FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-04-19 21:27  [R] ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć wszystkim.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, posiadam tylko komórkę i obiecuję, że jeśli dobrnę do galerii to bardziej się postaram. Teraz wracając do samego modelu. Postanowiłem odpocząć nieco od mojego Fuso, muszę po prostu coś szybko skleić od początku do końca aby mieć motywację do dalszej pracy. Przy okazji poćwiczę techniki, które chcę zastosować przy Fuso. Już wiele problemów udało mi się rozwiązać a inne muszę dopracować, tak więc same plusy. Na warsztat wziąłem ORP Pioruna z MM 2001. Kleiłem kiedyś model z 1988 i muszę stwierdzić, że ten starszy paradoksalnie jest wykonany dokładniej niż ten późniejszy (pomijam dorysowane linie podziału kadłuba, chodzi o bryłę samą w sobie). Niestety oba opracowania powielają błędy z Planów Modelarskich, chodzi głównie o linie teoretyczne kadłuba. Dlatego postanowiłem nieco zmienić kadłub i przy tej okazji serdecznie dziękuję Panu Adrianowi Kacz za zezwolenie na wykorzystanie szkieletu z HMS Lance (po niewielkich modyfikacjach). Skoro maluję i tak model postanowiłem także zrobić go w malowaniu z 1943 r. Tutaj mam pierwsze pytanie do modelarzy bardziej zaawansowanych. Mianowicie numer taktyczny zrobię sam za pomocą szablonów, to nie problem natomiast zastanawiam się jak zrobić oznaczenia na kadłubie pokazujące jak bardzo okręt jest zanurzony (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Myślałem o jakichś naklejkach ale nie za bardzo mogę znaleźć coś na sieci. Tu przydała by się pomoc od forumowiczów. Także wiecie teraz co u mnie się dzieje i dlaczego Fuso nadal jest bez update'u.



--

Post zmieniony (04-02-22 10:25)

 
08-04-19 21:31  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zapomniałem dopisać, na kilku zdjęciach macie porównanie kadłuba z MM z tym od HMS Lance.

 
08-04-19 22:32  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ładnie to wygląda. Gdybym nie wiedział że to papier to bym się zorientował dopiero na zbliżeniach, bo z daleka wygląda jak plastik.

Kto jest autorem opracowania? Dobrze kojarzę że Paweł Mistewicz?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-04-19 23:15  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Tak autorem tego opracowania jest Pan Paweł Mistewicz.

 
09-04-19 03:46  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kultowy model kultowego okrętu, zasiadam.

 
09-04-19 10:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
kari   

... jeśli chodzi o oznakowanie zanurzenia (dziób, rufa) uważam,
że najprościej i najefektowniej będzie wykonać (zlecić wykonanie)
kalkomanii z liczbami rzymskimi; oczywiście odpowiedniej wielkości
z zachowaniem proporcji.
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
09-04-19 11:08  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@kari już dostałem kontakt do kilku ludzi, jest też opcja kupienia gotowców ale chyba wolę na zamówienie.

 
09-04-19 12:22  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pokibicuję i powspominam swoją budowę Pioruna ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-04-19 12:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Wiesław, wrócę jeszcze do porównania kadłubów.
Ten kraciasty pochodzi od "Lance", a gładko-szary od MM-a ?

Pozdrawiam, Zdzisław

 
09-04-19 12:41  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

zapowiada się przednia zabawa ;) ,
i jeden i drugi kadłub robi wrażenie precyzją wykonania.
W końcu czas obalić mity że MM to tylko zabawka dla początkujących modelarzy.
Takie szybkie pytanie : czym Kolega wypełniał przestrzeń między wręgami ?

 
09-04-19 14:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Zdzisław tak ten "kraciasty" jest od Lance'a, jest jeszcze przed szpachlowaniem. Wcześniej zrobiłem tego z MM ale pooglądałem różne modele i relacje i zdecydowałem się podejść do tematu od nowa.
@Grigorij jeśli chodzi o wręgi to robiłem podposzycie z kartonu 1mm. Tutaj uwaga zrobiłem szkielet z wręg grubości 2mm a podposzycie jak już pisałem z kartonu 1mm. Myślałem, że będzie OK bo karton grubszy a okazało się że po szpachlowaniu zaczął pękać. Robię też Burzę i tam użyłem na wszystko kartonu 1mm i nic nie pęka mimo, że leży już kilka miesięcy.

 
09-04-19 15:31  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

w porządku też tak robię ,
mi raczej chodziło o tę właśnie szpachlę
bo TAMIYA/ą CEMENT PUTTY to chyba za drogo wyjdzie i na "za bogato" ??? :((

 
09-04-19 16:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Grigorij no coś Ty chcesz zbankrutować? :) Zwykła szpachla uniwersalna, którą możesz kupić w Casto nic więcej.

