FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-12-23 09:13  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oglądam z dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem.
W modelarstwie preferuję modele małych obiektów. No i to wykonanie i detalizacja!
Przypuszczam że masz już skrystalizowaną wizję pokazania tych wszystkich smakowitych detali w gotowym modelu bo wykonujesz elementy które były by kompletnie niewidoczne w wózku że tak powiem gotowym do jazdy.
Jakaś diorama? Wózek na warsztacie ze zdjętym kołem?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-12-23 09:47  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Też systematycznie oglądam. Głównie warsztat i jakość wykonania, bo temat mnie absolutnie nie interesuj ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-12-23 11:14  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dioramka z wózkiem w remoncie. Takie detale muszą pozostać widoczne.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-12-23 15:09  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Taki mam plan, by go zrobić w trakcie przeglądu.
Niestety dioramy budowałem ostatnio ze 20 lat wstecz więc całkiem możliwe, że nic dobrego z tego nie wyjdzie...
Mogę sobie pozwolić na pootwieranie wszystkiego bo mam egzemplarz poglądowy na zakładzie + komplet dokumentacji więc się skupiam na samym pojeździe póki co.
Pozdrawiam

--
GG 6801515

 
28-12-23 19:04  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzieńdobrywieczór.
Dziś jeden z najbardziej dziwacznych elementów jaki mi w życiu przyszło robić...
Nie dość że niemiłosiernie poprzetłaczany, co niestety widać z każdej strony, to jeszcze powyginany we wszystkie strony świata...





I to tyle...
Pozdrawiam

--
GG 6801515

 
28-12-23 19:25  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dziwaczny ale dobrze zrobiony. Domniemuję, że przetłoczeń nie przetłaczałeś😉🤔, tylko wyciąłeś "szczeliny" a następnie nakleiłeś na styk paski, które przykryły te szczeliny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-12-23 19:55  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wyszło znakomicie. Efekt przetłoczenia pierwsza klasa.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-12-23 21:16  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie, na otwory ponaklejałem paski z mikroskopijną zakładką.
Po wyschnięciu w otwory wewnątrz nalałem rzadkiego caponu a potem wikolu by wyoblić krawędzie a z zewnątrz nie pozostało nic innego tylko kilka warstw podkładu samochodowego w sprayu oraz szlif....
Jak na moje wyszło ok ale dopiero malowanie wykaże skuteczność podjętych zabiegów.

--
GG 6801515

 
29-12-23 18:03  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
greg   

Serwus Jaroslav, co do Twojego "narzekania" ma zbyt małą "popularność" prowadzonej relacji, to od siebie mogę Ci powiedzieć, że po części zgadzam się z "QN"-em. Nie wszystkich zainteresował sam temat -ze mną włącznie- ale myślę, że wielu z nas i tak skrycie sobie podpatruje Twoje poczynania. Sam szczerze przyznam, że jak oglądam kolejne składowe arcydzieła, które pokazujesz, to aż nie chce się wierzyć, że tak można.
Choćby silnik, w którym widać stojan, wirnik z uzwojeniem i komutatorem, no toż to przecież jest prawdziwy majstersztyk, czy np. kolejne bębny i kpl. tarcze hamulcowe ze szczękami, rozpierakami i sprężynami !
Tymi elementami "rozwaliłeś mój wszechświat" i spowodowałeś, że już nigdy nie opuszczę Twoich kolejnych odsłon. Myślę, że w miarę "rozwoju sytuacji", będą się ujawniać coraz to nowi skryto-oglądacze, którzy tak jak ja najnormalniej nie wytrzymają "presji ciśnienia" w swoich oczach ;)
A wrzutka stanu prac przy "Le Zebra" też dodatkowo powoduje onieśmielenie i zdrową zazdrość u pewnie wielu z nas.
Tak więc nic się nie martw, bo naprawdę nie masz czym i rób swoje ku uciesze samego siebie i nas wszystkich. Good luck !!!
A korzystając z wpisu, życzę całej modelarskiej społeczności wszystkiego co najlepsze i jeszcze nie spełnione, aby się w końcu ziściło w NR 2024 !!!

Post zmieniony (29-12-23 18:05)

 
29-12-23 18:53  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Greg
Nie chodziło mi o narzekanie ;) tylko to, że nie będę prowadził relacji opisowej jak kiedyś z "Katiuszą" czy Renault FT, gdzie starałem się krok po kroku wszystko opisywać i tak zeszło z 8 lat ... :D
Może mógł by ktoś tak to odebrać ale zapewniam że bez wzgl. na zainteresowanie będę prowadził relację, tylko bardziej obrazkową ;)
Dziękuję Ci za życzenia i przyłączam się do nich choć pewnie jeszcze w tym roku się odezwę bo malowanie w toku ;)

PS: Z "Zebry" relacji nie robię bo by mnie święci obrońcy praw autorskich pożarli ale być może jeszcze coś tu wrzucę jako offtop.
Pozdrawiam

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024