FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-01-08 00:37  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Marcin_BM 

 

Ok to będę śledził, co do kołnierzy to w instrukcji napisali ze albo druty albo kołnierze :)

 
13-01-08 10:40  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie!!!
Gratulacje z powodu wyboru tematu! Sklejam ten model od chwili gdy się ukazał. Przyznaję, jest bardzo dobrze opracowany. Konstrukcja nadbudówki głównej, którą właśnie ukończyłem to majstersztyk detalistyki, ale uwaga!!! Model należy do kategorii, w której najmniejszy błąd rodzi za sobą następne. Poza tym, doradzam zakupienie elementów fototrawionych zarówno przeznaczonych specjalnie dla tego modelu, jak i komplet artylerii p-lot (12 potrójnych działek). Pewna część drobnego wyposażenia tego modelu z kartonu raczej, powtarzam.... raczej jest niewykonalna (to znaczy na poziomie, którego ten model jest wart). [...] ale na razie rób swoje i pod żadnym pozorem się nie śpiesz...
Powodzenia!!!

--

 
13-01-08 11:01  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Jak to wygląda z tymi kołnierzami i druciakami widać na załączonym obrazq:)

Tak dla sprostowania dodam, że jest to okręcik japoński a nie francuski, o czym by świadczyła mała zmyłka na fotografii, którą pozwoliłem sobie dodać;)
To kolejne etapy budowy w stoczni:



Efekt oceńcie sami. Mi się podoba, ale bez rewelacji i dlatego już zaczynam w główce kombinować- co by tu z tym poszyciem wymyślić nowego. Niestety wszystkie takie pomysły zawsze źle się kończyły...:/

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
13-01-08 11:12  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witaj Miś, a może się pochwalisz swoim łoyodo;) Pewnie nie tylko ja jestem ciekawy jak Ci idze. Mam komplet element fototrawionych od relingów poprzez dzwigi,drabinki, lufy metalowe na działkach przeciwlotniczych kończąć. Dzięki za poradę, pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
13-01-08 12:59  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć Szyszkownik! Taki jest stan zaawansowania mojego modelu... (nadbudówki nie są jeszcze przyklejone, zrobię to dopiero gdy będą w pełni gotowe)


budowę wspominam bardzo sympatycznie. Zauważyłem coś na Twoich zdjęciach poszycia dennego. Czy nie retuszujesz krawędzi poszczególnych segmentów kartonowych przed naklejeniem? Poza tym, samo poszycie można by usztywnić po sklejeniu kilkoma warstwami jakiegoś dobrego lakieru (nawet z połyskiem). Zaleje to krawędzie łączenia. Po wszystkim matowy spray i będzie OK.
POZDROWIENIA

 
13-01-08 13:22  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Ryszard Borowiak   

Długo cisza a teraz jak się rozkręciło.

 
14-01-08 13:51  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Miś Twój modelik ładnie się prezentuje, ale z pewnością zyska na okazałości kiedy ruszysz z drobnicą kartonową. Widać miałeś jakieś problemy z podstawą komina i trochę retusz przesadzony się wydaje na relingu, znaczy zbyt dużo farbki dałeś moim zdaniem. Troszkę bardziej rozcieńczona lepiej chyba by go pokryła.
Co do mojego Oyodo to jak najbardziej stosuje retusz poszycia dennego na krawędziach. Problem polega na tym, że na żywo wszystko jest sii, a kiedy lampa błyskowa wszystko rozświetla ukazują się białe łączenia. Znalazłem do retuszu świetną plakatówkę ( idealny kolorek bez mieszania) i to ona jest chyba winowajcą całej sprawy. Zauważyłem, że na krawędziach kiepsko "łapie" papier i kruszeje podczas formowania pożądanego kształtu. Z tym kruszeniem to by nic złego nie było, tylko chodzi o to, że krusząc się nie zostawia koloru na krawędziach, a jak już to bardziej jasny niż zamierzony.
A jak to modelarze mówią lampa błyskowa prawdę Ci powie;) No i wyszło wszystko na jaw;) Choć jeszcze raz podkreślę, że w rzeczywistości wygląda to o niebo lepiej:)
Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
14-01-08 16:49  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ku chwale Ojczyzny Szyszkownik!
Z kominem masz rację, tak więc jak dojdziesz do tego etapu to uważaj na jego podstawę. Zresztą cały komin jest trochę "modzony". Porównaj zdjęcie modelu z okładki, rysunki montażowe jego górnej części oraz elementy kartonowe. Natomiast co do relingów, stosowałem TAMIYę XF-53, same zaś relingi to elementy kartonowe cięte laserem, formowane i następnie nasączane cyjanoakrylem - stąd ta grubość.
POZDROWIENIA
PS
nie popełniaj moich błędów

 
17-01-08 19:16  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Prace dobiegają końca nad poszyciem dennym. Zostały jeszcze do zrobienia stępki przeciwpochyłowe i śruby. A na dzień dzisiejszy wygląda to tak:





Mam zamiar polakierować poszycie denne matowym akrylowym lakierem w sprayu. Macie może jakiś sprawdzony specyfik tego rodzaju? Z celulozowym nie chcę ryzykować, bo paćkałem poszycie butaprenem. Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
19-01-08 13:08  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik
yapet   

Witam i cieszę się z tej relacji.
Mam zamiar również zmierzyć się z tym modelem, więc będę bacznie obserwować.
Powodzenia

-------------------
zawsze możesz być wyżej powieszony !

Post zmieniony (19-01-08 13:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024