FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
29-06-23 10:58  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Agand to wersja późna i tylko ona została doposażona w kugelblende.

--

Post zmieniony (29-06-23 14:05)

 
29-06-23 19:27  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dokleiłem boczne ażurowe płyty, wyszły mi trochę za długie i musiałem trochę przyciąć, aby się zmieściły. I tak są za długie, bo powinien być lekki dystans od pierścienia wokół wieży. Skusiłem się na siatki ze sklepu Piotra, dostawa w drodze. Myślę, żę środkowa płyta nad silnikiem też będzie musiała być docięta, aby się wpasowała. Zrobiłem też linkę na boku kadłuba.




--
pozdr, Radek

 
29-06-23 22:47  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ciekawe jak te siatki siądą na modelu GPM, na tygrysie i panterze Hala leżały idealnie.
A przy okazji w paczce znajdziesz mały suprise, który rozwiąże problem pewnego, wszędzie po macoszemu traktowanego elementu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-07-23 14:28  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie te ażury wyszły, podobają mi się.
Nie jestem pewny co do linki, nie powinna to być lina stalowa? Trochę brakuje mi w niej takiego widocznego splotu włókien ze stali, ale mogę się mylić bo znawcą nie jestem.

 
04-07-23 19:35  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jak wspomniałem zakupiłem w sklepie Piotra siatki fototrawione. Piotr dołożył też gratisowy souvenir do pudełeczka za co jestem mu ogromnie wdzięczny, bo tym prezentem okazało się niedostępne na rynku kugelblende 80 do Tygrysa. Mam nadzieję, że Piotr włączy je na stałe do swojego bogatego asortymentu pancernych dodatków. Załączam zdjęcie z porównaniem do kugelblende 50 ze sklepu GPM, lufa MG też z kompletu do kugelblende 50. No cóż siatki nie z tej bajki, więc albo być może projekt Answera jest skopany w tym aspekcie. Niemniej dało się je podocinać, aby pasowały do mojego modelu. Teraz zabiorę się za główne liny holownicze i resztę wyposażenia na pancerzu a na koniec spróbuję pokryć kugelblende 80 wierzchnią warstwą papieru z wycinanki, tzn. rozdwoję papier.
Viz, linki są miedziane, plecione, dedykowane do modelu. też od Piotra. Efekt końcowy, niestety zawiera zbyt wiele warstw farby i jest efektem moich prób uzyskania koloru zbliżonego do oryginału eksploatowanego w warunkach wojennych.











--
pozdr, Radek

 
04-07-23 20:19  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie poradziłeś sobie z siatkami :)

Faktycznie na zbliżeniu widać splot na lince, i nowe liny holownicze wyglądają też zdecydowanie lepiej :)

 
06-07-23 14:14  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Liny holownicze, gaśnica i wyciory zamocowane. Powoli do przodu.







--
pozdr, Radek

 
06-07-23 22:46  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kapitalnie to wszystko wygląda. Liny i siatki prima sort.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-07-23 15:01  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nieźle.
Odezwij się po 16.07, mam jeszcze jeden suwenir do przetestowania- haki trzymające uniesione żaluzje 3szt

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-07-23 17:53  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Piotrze, popatrzę jutro na sklepie jak ta nowość wygląda. Jeśli możesz to wrzuć jakieś zdjęcie, jak powinny wyglądać elementy wyposażenia na tylnej płycie Tygrysa ausf. E. Tymczasem doszło mi kilka elementów.




--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024