FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-04-23 19:49  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokker, jeśli chodzi o kamo. Prawdopodobnie złe są barwy. Jest obraz Rodneya wykonany przez oficjalnego artystę wojennego, który, co najważniejsze, pracował wcześniej w Dziale Kamuflażu w Leamington Spa, gdzie Admiralicja opracowywała i testowała kamuflaże m.in. dla pancerników.



Jest jeszcze schemat malowania Rodneya, opracowany na podstawie porównywania odcieni szarości na dostępnych czarno-białych zdjęciach okrętu wraz z oznaczeniami użytych barw i schemat ten jest dość zbliżony do powyższego obrazu.



Ale nawet, zakładając, że kolorystyka jest prawidłowa, to rozmieszczenie niektórych barw jest błędne. I to jest dużo łatwiejsze do zweryfikowania. Zrobiłem sobie takie porównanie lewej burty



Prawa też nie jest idealna. Dokładnego porównania nie robiłem, ale najbardziej rzuca się w oczy otoczka wokół plamy na rufie, która w modelu jest ciemna, a w rzeczywistości była jasna.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-04-23 19:54  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

heheheeh., Spychacz, to już jest lekkie zaburzenie natręctw: ] pozdr hehe

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
24-04-23 20:07  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No wiesz. Jaram się tym okrętem jak proboszcz nowym ministrantem. Świetnie by wyglądał koło KGV, ale powoli zaczyna do mnie docierać, że chyba nie doczekam się jego prawidłowego wydania :(

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-04-23 08:26  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jednym z takich modeli które za mną chodzą jest bliźniaczy Nelson, model stary z Modelcard, może kiedyś zutylizuję zbiór makulatury i wezmę się za niego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-04-23 10:13  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Spychacz, chyba masz rację. Też jak go przeglądałem wydał mi się za mało zielono/niebieski za bardzo szary..
Ale podejrzewam że nowego długo nie będzie...

Tym bardziej czekam na odsłony w tej relacji :-)
Pzdr

 
25-04-23 22:16  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

A może skoro ostatnio GPM wydał Nagato, które było wcześniejszym opracowaniem tego wydawnictwa, to może też by się dogadali i wydali Rodneya z poprawionym kamuflażem.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
26-04-23 14:21  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Myślałem podobnie jak kolega Najger ;)
Nie bardzo jest sens projektowania tego okrętu jeszcze raz od podstaw, dużo prościej poprawić to co już jest ;)
Ewentualnie przerobić na bliźniaka :P
Spychaczu rozmawiałeś może w sprawie Rodney'a z Panem Balickim?
Przepraszam autora za off-top, pewnie pasowałoby gdzieś założyć osobny wątek.

Oczywiście , będę tu zaglądał, każda nowa relacja okrętowa cieszy ;)
Na model 3D Pana Cestry radzę patrzeć z przymrużeniem oka xD
Tego konkretnego nie analizowałem, tezę opieram na innych modelach tego autora i zdaniu kilku znajomych.

Pozdrawiam ;)

--

Post zmieniony (26-04-23 14:21)

 
26-04-23 19:36  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki za zainteresowanie :) Mam niestety w najbliższym czasie parę rzeczy na głowie, więc moja relacja będzie się ciągnąć nawet bardziej niż zwykle.

Spychacz:
Wiem, że kamuflaż nie jest dokładny. O ile rozkład plam mi nie przeszkadza, to wolałbym żeby niebieski kolor na kamuflażu był bardziej niebieski. Ale kleję co jest.

Sklejacz:
Dzięki za cynk, będę kontrolował to na bieżąco. Jeśli kleiłeś ten model - miałeś jakieś problemy z dnem?

Stary:
Tak, jest ich sporo. Trochę już mam i jeszcze czasem wyszukuję nowe. Jakieś drobiazgi na ich podstawie może dodam.

Cordel:
Mi dyskusje w wątku nie przeszkadzają, póki trzymamy się związanych tematów :)
WIem, że książki z modelami 3D z Kagero to nie wyrocznia w porównaniu z dobrze opisanymi zdjęciami, ale potrafią się przydać.

 
27-04-23 05:21  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Sklejacz   

Hej. Nie bo używam barwionki i robiłem imitację blach poszycia więc nie wiem jak ze spasowaniem oklejek.

--
Pozdrawiam
Paper Boy

 
11-07-23 20:59  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Podposzycie skończone. Zgodnie z tym co napisał kolega Sklejacz szkielet kadłuba jest za szeroki względem pokładu z wycinanki mniej-więcej pomiędzy wręgami 11 i 16, w najszerszym miejscu nawet o jakieś 1,5 mm. Zeszlifowałem to ale zobaczymy jak się to odbije na oklejaniu kadłuba poszyciem. Samo podposzycie kleiłem standardową metodą. Wkleiłem wręgi przycięte o 1mm, wyciąłem i przykleiłem oklejki pomiędzy wręgami, całość polakierowałem i lekko przetarłem papierem ściernym. Potem nałożyłem szpachlę, poczekałem dzień, przeszlifowałem, nałożyłem drugą warstwę tam gdzie trzeba i przeszlifowałem jeszcze raz. Na koniec znowu polakierowałem i przetarłem papierem ściernym. Nie jest absolutnie idealnie, ale zdjęcia mocno wyolbrzymiają nierówności. Jedynie o rufę się trochę boję, ale najwyżej na bieżąco będę doszlifowywać tam gdzie trzeba.



Teraz przyszedł czas na poszycie kadłuba, co też pewnie trochę zajmie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024