FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-10-21 21:20  [R/G] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i witam w kolejnej relacji. Kolejnym modelem, który wziąłem na warsztat to model czołgu 4TP. Na samym początku zabrałem się za szkielet budowy modelu. W tym wypadku do budowy modelu postanowiłem wykorzystać wręgi laserowo wycinane tak zwany oszczędzacz czasu wiem jestem leniwy. Następnym krokiem będzie oklejanie szkieletu poszyciem. Zapraszam do oglądania.

Okładeczka:


Szkielet czołgu:






Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-09-22 19:08)

 
25-10-21 21:29  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Nie mówi się leniwy tylko "energooszczędny":D
zasiadam i "pacze"

--
pozdro

 
26-10-21 07:55  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Obecny na widowni!
Mam go rozgrzebanego, może Twoja relacja zmobilizuje mnie do dokończania :)
Pozdrawiam.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
26-10-21 15:22  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też będę podglądał, powodzenia!

 
26-10-21 15:55  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Master - będę bacznie obserwował, o ile nie porzucisz kolejnego modelu na początkowym etapie budowy:-)
Zrób jeden model do końca, a potem następny:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-10-21 16:00  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ma się rozumieć StuGu. Po prosu kiedyś raz kupiłem te model i zacząłem go sklejać lecz pamiętam że wówczas źle oszlifowałem szkielet i myślałem aby go zrobić na nowo od początku. Mam nadzieję że uda mi się go skleić i ma piękne malowanie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
26-10-21 22:16  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Będę zaglądał, służę pomocą w razie czego

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-10-21 21:48  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy było oklejanie szkieletu poszyciem. I muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z efektu i wyszło bardzo dobrze. A sam model jest bardzo ładnie opracowany i spasowany. A do retuszu części wykorzystałem farby. Do koloru piaskowego użyłem farby marki valleyo z serii model color i wymieszałem 70.879 Green Brow z Japanise Unif. WW II 70.923, koloru zielonego Panzer Aces Splinter Strips 348 i brązowego. ScaleColor 75 Brown Dubai SC-13. To dziś na tyle. Zapraszam do oglądania.

Oklejony kadłub:


Farby które używam do retuszu:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 16:56)

 
28-10-21 07:30  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jestem pod wrażeniem...!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-21 08:48  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No, całkiem nieźle wygląda, chociaż zdjęcia sa troche małe i niektóre niezbyt wyraźne.
Bardzo fajnie, że podzieliłeś się numerami farb, których uzywasz do retuszu - dla potencjalnych przyszłych sklejaczy tego modelu jak znalazł.
Walcz dalej, jest gaz:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-10-21 10:09  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Dzięki za miłe słowa. Staram się kleić model systematycznie. Jak wracam z pracy do nowego mieszkania to siadam na dwie lub trzy godzinki to staram się coś zrobić przy modelu.

Mariusz dużo czasu spędzałem przy przymiarkach i się udało.

STuG. Przy kolejnych zdjęciach postaram się bardzo dobrze oswietlic tło do zdjęć. Bardzo się cieszę, że przyda się komuś numeracja do farb tego modelu. Być może będę chciał w przyszłości raz sklecić model ponieważ ma bardzo ładne malowanie które mi się podoba

Post zmieniony (28-10-21 11:30)

 
28-10-21 22:09  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy było wykonanie chłodnicy i przykleiłem kilka detali. Choć w instrukcji napisane jest napisane aby do kadłuba przykleić błotniki. Lecz miałem pewne obawy czy błotniki po przyklejeniu się nie oderwą od kadłuba. Myślę, że zdjęcia będą teraz wyraźniejsze. I zastanawiam się jak wykonać zawiasy bo po raz pierwszy będę je robić. Wszelkie pomysły i porady mile widziane. Zapraszam do oglądania

Chłodnica i kilka detali:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 16:59)

 
29-10-21 10:52  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i gut, ale nie wykonałeś chłodnicy, tylko wlot powietrza - wyszedł bardzo dobrze:-)
Zdjęcia nadal są zbyt małe, by dojrzeć szczegóły, chociaż detali na razie nie ma:-) Sugerowałbym też mizane koloru tła, bo kontrast jest zbyt duży i krawędzie się rozmywają. Z tego, co mogę dojrzeć, to retusz nieco zbyt ciemny, ale jak mówiłem trudno ocenić z tak daleka:-)