 
09-04-19 17:13  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się koncepcja i wykonanie,czekam na postępy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-04-19 18:02  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Gdaś 

 

Cześć
Na jaki klej kleiłeś , bo chyba nie budziem , i drugie pytanko czy wzmacniałeś lub impregnowałeś czymś karton , brzegi wręg przed szpachlowaniem , szlifowaniem , glutem czy innymi specyfikami

--
uszanowanko gdaś

 
09-04-19 18:18  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

no właśnie nie chcę :))
a tutaj widzę efekt taki jaki chciałbym osiągnąć.
Jakiś konkretny producent czy Casto i tylko ten z ich produktów "zamarkowanych" dla nich ???

Post zmieniony (09-04-19 18:19)

 
09-04-19 18:24  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Gdaś niestety musiałem opanować klejenie na gluta. Zakupiłem dwa rodzaje, rzadki i półgęsty. Rzadkim impregnowałem brzegi szkieletu i podposzycie (dostaje wtedy niesamowitą sztywność). Półgęstym robiłem oklejanie kadłuba imitacją blach. Niestety nie wiem dlaczego ale wszelkiego rodzaju kleje nie trzymają na podkładzie Tamiyi, przynajmniej u mnie. Dlatego musiałem użyć cyjanoakrylu.

 
09-04-19 18:36  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

bo na podkładzie Tamyi trzymają tylko farbki Tamyi
- tak więc podkład Tamyi
- farbka w sprayu Tamyi
- i dedykowana farbka do dwóch powyższych
Jeśli Kolega wcześniej nie zbankrutuje i nie zrobią się zacieki, bądź kolorek nie wyjdzie transparent - to się uda.
Sprawdzone na Mercedesach 170 Va z Hellera i tychże ze Schreiben Bogen.

 
10-04-19 07:40  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wolfik   

Ja mam natomiast pytanie o to jak wykonujesz bulaje w kadłubie?

 
10-04-19 08:52  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@wolfik standardowo jak wszyscy problemem było malowanie. Rozwiązałem to tak, że przed malowaniem maluję je maskolem. Po malowaniu ściągam maskol i ewentualnie jakieś odpryski retuszuję pędzelkiem.

 
10-04-19 11:30  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wolfik   

OK. Tak też myślałem.
Dzięki

 
10-04-19 13:04  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jakie śliczne rzeczy tu powstają! I nawet imitacja blach - piękne!
Jak tam część denna Ci wyszła: śruby, ster, ASDIC? Wykonywałeś może otwory do skraplaczy w dnie?

Możesz podać namiary na gotowe cyfry zanurzenia?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-04-19 13:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wolfik   

Wracając jeszcze do oznakowania zanurzenia, to poniżej link do innego forum. Może warto rozważyć:
http://forum.modelarstwo.info/threads/drukowanie-kalkomanii-i-problemy-z-tym-zwi%C4%85zane.21497/post-788518

 
10-04-19 18:18  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Coś jak folia transponderowa w reklamach, bajka!

 
11-04-19 00:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tak mnie jeszcze naszło: czy jesteś pewien malowania pokładów? Zazwyczaj pisze się, że w RN stalowe pokłady były ciemnoszare, zaś wykładzina p.poślizgowa Semtex jasnoszara.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-04-19 08:33  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

To jest moje jedyne źródło jeśli chodzi o malowanie:

https://i.pinimg.com/originals/b8/de/01/b8de01ae58ab000a36e985a002834d61.png

 
11-04-19 09:57  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pan Jan Schmidt już kończy prace nad zupełnie nowymi planami ORP PIORUNA.
Jakość jak ostatni ORP GARLAND.
Najprawdopodobniej będzie aż 5 arkuszy A1!!!
Jak nic się złego nie wydarzy, to po wakacjach będą opublikowane w kolejnych numerach MO.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
11-04-19 14:55  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Wiesław. Ciekawe, skąd Grzesiu Nowak to wytrzasnął....
Syjek, dzięki za info. Dobre wieści :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-04-19 18:30  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Waldek K chyba jednak masz rację a ta grafa to jakaś błędna interpretacja. Dziś właśnie dostałem info od Adriana Kacza, że faktycznie pokłady były malowane ciemniejszym szarym a wykładzina antypoślizgowa była niemalowana w swoim naturalnym jasnym szarym. No trudno musi zostać już jak jest. Ciągnę dalej ten wózek.

@syjek na pewno się zaopatrzę ale szkoda, że jak zwykle wychodzi coś takiego w moim przypadku postfactum. Ale informacja bardzo pozytywna :)

Post zmieniony (11-04-19 18:31)

 
05-04-20 21:55  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć.

