FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 23Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
03-04-23 20:03  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie:-)

Tym razem będzie nieco mniej sążniście, nieco mniej rozwlekle... jak na moje standardy oczywiście:-)

Postanowiłem dokończyć opowieść o kołach napinających :-)

Początki widzieliście na ostatnim zdjęciu w poprzednim wejściu antenowym. Czas na resztę:




Największym wyzwaniem było w miarę równe przyklejenie 8 ramion, które należało na początku przymocować do tulei środkowej. Miejska przyklejenia są narysowane, ale by szybko i przede wszystkim skutecznie umieścić je na swoich miejscach, wyciąłem swego rodzaju elementy pozycjonujące. Samo mocowanie ramion wymagało tylko trafienia w odpowiednie miejsce i panowanie, aby przeciwległe elementy były w jednej linii.





Dziwnym trafem nie wykonałem zdjęć dokumentujących pracę nad samymi ramionami. Nie było w tym jakiejś wielkiej filozofii, ale z 3-4 wieczory nad nimi pracowałem.
Widać gdzieniegdzie białe pola i czarne linie obrysowe, które kilkukrotnie zamalowywałem mocno rozcieńczoną farbą. Szybko to schnie i daje chyba najlepsze efekty jeśli chodzi o zgodność kolorystyczną z wycinanką. Operacja dłuższa, ale bardziej się panuje dan sytuacją.





Następnym etapem było wykonanie obręczy. Za pomocą cyrkla tnącego Olfy wyciąłem odpowiedniej średnicy tekturowe koła, Które pomogły w klejeniu i utrzymaniu odpowiedniego kształtu. Następnie zewnętrzne, skośne części doklejałem kawałek po kawałku na styk rozwodnionym wikolem. Potem zagruntowałem obręcze rozrzedzonym lakierem olejnym Revell.





Gruntowanie było niezbędne, bo wewnętrzne części obręczy były białe. O ile w wycinance elementy wewnętrzne prostopadłej do osi koła części obręczy są kolorowe, to aj ich nie wykorzystałem. Powód - wszystkie zepsułem - poza tym były nieco za szerokie. W każdym razie wnętrze obręczy malowałem opisanym wcześniej sposobem - kilkukrotnie rozrzedzona farbą. Na zdjęciu można zresztą dostrzec różnice po jednej-dwóch warstwach farby i po 4-5:-)





Gotowe obręcze pasowały praktycznie idealnie na delikatny wcisk. Rozrzedzony wikolem zalałem tylko ich łączenia z ramionami. Dokleiłem dekle, przesmarowałem wierzchnią część obręczy farbą metaliczną i tak oto w skrócie powstały koła napinające:-)
Poszły póki co do pudełka, gdzie będą czekać na koła napędowe - te są chyba najtrudniejsze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-04-23 22:37  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Majstersztyk - jak zwykle!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-04-23 23:10  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nieustająco podziwiam...

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-04-23 23:19  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

No tak w sumie to nie wiem co powiedzieć. No bo co można powiedzieć na mikro puzzle z 200 części złożone w idealne w koła. Teraz rozumiem skąd te okrzyki "radości" na SnE. Genialne!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-04-23 23:53  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękne wykonanie, ale brakuje dwóch pierścieni wewnętrznych.
Nie wiem, czy to Ty, czy Mario pominął je w opracowaniu. ;-(
Zęby taśmy gąsienicy płynąc ocierały się o powierzchnię wewnętrzną, a u Ciebie jest tu pustka.
Masz 2 wycinanki to jeszcze to poprawisz, wprawę już masz.


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-04-23 01:38  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Agand 

 

Pietrek - obstawiam, że Mario zaopmniał był ;P

--
Pozdrówka
Agand

 
04-04-23 09:23  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotruś, specjalnie dla Ciebie głos z sali:-)



A poważnie, faktycznie nie zauważyłem tego braku - nie analizowałem jakoś zdjęć koła napinającego, a w modelu nie ma tej wewnętrznej obręczy. Na szczęście jest to proste do poprawienia, o ile oczywiście nie będzie to kolidowało z grubością zębów. Chociaż nie przypuszczam.
Dwie, czy pięć wycinanek nie ma tutaj specjalnie znaczenia, można to zamalować, skoro będzie przetarte metalizerem.
Poprawię w stosownym czasie:-)

Zastanawia mnie też sam końcówka osi dekla. W modelu jest to dziura, w którą wkleiłem tulejkę. Ale z twojego rendera i ze zdjęć wynika, że tak nie było. Nie wiem skąd się to wzięło w modelu.

Model nie jest idealny jeśli chodzi o odwzorowanie niektórych detali, ale np. porównując je z modelami GPM to czasem jest to niebo a ziemia:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-04-23 11:09  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

IMO bardzo ładnie, mnie się podobuje się.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
04-04-23 11:37  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jak mi przykro, że ......, ale wszystko to ku chwale kartonu odpowiedzialo echo.....

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-04-23 12:13  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Brak tych wewnętrznych " pierscieni" nie jest aż tak widoczny i w projekcie pewnie chodziło o niekomplikowanie i tak trudnej w budowie konstrukcji koła. Dla Ciebie Stug ewentualna poprawka to bułka z masłem a dla podgladających, info Piterpanzera, to cenne źródło informacji, że coś można/trzeba poprawić by model był w standardzie plus. W tym kontekście "marudzenie " jest chyba wskazane a tu dodatkowo na czasie czyli gdy jeszcze można poprawić a nie gdy już koła są przylepione. Ta wypustka/śruba na deklu to nie czasem kalamitka?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 23Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024