Jakich rad oczekujesz odnośnie zawiasów? Na rysukach 10-13 jest wszystko dobrze pokazane, jak je należy wykonać. W dodatku jest mozliwość wykonania ich w wersji uproszczonej bądź pełnej, więc nie widzę tutaj problemu. Nie kombinuj, tylko skup sie na instrukcji.
Błotniki nie odpadną, jak ich nie urwiesz:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-10-21 13:04  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

StuGu model ma szparę którą widać musiałem popełnić błąd w szlifowaniu kadłuba. Wracam do klejenia po prawie dwu letniej przerwie. Ale mam nadzieję, że stopniowo zdolności przyjdą same i będę sklejać następne modele lepiej niż poprzednie. Nie ukrywam, że kiedyś będę jeszcze raz kleił ten sam czołg.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
29-10-21 16:39  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i lux.
Na powiększonych zdjęciach widać, że obawy co do żółtego koloru retuszu były chyba niesłuszne.
Ale szpary można było uniknąć - nie spiesz się, spokojnie mierz elementy do dobrego efektu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-10-21 16:25  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Będę się starał tak robić. Na samym początku będę chciał skleić w standardzie model i nie zepsuć efektu końcowego. Przy następnym modelu będę stopniowo dodawał nity.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-11-21 18:29  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć Trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale już wracam do was. W części budowy postanowiłem prace nad budową kadłuba czołgu zostawić na później i zabrałem się za wykonanie osłony przeniesienia napędu i kół nośnych o ile się nie mylę i tu również skorzystałem z elementów laserowo wycinanych . Samo wykonanie kół nośnych nie sprawiło mi problemów i całkiem fajnie się je składało. Gotowe elementy są umiejscowione w organizerku gdzie będę czekać na montaż do kadłuba modelu. Zapraszam do oglądania.

Osłona przeniesienia napędu:


Koła nośne:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 17:01)

 
14-11-21 21:39  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Retusz czarną farbą jest zdecydowanie zbyt ciemny. Koła nie są czarne, bo rzadko kiedy w modelach czerń jest tak czarna, jak czerń farby:-) Postulowałbym raczej, żebyś pomalował bandaże kół na czarno - oczywiście ostrożnie, by nie zapaćkać elementów kolorowych. Ewentualnie spróbuj wymieszać farby, by zblizyć barwę retuszu do kolorystyki bandaży kół w wycinance.
Z innej beczki - to koła podtrzymujące:-) Bardzo fajne:-)
Jest gut:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-11-21 08:04  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Szpary i ubytki między częściami możesz spróbować uzupełnić rozcieńczonym wikolem aplikowanym igłą, dwa trzy razy delikatnie i ostrożnie, znacząco poprawi to efekt wizualny

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-11-21 16:17  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mam pewną zagwozdkę jeśli chodzi o koło napinające gąsienicę. Mowa jest o części 43a tej brązowej i stąd moje pytanie czy ta brązowa część ma być na dole czy na górze gdzie będzie naklejona część 43b. Bo według instrukcji część 43b ma być na część 43a która jest brązowa gdzie nie będzie widoczna.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-11-21 17:05  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ta część 43a ma być pod częścią 43b, która ma ją zakryć. Zauważ, że w wycinance nie ma białych pól oznaczających gdzie maja być przyklejone części. Wszystkie te pola są w kolorze kamuflażu i pewnie stąd niejasność:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
19-12-21 18:44  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Kolejnym etapem budowy modelu było błotników i przyklejenie do kadłuba. Samo wykonanie błotników wyszło całkiem dobrze jak na moje możliwości. Po doklejeniu błotników przykleiłem do kadłuba osłony przeniesienia napędu. Mam nadzieję, że zdjęcia będą dobrze widoczne i oświetlone oraz wymieniłem stary na nowy aparat. Samo klejenie modelu sprawia mi przyjemność. zapraszam do oglądania.

