FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
17-07-23 15:11  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Elegancko, całkiem zgrabnie wyszła Ci ta "kopułka". Czekam na wieżę :)

 
20-07-23 15:42  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cały czas bacznie przyglądam się i analizuję Twoje poczynania z tym modelem i co do tego nie mam większych zastrzeżeń, bo robisz kawał porządnej roboty😃👍
Mieszane uczucia mam natomiast do tego opracowania.
Grafika super, ale zaprojektowane części to już porażka... niektóre elementy ma się wrażenie jakby były przerysowane z opracowań z lat 90-tych🫤

 
23-07-23 14:06  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Jak wspominałem dostałem w prezencie od Piterpanzera żywiczne kugelblende 80 do Tygrysa. Postanowiłem jednak wykonać to, które zaprojektował autor modelu. Nie wyszło najlepiej, ale pokazuję dla porówania. Jak widać to żywiczne jest większe i bardziej zbliżone do fabryczne oryginału. Niestety brak umiejętności mieszania farb w celu uzyskania idealnego odcienia koloru spowodował, że przykleiłem to moje kugelblende. Ale im dłużej na nie patrzę to skłaniam się do zmiany na to żywiczne, co myslicie ?




--
pozdr, Radek

 
24-07-23 14:13  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Żywiczne chyba lepsze, tylko przybrudzić by trzeba było trochę żeby się mniej odcinało od walorki na papierze, do tego może jakaś fototrawiona lufa i będzie git :)

 
24-07-23 14:22  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zamień na żywiczne:-)
Te kartonowe nie wyszło bardzo źle, ale kompletnie nie trzyma jakichkolwiek linii kamuflażu z resztą modelu, więc malowanie i tak trzeba by było poprawiać:-)
Tak, jak wspomniał Viz - przyprósz czymś ten swój malunek i będzie git:-) Trochę stonuj kolory i możesz je wklejać na swoje miejsce:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-07-23 15:37  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Coś mi przypomina ten odlew żywiczny... 😁
Ponadto, co piszą koledzy, dobrze by było na sam koniec psiknąć bezbarwnym matem prosto z aero.

 
24-07-23 18:49  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Panowie, podzielam Waszą opinię, żę żywiczne kugleblende wygląda dużo lepiej. Jak mówiłem mój talent do malowania modeli jest gorzej niż mierny, spróbowałem lekko pobrudzić ten jasny kolor paluchami, które wcześniej delikatnie umazałem w farbce dunkelgelb. Lufę od MG wziąłem z żywicznego kugelblende 50 od GPM.
Zabrałem się też za szkielet wieży, zanim okleję go poszyciem zrobię jarzmo armaty, żeby zobaczyć jak to wszystko razem będzie wyglądać. Trzeba będzie też trochę wzmocnić ten szkielet w pustych przestrzeniach bo są dość obszerne.






--
pozdr, Radek

 
24-07-23 19:26  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Radek, wygląda dużo lepiej, ale musisz jeszcze zgasić kolor rotbraun. Kolejna sprawa, to wnętrze kugelblende musisz też pomalować w linii przejścia kamo.
Nie bawili się w maskowanie takich rzeczy😉

 
30-07-23 17:44  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dalsze prace przy wieży. Szkielet jest dość prosty, więc dorobiłem trochę wzmocnień, aby ściany nie odkształciły się pod wpływem, np. silnego nacisku paluchami. Autor zaplanował też prosty mechanizm podnoszenia armaty.








--
pozdr, Radek

 
31-07-23 14:36  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Pełna profeska, czysto i elegancko.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024