Mały update po dwóch latach :( Za każdym razem jak wrzucę coś na forum to mam rewolucję w życiu. Aż się boję, że i tym razem coś mi "wybuchnie" w życiu osobistym. Z góry przepraszam za zdjęcia, nadal nie dorobiłem się jakiegos znośnego aparatu. Jak widać przymusowa kwarantanna przynosi rezultaty, nieduże ale jednak do przodu.



A tutaj jeszcze gablota. Jeśli ktoś będzie chciał namiary to z czystym sumieniem mogę polecić. Właściciel jest bardzo miłym człowiekiem a gabloty dla modelarzy wykonywał już nieraz.



--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
06-04-20 10:01  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
skarczew   

@wiesław_:
Ważne że idziesz do przodu w swoim tempie :) .
Co do zdjęć, to postaraj się je robić na tle czegoś jednolitego, może być nawet białe prześcieradło czy arkusz kartonu.

A kontakt do osoby wykonującej gabloty poproszę - jest szansa że się przyda.

 
06-04-20 12:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Bardzo poproszę o namiary na pana robiącego gabloty :)

--

 
06-04-20 13:03  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Gablota wykonana metodą gięto-klejoną w firmie Arplex z Bydgoszczy. Łatwo znajdziecie w necie, wszelkie formalności można spokojnie załatwić z właścicielem via e-mail. Można także zamówić (co pewnie sam zrobię) tabliczkę grawerowaną z nazwą modelu.

 
14-09-20 20:10  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Maszt się zrobił i kilka detali. Sorki za wielkość zdjęć i że nie ma miniatur ale google znowu coś pochrzaniło z usługą Google Drive i właśnie zauważyłem, że poznikały wszystkie miniaturki. Szczerze to już jestem zmęczony zmienianiem non stop hostingu zdjęć. Zdjęcia wstawione dzięki forum Modelwork, gdzie jak przystało na XXI wiek działa metoda drag & drop.







--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
14-09-20 21:32  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

ŁŁŁŁaaaadny,podoba mi się.Pozdrawiam

 
16-09-20 08:28  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

wieslaw_

>> Sorki za wielkość zdjęć i że nie ma miniatur ale google znowu coś pochrzaniło z usługą Google Drive i właśnie zauważyłem, że poznikały wszystkie miniaturki. Szczerze to już jestem zmęczony zmienianiem non stop hostingu zdjęć.

Zainwestuj we własny serwer u jakiejś firmy hostingowej (np. webd.pl), a problemy się skończą. Za niewielkie pieniądze można dostać sporo miejsca.

 
16-09-20 10:45  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Yarpen Zirgin "Zainwestuj we własny serwer u jakiejś firmy hostingowej (np. webd.pl), a problemy się skończą. Za niewielkie pieniądze można dostać sporo miejsca."

No jest to opcja, muszę o tym pomyśleć.

 
16-09-20 22:11  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie, pięknie. Jest na co popatrzeć.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-09-20 11:03  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki QN.
Przy okazji mam pytanie do znawców tematu. Mam zamiar w następnym etapie zabrać się za pierwszą broń (nie licząc bomb głębinowych) czyli wyrzutnie torped. Interesuje mnie w jakim kolorze podczas wojny były malowane torpedy? Głowice na szaro czy jakiś czerwony? Będę wdzięczny za odpowiedź.

 
17-09-20 23:02  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
piotr d   

Torpedy w kolorze metalu, głowice bojowe stalowe cynkowane, albo lakierowane, zależnie od dostępności cynku, dodatkowo kryte smarem.
Możliwe były inne metody konserwacji według lokalnej inicjatywy, żadna nie zyskała oficjalnej akceptacji.

 
18-09-20 00:00  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki piotr d

 
09-10-20 21:45  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
piotr d   

Torpedy w regulaminowym wykończeniu . W stanie nowym stal przeświecałaby nieco więcej, ale wynik byłby nadal bardzo ciemny:
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205141369

Po prawej torpeda w trakcie konserwacji, głowica bojowa z uchem transportowym, po lewej z zapalnikiem.

