FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
26-04-24 13:56  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Cypis2012   

a może CANT Z-506

 
26-04-24 17:21  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Wojciech Cięciwa   

Ale ani jednego, ani drugiego w tej skali nie ma.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-04-24 20:11  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Coś mi się zdaje Panie żółtodziób, że ten wodnosamolot to nie żaden Walrus jeno Schreck FBA 17 HMT 2.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
27-04-24 21:11  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Polecam monografię KAGERO o lublinie XIII. Sa tam super zdjęcia portu i slipu. Po drugie tor kolejowy przy slipie powinien kończyć się kozłem oporowym.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
27-04-24 21:17  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A same szyny bez podkładów nalezy wpuścić w podłoże.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-05-24 09:27  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Siemanko

Chopin mnie tchnął podsyłając przerobiony graficznie kuter rybacki.

Kilka słów których pewnie nikomu nie chce się czytać :P

Cóż podsumowałem sobie, ten projekt przeżył 4 moje przeprowadzki, i dwukrotną zmianę stanu cywilnego, chciałbym wierzyć że nastał czas stabilizacji.

Modelarstwo kartonowe poszło u mnie zupełnie w odstawkę, ruszyłem plastiki szukając "swojej" skali, mimo iż 700 jest fajna to nie daje mi tego co karton więc chciałbym trochę teraz wrócić. Co z tego wyjdzie ? diabli wiedzą, wiem że chciałbym dokończyć ten projekt oraz projekt floty Pińskiej, nawet jeśli ostatecznie projekty trafią jako darmowe w internet.

Swoją drogą od czasu kiedy nauczyłem się projektowania, drukowanie 3d z fantazji stało się rzeczywistością, to pokusa dla takich osób jak ja które lubią niszowe tematy.

Co do samolotów, tak, celowałem w shrecka. Przyznam że pierwotnie chciałem Lublina, ale cóż na projekcie jest ORP Pomorzanin, więc raczej należało by datować dioramę na lata 20 a a przynajmniej późne lata 20 a Lublin w tym czasie nie opuścił jeszcze desek kreślarskich, a kto wie może i nawet konceptów. Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie żeby się z nim zmierzyć i dorzucić go do dioramy, może to być niezła wprawa. Podobnie zresztą z Cant`em choć ten w tej skali może być... spory ;)

co do planów więcej to chciałbym pewnie dodać typowe dla kaszub tego okresu kutry łososiowe oraz pomeranki, mam wrażenie że zbyt leniwie podszedłem to tej "rybackiej" cześci no i zaimprowizuje holownik.

Holownik bo to raczej będzie wzorowanie się niż konkretna jednostka.

Tak, sporo gadania bez konkretów wybaczcie, następną aktualizacje obiecuje już z jakimiś zdjęciami.


Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
01-05-24 10:14  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Wojciech Cięciwa   

Dziękujemy za wyjaśnienia.

Co do różnych modeli to zapraszam na 'Discorda' jest tam kilku nowych projektantów, którzy bobą różne niszowe projekty.
Zawsze będziesz mógł przedyskutować ewentualne złożenie zamówienia na taki czy inny model :) [mam nadzieję, że mnie za to nie pogonią] :D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024