FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-07-12 19:49  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdjęcia kadłuba jeszcze bez retuszu. Dół kwalifikuje się do szpachli i do całkowitego malowania bo nie wyszedł.
Ma ktoś jakiś pomysł jak toto naprawić bo mnie skończyły się pomysły i dostałem ciężkiej cholery. Nie dość, że poszycie dna jest różnokolorowe to jeszcze te szpary mnie dobiły. Dodatkowo, tak jak mówiłem, płat burtowy jest za wąski i za krótki i kombinacja była nieziemska aby toto zuzamen do kupy poskładać.
















--

Post zmieniony (25-07-12 19:55)

 
26-07-12 00:28  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Jak "toto" naprawić? ZANIM byś to skleił, to poleciłbym skserować płaty poszycia dna[tak dla bezpieczeństwa], wyciąć te orginały,odrysować na BARWIONYM kartonie(do kupienia w sk.papierniczych). Przy przerysowywaniu, mierzyć poszczególne,oryginalne kawałki dna na kadłubie, by wyłapać gdzie ewentualnie trzeba dodać wymiaru; bo np.rozstaw między wręgą X i Y jest większy niż szerokość płata idącego na niego.
Przy takim przerysowaniu, z nędznego poszycia dna, można zrobić niemal idealne.
Jest jak je poprawić,dopasować n-razy na kadłub a i kolor jednolity będzie.
Ja tak zrobiłem w Błyskawicy i Penelopie i jestem zadowolony z rezultatu.
Mam nadzieję że w miarę jasno się wyraziłem i zaoszczędzę Ci zabawy w szpachlowanie i malowanie. Nie dość że jest trudne i wymagające pewnego doświadczenia, to jestem antyfanem takich technik ;-)
'Szpachli stanowcze nie' :)
pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
27-07-12 10:17  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki wielkie za porady. Na szczęście dla własnego bezpieczeństwa zrobiłem kopię poszycia dna. Idąc za nimi zdecydowałem się na wyprucie ich z modelu i zamianę na te z barwionego kartonu. Uważam, że ta metoda najbardziej i mnie pasuje ponieważ ja też mam awersję do szpachli. Co prawda trochę mnie szlifowania czeka ale przynajmniej będę miał pweność, że poszycie będzie jednego koloru i dopasowane do burt. Co prawda to krok wstecz i dodatkowa robota ale mam nadzieję, że efekt efekt będzie o wiele lepszy.

Mistrzowie! jesteście wielcy. Dziękuję!

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
27-07-12 17:38  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hehehehe Butapren.

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
28-07-12 01:22  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hehehehe. To butapren. Wodnym klejem z zasady takich rzeczy się nie robi! Poczytałem trochę forum ale wychodzi na to, że teorię już poznałem ale praktyka pozostawia jeszcze dużo do życzenia. No cóż jeszcze mnóstwo rzeczy sknocę zanim uda mi się coś godnego zainteresowania zaprezentować. Popróbuję z tym barwionym kartonem ale najpierw muszę to obecne poszycie dna jakoś delikatnie odkleić. Bez szlifu się nie obejdzie żeby się farfocli pozbyć!

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
29-07-12 02:03  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiejszy dzień przyniósł uwstecznienie czyli krok do tylca. Zdarłem do imentu to co nakleiłem na kadłub a przy okazji zeszlifuję te nierówności co wyszły w trakcie tężenia pianki montażowej. Jutro zaprawki w miejscach w których to szpachla odeszła razem z klejem (cienko było) i poszukiwania barwionego kartonu. Mam jedno miejsce koło siebie ale obawiam się że będzie ono czynne dopiero od poniedziałku. Zobaczymy. Jak na razie dopieszczę kadłub i jak już coś będzie można konkretnego zaprezentować wrzucę foty.

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
02-08-12 13:48  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kadłub wstępnie oszlifowany. (nienawidze tego etapu a juz go powtarzam drugi raz)Zostało jeszcze poprawić niektóre miejsca ale ogólnie jest nieźle. Barwiony karton leży i czeka na ukończenie prac nad kadłubem. Na dwa tygodnie stocznia idzie w stan uśpienie ze względu na zbliżający sie sezon urlopowy..... Bałaganu nie sprzątam aby mieć jeszcze większa motywację po powrocie.

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
26-08-12 15:54  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

leniuchowania czas minął a więc należało by coś w temacie pociągnąć. Szpachla nałożona w miejsca gdzie schrzaniłem. Szlif dokonany. położona kolejna warstwa i czeka na wyschnięcie. Czasami dobrze jest wykonać krok do tyłu żeby móc dobrze i bez pośpiechu się zastanowić co by tu jeszcze usprawnić. Jak już mam kadłub na etapie ( jeszcze raz) przed przyklejeniem poszycia burt mam pomysł aby zrobić imitację pasków blach właśnie na burtach ale tylko do lini wodnej.
Wcześniej u kilku kolegów widziałem takie sztuczki ale w późniejszych etapach ich modele były całkowicie malowane
Mój problem w tym, że ja chciałbym podkleić owe pasy pod okleinę burt bez jej późniejszego malowania. Czy ktoś już to wcześniej robił? Jakieś doświadczenia w tym temacie?

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
03-09-12 14:10  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak już wspominałem krok do tyłu to jest czasami dobra rzecz o ile nie stoi się plecami do przepaści. Pokład dzobowy i główny juz przyklejone. Burty podkleiłem paskami papieru imitując pay blachy na poszyciu burt. Potem delikatnie naciskając uzyskałem zadowalajacy efekt nie powodujący konieczności malowania. Całość przyklejona na właściwe miejsce prezentuje się całkiem zacnie. Teraz dopiero zacznie się zabawa z oklejaniem części podwodnej. Zdjęcia z dotychczasowego etapu, jeszcze bez poszycia dna, wkjeję wieczorem. 3majcie kciuki.

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
06-09-12 00:36  Odp: [Relacja]ORP Burza - MM 12/2002 - stan na lata 1960-1975 - skala 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nieco później niż przypuszczałem ale w końcu skleiłem kadłub. Oczywiście jeszcze bez retuszu i całej masy dupereli bo zdjęcia były robione w momencie kiedy przykleiłem ostatnia część poszycia dna. Nie wiem nawet czy do końca klej złapał :) Tak, wiem. Szału nie ma Ale nie bądźcie zatem surowi w ocenie bo moim zdanie jest przynajmniej dostatecznie, zwłaszcza że pasy blach robiłem pierwszy raz w życiu i nie wiedziałem właściwie jak się do tego zabrać. Trochę podpatrzyłem u kolegi Borowego co ma Burzę w ciut młodszej wersji.

P.S. Stokrotne dzięki za plany i zdjęcia. Właśnie dziś przyszły.

@ Gromek
Patent z kartonem barwionym jest rewelacyjny. Browar ci wiszę!






--

Post zmieniony (06-09-12 00:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024