--

 
10-10-20 09:00  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Solidny kawał modelarskiej roboty nam tu prezentujesz, szkoda tylko, że aktualizacje coś ucichły: ]

 
10-10-20 12:38  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

piotr d - dzięki za zdjęcie.
Karas - dzięki, co do tempa to wiem że nie urywa ale jakoś idzie do przodu. Model jest już na innym etapie niż na ostatnich zdjęciach ale zanim pokażę aktualizację chciałbym zrobić wyrzutnię torped i może działo za nią. Więc jeszcze chwilka :)

 
25-05-21 09:38  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hej,

Na początku jestem Wam winien kilka słów wyjaśnienia. Otóż postanowiłem połączyć moje umiejętności nabyte przez lata w modelowaniu 3D, zamiłowanie do modeli okrętów oraz moją najświeższą pasję druku 3D. Jak widzicie wyszło z tego kilka detali na kadłubie oraz największy do tej pory mój projekt w modelarstwie i druku 3D (oprócz moich figurek, których kilka popełniłem), czyli wyrzutnię torped. Sam wszystko modeluję w Modo i drukuję na Sonic Mini 4K. Piszę o tym bo zdaję sobie sprawę, że będąc na forum modeli kartonowych, to co robię nie do końca może być akceptowalne przez innych uczestników Forum czyli Was. Daleko mi do takich wymiataczy forumowych jak QŃ czy Art, którzy wszystko prawie robią w standardzie. Dlatego jeśli stwierdzicie Wy oraz Moderatorzy, że to już poszło za daleko i nijak nie pasuje do Forum modeli kartonowych to oczywiście ograniczę swoją działalność do FB, Modelwork, Kogi i innych. No hard feelings.
Jeśli jednak technologia, której używam kogoś zainteresuje to oczywiście służę pomocą i poradami bo jest to bardzo satysfakcjonująca zabawa.

Co do samego modelu...
Udało mi się "zamknąć" rufę i dziób brakuje już tylko relingu dookoła. Zacząłem walkę z uzbrojeniem, jak widać wyrzutnia torped się pojawiła a obecnie pracuję nad działem przeciwlotniczym 102mm.

Wszystkie modele 3D opracowałem na podstawie świetnych planów modelarskich ORP "Piorun" autorstwa Pana Jana Schmidt'a (nie wiem czy powinienem odmieniać nazwisko, jeśli nie to z góry przepraszam) z Modelarstwa Okrętowego oraz dostępnych zdjęć "Pioruna" z netu.









 
25-05-21 10:13  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

takie pytanko - są gdzieś do dostania, same plany pioruna? czy trzeba szukać całych numerów "MO"?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-05-21 10:17  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@97 najnowsze i najświeższe plany to jednak cztery numery MO, z resztą serdecznie je polecam.

 
25-05-21 10:49  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Model to model. Nie widzę podstaw do bóldupienia, tym bardziej, że nie ukrywasz że to druk. Skoro nikomu nie przeszkadzają kupne gotowce, to nie wyobrażam sobie, aby ktoś miał jakiekolwiek ALE, w stosunku do własnej pracy. Która tu niewątpliwie wykonałeś. Dyskusje, na temat ilości kartonu w kartonie są jałowe, według mnie karton w niczym nie ustępuje innym technikom wykonania, a najważniejsza jest JAKOŚĆ, jeśli model jest ładny i starannie wykonany, to jest ładny i starannie wykonany: ], hehehe wszelkie dywagacje, że to nie tak i nie powinno się, to pierdolety.

Powodzenia życzę, idzie Ci świetnie. Najważniejsza jest satysfakcja sklejacza. Jeśli jesteś zadowolony z rezultatu, to już wygrałeś. Mi też to się podoba i kibicuje: ]

pozdr

EDYTA, poprawiłeś jakość zdjęć i od razu widać różnice na plus, jest na czym zawiesić oko. Bardzo ładnie dodetalizowane. MEGA: ]
aaa i poprosiłbym więcej najazdów na różne szczegóły, tak jak to zrobiłeś z wyrzutnią torped.

Post zmieniony (25-05-21 10:55)

 
25-05-21 11:10  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Poszło za daleko :-), ale jak dla mnie nie przeszkadza na forum takie pomieszania. Czasy się zmieniają :-)
Wyrzutnie wyszły rewelacyjne, bez dwóch zdań. Model, też. Działaj dalej.
Przybliż może koszt wydruku 3D, np takich wyrzutni.

Post zmieniony (25-05-21 11:11)

 
25-05-21 11:40  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@dokker - ciężko określić koszty. Jedyne co mogę Ci napisać to, że obecnie drukarki żywiczne 3D w sektorze budget price są już naprawdę dobre. Ta której ja używam Somic Mini 4K (ważne jest to 4K bo to rozdzielczość ekranu, który pozwala na wydruki w takiej jakości) kosztuje około dwóch tysięcy a litr żywicy do niej 240 zł. Z tym, że z tego litra na te nasze drobiazgi wychodzi tak mało żywicy, że to starczy Ci na kilka jeśli nie na kilkanaście modeli. Musisz też się liczyć z zakupem kilku rzeczy dookoła tematu. Alkohol izopropylowy 5L około 40 zł, lampa UV do naświetlania/utwardzania wydruków około 100 (najlepsza do utwardzania tipsów u kobiet :)) i jakiś obracany stand za około 50 zł od chińczyków. To tak na szybko i najtaniej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024