FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  -> 
23-12-23 19:41  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kapitan Karol Olgierd Borchardt w "Kolebce nawigatorów" pisze o dwóch Kromhutach 180 KM.

Szkoda, że nie ma jakiejś monografi Lwowa, tylko trzeba szukać po różnościach.

czy ktoś wie, co jest w książce "Lwów, pierwszy w sztafecie"

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
24-12-23 04:37  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Brystol, jestem w końcówce lektury "Lwów, pierwszy w sztafecie" autorstwa Daniela Dudy i Zbigniewa Urbanyi. To w gruncie rzeczy zestawienie podróży statku bez wchodzenia w niuanse konstrukcyjne. Dla mnie ważnym pominięciem jest np. brak wspomnienia o przemalowaniu żaglowca z barw "nelsonowskich" na szlachetną biel, co też zaznaczyłem w moim wydaniu modelu "Lwowa".

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-12-23 10:40  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście dwa (!) silniki pomocnicze a nie cztery jak pisałem. Moja pomyłka !
W temacie "Lwowa" - wspomnienia jego komendanta


 
24-12-23 19:22  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

o tej książce nie wiedziałem, zrobiłem sobie prezent pod choinke i ją właśnie zamówiłem,

Wszystkim Porąbańcom zarażonym Papierowym Bierdolcem życzę Spokojnych Swiąt i Nowego Roku pełnego nowości
takich "jak w rzeczywistości"

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
28-12-23 09:12  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie, jeszcze w 2023 😊

Koło sterowe i osłona maszynki sterowej na pokładzie rufowym







Zgodnie z niemal „ortodoksyjnym” moim kartoniarstwem, założeniem było wykonanie wszystkiego z papieru







Do Siego 2024 Roku.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-12-23 18:32  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cześć, może to złudzenie. Mam wrażenie po zdjęciach, że tylna - "skrzynkowa" część mechanizmu koła sterowego nie jest równoległa względem pokładu, tylko obniża się odrobinę ku rufie.
Koło wyszło znakomicie.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
29-12-23 10:16  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Pięknie!

Nieśmiała prośba:
Jakieś fotki z etapów powstawania tych cudeniek dałoby radę wrzucić?
Tym bardziej że to z papieru.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
29-12-23 10:30  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

prze mega to wygląda!
to jest robione z barwionki czy malowane?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
29-12-23 10:56  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pozamiatałeś! Greting z czego?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
31-12-23 15:26  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tomasz,
może to kąt patrzenia, ale na poniższym zdjęciu, zarówno nadbudówka świetlika jak i osłona maszynki sterowej wydają się być w jednej linii



Kudłaty, niestety nie wykonałem zdjęć z etapów budowy, ale poniżej „kolaż” materiałów / narzędzi / podzespołów, z których buduję elementy




97,
tak, wszystko z barwionki bez malowania (za wyjątkiem kaponu i lakieru matowego).

Waldek K.,
greting to laserem wycięta siatka, nieco ma za duże oczka, ale tak już zostanie.

Generalnie jeszcze nie tak dawno wydaje mi się, że na więcej było mnie stać 😊




Tymczasem kolejny element.
Kołowrót do linki logu pomiaru prędkości statku (jeżeli dobrze odczytałem fotkę)






Udanego Sylwesterka !

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024