FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-23 08:53  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kawał kloca, powodzenia: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
01-09-23 15:59  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Przykleiłem całe poszycie kadłuba. Zacząłem od pokładu na którym wytrasowąłem deski. Po jego przyklejeniu musiałem znowu szlifować całość, ponieważ w niektórych miejscach był wciąż zbyt szeroki a w niektórych zbyt wąski. Potem przykleiłem burty. Po tym całym szlifowaniu pasowały średnio i w okolicy rufy musiałem je nieco rozcinać i pasować. Większość moich ingerencji udało się dobrze zamaskować (a niektóre potem zamaskują schody), poza jednym głębszym rozcięciem na prawej burcie które niestety pozostaje pod pewnymi kątami widoczne. Próbowałem je trochę bardziej wygładzić ale niewiele to dało. Wkleiłem też tuleje w otwory pod łańcuchy. Tylny pasował dość dobrze, ale przednie wyszły mi za krótkie. Uzupełniłem je szpachlą i pomalowałem. Na koniec przyszło poszycie dna klejone na styk. Kleiłem je od rufy do dziobu. Po przyklejeniu całości okazało się być o jakieś 2 mm za długie i dziobowy element przyciąłem. Prawie każda oklejka była zbyt szeroka i musiałem je trochę przycinać. Większość delikatnie po bokach, kilka rozciąłem i skróciłem na stępce. Był też problemy z dopasowaniem na śródokręciu, więc wycinałem kliny w miejscach w których będą stępki przeciwprzechyłowe żeby to zniwelować. Nie do końca pasowały oklejki w okolicach steru i w 2 miejscach musiałem uzupełnić z zapasu (który uzyskałem z otworów pod kołki i dziobowej oklejki). Na dziobie wkleiłem podwodne wyrzutnie torped. Skleiły się bez problemów. Jest całkiem dobrze, mogłoby być jeszcze lepiej gdyby nie te burty na rufie. W przyszłości muszę trochę bardziej uważać robiąc podposzycie, zwłaszcza na zgodność z wręgami.



Na ostatnim zdjęciu na samym łączeniu rufy widać białą niezamalowaną krechę. Nie widziałem jej przed robieniem zdjęć i już ją poprawiłem.
Teraz skleję resztę części podwodnej - stępki, śruby, ster.

 
01-09-23 18:40  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny kadłub ,będę śledzić postępy w budowie może jeszcze uda mi się skleić tego brzydala , ale raczej w mniejszej skali, miałem kiedyś kadłub i wszystkie większe elementy tego modelu w 1/100 ,, ale w końcu odsprzedałem go kol. u mnie przeleżakował od 1975 roku, kol. niestety ma problemy zdrowotne , może go skończy, na zdjęciu wykonany ze starych PM, pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-09-23 18:45  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo ładnie zrobiony kadłub - wielu ci może pozazdrościć
swoją drogą nie wiedziałem, że miał te wyrzutnie torped - ciekawe, czy kiedykolwiek ich użyli ? :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew , Bussard
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
01-09-23 19:25  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Mam ten model i cieszę się że Ty go sklejasz. W latach 70-tych był w MM nie do zdobycia.Grube kase za niego chcieli.

 
01-09-23 22:46  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kadłub już jest, to teraz zabawa z drobiazgami.
U mnie odwrotnie, masę drobiazgów już mam, pozostaje kadłub.

Twój kadłubek wyszedł bardzo ładnie, gratuluję.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-09-23 01:22  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajny model powstaje, a Rodney to u nas już trochę modelarska legenda. Klasyk.
Żółtodziób, oczywiście, że użyli! Przeciw Bismarckowi :-D.
Tu https://www.naval-history.net/xGM-Chrono-01BB-Rodney.htm piszą, że wystrzelono 12 torped z prawoburtowej wyrzutni, ale wszystkiez wyjątkiem być może jednej chybiły. Był to z resztą pierwszy przypadek użycia przez pancernik torped przeciwko innemu pancernikowi.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-09-23 09:46  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki :)

marek1:
W 1:100 to już ładny kawał mebla, ale miło by było zobaczyć kiedyś coś takiego dokończonego. Chyba rok albo dwa lata temu na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku ktoś sprzedawał robionego od podstaw Rodneya w 1:200, ale nie pamiętam ile kosztował.

żółtodziób:
Tak jak Waldek K napisał torpedy zostały użyte przeciw Bismarckowi i prawdopodobnie 1 trafiła. Byłby to jedyny przypadek trafienia pancernika przez pancernik torpedą.

zbin:
Wiem że był ale nie wiedziałem że były problemy z jego dostępnością. Wydawało mi się, że wtedy MM miał duże nakłady i do dziś sporo starych numerów można dostać na Allegro.

Winek:
Czekam na Twój kadłub :)

Waldek K
Gdzieś czytałem że niektórzy historycy sądzą, że Hood zdążył wystrzelić torpedy przeciwko Bismarckowi (oczywiście nie trafiły). Wskazywać miałoby na to wykrycie torped w wodzie przez hydrofony Prinz Eugena. Gdyby to była prawda to byłby to drugi przypadek :)

 
03-09-23 03:22  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
Cypis2012   

Kiedyś MM można było dostać tylko spod lady , istniały trzy sposoby , 1. założyć w kiosku teczkę na prasę , ale nie zawsze się to udawało , bo kiosk dostawał 2-3 MM , 2 "dogadać się" z panią kioskarką , w tamtych czasach paczka kawy lub tabliczka czekolady działała w takich wypadkach cuda 3. wytrwale w dniu dotarcia MM do kiosków , biegać od jednego do drugiego kiosku licząc , że w którymś będzie można go jeszcze kupić. Niestety trzecia metoda była najbardziej zawodna , a niszowe modele typu Rodney , Mosquito , Łoś to już w ogóle nie osiągalne. No oczywiście można było je kupić na rynku wtórnym , ja w Gdańsku to na jarmarku Dominikańskim lub na rynku we Wrzeszczu , ale cena była wtedy z regóły x5 lub nawet x10.

 
03-09-23 08:31  Odp: [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Można jeszcze było założyć prenumeratę ale często modele przychodziły złożone wpół.
Ja korzystałem z drugiej opcji zdobywania MM.
Rodneya mam. Kupiłem ostatnio. Z sentymentu. To był wtedy hit. Teraz też trzyma cenę.
Z dużą uwagą obserwuję tę relację. Dobrze idzie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024