FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-12-23 22:04  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bry...
Osłona już wstępnie pomalowana i w mojej ocenie wyszła jak trzeba.

Zmontowałem też przedprototyp budy dla WAN-1320 żeby sprawdzić czy to w ogóle będzie jakoś wyglądało a przede wszystkim- czy w takim akwarium da się zrobić drzwi otwarte i szczerze?
nie mam pojęcia czy się uda...


OFFTOP:
Uznałem, że Zebra jak na swój rozmiar ma jednak nieco zbyt gołom düppkę...
Toteż uplotłem dlań kuferek... Tak, uplotłem...jak to się robi zazwyczaj z wikliny, tylko że z dwóch rolek żyłki wędkarskiej 0,2mm
( Nie róbcie tego w domu.... hektolitry melisy, wiadro wyjaranego liquidu i 2 miesiące z życiorysu wyrwane... I wciąż nie jestem pewien czy warto było.... )

Noo ale teraz to przynajmniej wygląda jak prawdziwa Dama a nie jak jakaś szlaufa z gołym tyłkiem ;P

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (29-12-23 22:08)

 
29-12-23 22:56  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Zaje...sta robota z tym koszem😱. Aż spadłem z fotela jak przeczytalem, że sam go wyplatałeś. Dałbym głowę, że drukarka 3d. Napisz więcej jaka była technologia wyplatania. Może masz jakieś zdjęcie, robiłeś jakiś stelaż ? Czym to kleiłeś no bo sztywność żyłki musiałaby powodować chyba rozplatanie ? Mam w planie kosze na pociski do Bisona 1 i raczej widzialem w roli wikliny drut miedziany lub nici a nie żyłkę, stąd moje zdziwienie i podziw jednocześnie okraszony ciekawością.
A blacha wózka świetnie wygląda ale jakośc efektu już było widać po zagruntowaniu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-12-23 23:37  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niestety, u mnie śmierdzi raczej rzemiosłem niż technologią ;)
Tak, robiłem stelaż z drutu i igieł o,8mm na rogach( bo z samego drutu pojawiła się tendencja zapadania krawędzi.
Kleiłem cyjanoakrylem a na koniec wnętrze wysmarowałem poxipolem by usztywnić całość.
Nici odradzam ale z drutu może być całkiem ok.
Zdjęcia wrzucę może w następnej odsłonie noo bo w końcu to tylko offtop a nie temat przewodni ;P

--
GG 6801515

 
30-12-23 01:48  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
greg   

Ależ Ty masz warsztat, pokazujesz petardę za petardą, coś niesamowitego. Tyle razy już wielu z Was wprawiło mnie w niedowierzanie po obejrzeniu różnych niby niemożliwych albo bardzo trudnych do wykonania elementów, że czasami człek się zastanawia, czy to już wszystko, co dało się zrobić/zobaczyć ?
No i za każdym razem, udowadniacie (Wy mistrzowie), że jednak to nie jest ostatnie słowo i można jeszcze bardziej ;)
Jestem -i moja żona również- w pozytywnym szoku i pełen uznania za całokształt Twoich możliwości modelarskich. Brawo !!!
Nie mniej jednak, czekam na dalsze postępy prac przy wózku ;)

Post zmieniony (30-12-23 10:55)

 
30-12-23 12:33  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Myślałem że wszystko już tu widziałem ale ten kosz...
Reset mózgu niezbędny. Poprzeczka powędrowała wyżej. Skąd takie kieliszki wziąłeś?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
30-12-23 17:44  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nic mądrego nie napiszę, bo jestem w szoku.
Może tylko tyle, by to jakoś w nazwie wątku ująć.
Bo te wózek, to tylko taka przykrywka...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-12-23 19:34  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Offtop w postaci kosza do Zebry zwiał beret z siwej głowy:-)
Jaro - szacun za tak koronkową i niesamowitą robotę:-)
A wózek to lider jeśli chodzi o oryginalność tematu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-12-23 20:50  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Panowie.
Powiem Wam tak:
Ten kufer to tak naprawdę nic nadzwyczajnego, wykonanie nie było jakoś specjalnie trudne tylko ogromnie czasochłonne...
Za jednym zasiadem plotłem po 2-5 rzędów i tak codziennie po godzince, czasem dwie....
Greg - Miło mi, że się Wam podoba ale z "mistrzami" to nie do mnie proszę bo nie poczuwam się do takiego tytułu.
Stary - Te kieliszki to zrobiłem z żywicy UV utwardzanej w pożyczonej suszarce do paznokci.
Waldek - Myślałem by dodać offtop w tytule ale są tu tacy co by mnie zeżarli za brak okładki... Nie wspominając już o fakcie, że była budowana z pirackich skanów :P
Grzechu - Tej, a po co tyś chopie osiwiał? :D Ten temat to w rzeczy samej wziąłem na warsztat tylko dlatego, że nikt nic takiego jeszcze nie zrobił ;P

--
GG 6801515

 
31-12-23 09:17  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Wzywać patrol saperski !!! - bo koszyk bombowy. Piękna robota , potwierdza moją roboczą teorię że najwierniej oddaje się elementy wykonane w takiej technologii jak oryginał. Żadne rzeźbienie, tłoczenie itp nie oddało by filigranowosci prawdziwej wikliny jak przeplatanie.
Akurat temat żyłki interesuje mnie gdyż przede mną praca nad szprychami i rozważałem wykonanie ich właśnie z żyłki.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
03-01-24 11:48  Odp: [R] Wózek akumulatorowy WNA-1320 od podstaw 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Radek, żyłka się jak najbardziej nadaje na szprychy... Kiedyś robiłem z niej szprychy do szmatopłatów i dawała radę ;)

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024