Kadłub z błotnikami i doklejone osłony przeniesienia napędu:


Ps. Gdyby ktoś się zastanawiał jak wygląda moje stanowisko do klejenia to wygląda tak:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 17:03)

 
21-12-21 23:37  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Też będę podpatrywał, bo mam ochotę na powrót najchętniej do pancerki i ten model wydał mi się optymalny, ale relacji długo nie będę miał śmiałości umieścić :)

Post zmieniony (22-12-21 00:59)

 
28-01-22 16:45  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy modelu było wykonanie rury wydechowej i przyklejenie do kadłuba czołgu. Wykonałem również mechanizm napinający gąsienice i łożysko koła tylnego oraz wykonałem wahacze do kół jezdnych które będą ukończone. Same wahacze są przyłożone na sucho do kadłuba. Powiem szczerze iż ten model powoli wywołuje u mnie uśmiech na twarzy (nie kojarzyć z mordą oczywiście). Po prostu się cieszę z kolejnego wykonanego elementu. I tu właśnie chodzi o to aby model wywoływał uśmiech na twarzy. Dla mnie liczy się tylko to, że modelarstwo jest odskocznią od szarej rzeczywistości lub kiedy przychodzę z pracy zdenerwowany to zasiadam w pokoju i zaczynam kleić aby się wyciszyć i to było na tyle gadania czas na fotki. Zapraszam do oglądania.

Kadłub z wykonaną rurą wydechową, mechanizmem napinającym gąsienice i łożyska koła tylnego oraz przymierzonymi wahaczami do kół jezdnych:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:16)

 
01-02-22 21:32  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. W tej części aktualizacji pokażę wam wykonane przednie koła napędowe. Do budowy kół wykorzystałem laserowo wycinane dodatki. Po wycięciu dodatków wyciąłem te z wycinanki elementy które wyretuszowałem i połączyłem oba elementy z sobą. Następnym krokiem było przyklejenie ramion do kół które ukształtowałem w kształcie litery U oraz przykleiłem ostatnie dodatki i voila koła mamy gotowe. Koła po ukończeniu zostały schowane w organizerze gdzie będą czekać na złożenie wszystkiego w całość mam nadzieję, że się podoba to co wykonałem. Pora na fotki. Zapraszam do oglądania.

Montaż kół:


Gotowe koła przednie napędowe:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:20)

 
02-02-22 16:08  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Po kliknięciu na obrazek jest "this site cannot be reached".

 
02-02-22 16:37  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zdechł Postimage. - https://issitedownrightnow.com/status/pl/postimg.cc

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-02-22 16:49  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Szlag! To już chyba tylko słowo pisane nam zostanie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-02-22 21:15  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Hmm spróbuję zmienić na inny darmowy hosting do zdjęć lub postimage ma problemy techniczne.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-02-22 21:19  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Spokojnie, zdaje się, że hosting ożył :) Oby to była pojedyncza awaria. Przed chwilą ładowałem zdjęcia na swoje konto i wszystko gra.

Budowę podglądam dalej, bo coraz ciekawiej się robi. Bardzo przyzwoite kółeczka!

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-02-22 21:58  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Guciu staram się z wszystkich sił ukończyć budowę modelu staram się kleić powoli i wyszedł lepiej od innych modeli tak aby nie zepsuć efektu końcowego. Podczas klejenia modelu używam tylko jednego kleju BCG i jestem zadowolony z efektu klejenia tym klejem wszystko ładnie wychodzi i są czysto sklejone każde elementy które wykonuje. Gdybym miał możliwość to chętnie bym skleił jeszcze raz ten model czołgu ze względu na ciekawy kamuflaż który jest ładny i mi się podoba.

--

Post zmieniony (02-02-22 22:12)

 
04-02-22 19:33  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Master, użyj dysku Google, ja tam jestem zadowolony:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-02-22 19:53  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Trochę czasu minęło ale już wracam do was. Dziś pokażę tylko wykonane koła napinające gąsienice. Sama budowa kół nie przysporzyła mi problemów wręcz przeciwnie bardzo przyjemnie mi się sklejało i jestem zadowolony z efektu wykonania. Kolejnym krokiem będzie wykonanie kół jezdnych przy których zajmie mi trochę czasu. Zapraszam do oglądania.

Koła napinające gąsienice:


--

Post zmieniony (04-09-22 19:22)

 
26-02-22 12:01  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koła napinające wyglądają bardzo dobrze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-02-22 14:25  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

StuGu dzięki za dobre słowa. Staram się kleić model w standardzie i bez ciśnienia aby go zrobić na konkursy modelarskie być może wystawię po za konkursem, aby każdy mógł obejrzeć moje wypociny. Jeszcze trochę nauki i myślę, że będę starał się skleić model na konkursy modelarskie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-03-22 19:29  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem. Zacznę od tego, że postanowiłem zmienić nick na inny dlatego iż poprzedni źle mi się kojarzył i obecny nick będzie zostanie na stałe i nie będę zmieniał.

