FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
15-08-23 16:45  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Efekty prac nad jarzmem armaty. Odnosząc się do poprzednich modeli wydawnictwa, jak Pantera G czy Tygrys Królewski, tutaj autor zadbał już o takie detale, jak otwory na MG i celownik armaty. Ogólnie muszę przyznać, że w porównaniu do w/w modeli poziom spasowania jest na znacznie wyższym poziomie.







--
pozdr, Radek

 
09-09-23 17:02  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Ostatnio udało mi się skleić tylny zasobnik i zabrałem się za lufę. Dla wzmocnienia przeciągnąłem przez całą długość drewniany patyczek. Pierwotnie chciałem wykorzystać drewnianą lufę do późnej wersji Tigra zakupioną w sklepie GPM, którą chciałem okleić rozwarstwioną cienką warstwą oryginalnej okleiny z wycinanki. Drewniana lufa okazała się jednak za gruba jak przymierzyłem okleinę. Dlatego postanowiłem pozostać przy tym co oferuje wycinanka. Doszedłem do hamulca wylotowego i okazało się, że autor zaprojektował hamulec znany z wczesnej wersji Tygrysa. Zamieszczam dla porównania sklejony hamulec z wycinanki i drewniany hamulec od lufy późnej wersji Tigra z GPM. Różnice są oczywiste i zastanawiam się który dokleić do lufy, skłaniam się do tej drewnianej, co radzicie ?
Na marginesie, mam trochę modeli uzbieranych przez lata, których z pewnością nie będę sklejał, chętnie oddam je komuś za darmo, kto opiekuje się np. modelarnią dla młodzieży. Podaję maila do kontaktu, gdyby ktoś był zainteresowany mucka30@o2.pl










--
pozdr, Radek

 
09-09-23 20:19  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nad czym się tu zastanawiasz?
Przecież w późnych wersjach nie montowano wczesnych, dużych hamulców.
Projektant znowu błysną merytoryką.
Nie wyrzucaj go, zostaw, może trafi na jakąś ciężarówkę, wczesną jagdpanther, ale jeśli mnie byś zapytał, to zrezygnuj z papierowych i drewnianych hamulców i idź w te drukowane 3D.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-09-23 12:49  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dobrze idzie, ja bym wziął ten mniejszy z drewna, lub tak jak mówi Piterpanzer dokupił wydrukowany w 3D.

 
10-09-23 19:15  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Aktualny wygląd modelu





--
pozdr, Radek

 
10-09-23 23:43  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wkrótce finał, jednak nim zrobisz galerię przetrzyj ostrogi gąsienic czymś metalicznym, stosując metodę suchego pędzla, żeby nie przedobrzyć.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-10-23 17:07  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dodałem kolejne elementy na wieży, zapasowe ogniwa gąsiennic wykonałem z wycinanki. Dodałem też pierwszy hak do żaluzji, który dostałem od Piotra w gratisie. Zostało mi jeszcze kilka elementów do zrobienia.






--
pozdr, Radek

 
03-10-23 15:39  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Trzeci Tygrys którego dziś oglądam i tu również wykonanie wyśmienite, jeszcze nie koniec ale widać, że zrobiłeś bardzo dobry kawał modelu :)

 
05-11-23 21:03  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dziś ukończyłem budowę modelu. Zanim zrobię galerię końcową, kilka zdjęć w plenerze.




--
pozdr, Radek

 
06-11-23 13:40  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Jarec 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

bardzo, bardzo współczujący kocur 👍

--
_________________
Moja galeria: IJN Akagi , PP-51 Marszalek , HMS Alert
Ukończona budowa: Hetman Sagaidachny

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024