregnowany, to przy tak małych średnicach występuje to praktycznie zawsze. W metodzie na mokro nie zauważyłem problemów - mokry papier ściśnięty mocno podczas zwijania nie ma kiedy się rozwarstwić.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-07-23 10:30  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzieki StuGu, to jest bardzo fajna informacja i muszEm se spróbować.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 23Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024