Wracając do tematu budowy modelu postanowiłem wykonać wieżę i odpocząć od kadłuba. Budowę zacząłem od budowy szkieletu z wykorzystanych wręg laserowo wycinanych. Po wycięciu nie które wręgi oszlifowałem pod kątem. Po oszlifowaniu zacząłem sklejać z sobą elementy przy pomocy kleju BCG i wygląda to następująco:


Kolejnym etapem było oklejanie wręg poszyciem które nie przysporzyło mi problemów. Wręcz przeciwnie wyszło moim zdaniem bardzo dobrze i całkiem przyjemnie się kleiło. Po oklejeniu szkieletu poszyciem przykleiłem podstawę wieży:


Nie zdążyłem zrobić zdjęć z budowy wykuszu i jarzma wieży które dokleiłem po oklejaniu szkieletu wieży poszyciem. Jeszcze kilka detali i wieża będzie ukończona. I rzut na wieżę z kadłubem czołgu:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:28)

 
20-03-22 23:49  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo fajnie, czysto i w niezłym tempie. Gratuluję. Też najbardziej lubię pancerkę. Gąsienice będziesz robił z wycinanki czy lasery?

 
21-03-22 08:26  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie Ci idzie ten maluch, czysto i dokładnie :)

 
22-03-22 19:15  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Zorba do wykonania gąsienic wykorzystam lasery zaoszczędzę trochę czasu. Lecz zanim wytnę z laserów gąski będę je impregnował przy pomocy Super Glue lub Cyjanoakrylu aby się nie rozwarstwiły i były miękkie.

Viz dziękuję staram się kleić bardzo czysto. Model kleje przy pomocy kleju BCG i dobrze mi się tym klejem klei. Wciąż się uczę aby kleić tym klejem czysto i starannie oraz aby inny model był lepszy niż poprzedni oraz posłuchałem rady StuGa aby kleić model bez pośpiechu. Więc myślę, że jestem na dobrej drodze aby ukończyć model. Jeszcze nie wiele elementów zostało do ukończenia modelu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-03-22 08:35  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

No i o to chodzi w tej zabawie, StuGa warto słuchać:) też jak się spieszę to od razu widać; kiedyś kleiłem ze strasznym pośpiechem, żeby tylko skończyć ale chyba po kilku modelach wrzuciłem na luz i efekty od razu lepsze :)

Jakiś czas temu przerzuciłem się z kleju BCG na "klej w płynie" firmy Astra, klei tak samo a jest w większych opakowaniach, jak na razie po 2+ latach z modelami się nic nie dzieje i wszystko dobrze trzyma. Tym samym klejem impregnowałem detale na laserowych gąskach pod malowanie i spisał się bez problemów. Zastanawiam się czy zaimpregnowanie całych taśm cyjanoakrylem nie sprawi, że będą sztywne i trudne do formowania na kołach, nigdy tak nie robiłem i może niepotrzebnie się martwię? Za to na pewno impregnowanie CA pojedynczych ogniw pod np. szlifowanie zda egzamin.

Powodzenia, i czekam na kolejną odsłonę relacji :)

 
23-03-22 20:34  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Viz zobaczę jeszcze i pomyślę nad tym jak wykonam gąsienice i też się obawiam czy gąski nie będą sztywne po zaimpregnowaniu Super Glue lub cyjanoakrylem. Bardziej impregnacje wymagają części które są wiotkie w sumie zobaczymy jak to wyjdzie. Lecz zastanawiam się czy nie pomaluję farbką gun metal gąski, ale jest czas pomyśleć nad tym.

Gąski laserowo wyglądają tak:


Instrukcja montażu:


--

Post zmieniony (04-09-22 19:29)

 
24-03-22 08:25  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

O, ciekawe te lasery, że są podzielone na fragmenty paskowe i pojedyncze ogniwka do zagięć. W takim wypadku impregnacja CA powinna się sprawdzić, tym bardziej, że są na dość cienkim papierze i łatwo o rozerwanie.

 
24-03-22 09:41  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Też ciekawi mnie, jak gąsienice będa wyglądać poskładane do kupy. Wyglądają ciekawie, a metoda ich wykonywania, a raczej umiejscowienia jest żywcem wzięta z modeli plastikowych. Może się sprawdzić:-)
Powodzenia:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-22 17:50  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kylo Ren- malowanie gun metalem to bardzo chybiony pomysł. Gąsienice w realu tak nie wyglądają. Fajny tutorial malowania gąsek jest tutaj:

https://www.kfs-miniatures.com/malowanie-gasienic-poradnik/

I nie chodzi mi tutaj o robienie mocnych zabrudzeń, bo sam model jest czysty i byłoby to nie spójne, ale w kwestii doboru kolorów i ewentualnego łosza ten poradnik może się przydać :)

 
24-03-22 18:54  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

PiterATS dzięki za linka poczytam z miłą chęcią się nauczę czegoś nowego popróbuję przed malowaniem gąsek wymieszać farbę gunmetal z inną i może będzie fajny efekt. Jak to mówią człowiek całe życie się uczy, a g...pi umiera. Aktualnie zacząłem robić koła jezdne i będę powoli składał cały układ jezdny. A jak to wyjdzie to okaże się w praniu. Będę się starał w weekend dać aktualizację do relacji z budowy dlatego, że w tygodniu po pracy jeżdżę po półtorej godziny na rowerze, a po jeździe staram się coś podłubać przy modelu. Może i moje tempo nie jest szybkie, ale staram się systematycznie coś kleić.

--

Post zmieniony (24-03-22 20:50)

 
24-03-22 22:19  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Możesz spróbować tej farby :

https://www.mojehobby.pl/products/AK-722-DARK-TRACKS.html

Mi taki odcień bardzo odpowiada, podobny jest też taki Humbrol:

https://www.mojehobby.pl/products/173-Track-Colour-Matt.html

--
http://messer.cba.pl

 
08-04-22 21:24  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i witajcie. W końcu po kilu dniach pomyślałem nad pomalowaniem gąsienic. Z pomysłem przyszedł mi film w którym była budowa plastikowego modelu czołgu więc postanowiłem go zaczerpnąć i zamówiłem w sklepie modelarskim potrzebne materiały które były mi potrzebne do uzyskania tego samego lub podobnego efektu. Wziąłem jeden pasek na próbę jak mi wyjdzie malowanie i brudzenie gąseki powiem szczerze, że trochę się bałem ze względu na użycie weatheringu którego użyłem tak aby wyglądało jakby model walczył w terenie lub gąski były zużyte myślę, że wyszło dobrze jak na moje możliwości choć po raz pierwszy takie coś robiłem. Model postaram się ubrudzić tak aby pasował do gąsek. Zapraszam do oglądania.

Pierwszy pasek na próbę:


--

Post zmieniony (04-09-22 19:31)

 
14-07-22 19:56  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Od ostatniej aktualizacji minęło trochę dużo czasu, ale wracam do was i do budowy modelu. Postęp budowy do modelu idzie mi jak krew z nosa. Ostatnio popracowałem nad kadłubem i wieżą. Do kadłuba czołgu na stałe już dokleiłem koła napędowe, wahacze do kół jezdnych, zawiasy, peryskop i kilka części do mechanizmu kół napinających gąsienice. Oraz również popracowałem nad wieżą do której dokleiłem peryskop, zawiasy i armatkę. Powoli widać koniec budowy, a pozostało już nie wiele do zrobienia. Myślę, że ten model doda mi zapału i weny do klejenia kolejnych modeli, lecz nic na siłę.

Kadłub i wieża z kilkoma detalami:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:35)

 
28-07-22 19:44  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. W końcu udało mi się zrobić cały układ jezdny. Czyli do kadłuba przykleiłem koła jezdne, koła napinające i na końcu tylne koła napinające. Pozostało mi dokleić jeszcze kilka detali czyli środki do kół i wahaczy, ale nie mogłem się powstrzymać i pokazać, że czołg stoi na kołach. A inne detale typu łopata, klakson oraz przednie i tylne światła przykleję na samym końcu aby ich nie uszkodzić podczas manewrowania modelu. Teraz zacznie się zabawa z montowaniem laserowych gąsienic. Zapraszam do oglądania:

Cały układ jezdny:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:37)

 
28-07-22 20:14  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Koła jezdne wyszły świetnie. Zdradź proszę czy tarcze kół nacinałeś czy odrazu tłoczyłeś na BCG?

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024