FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-01-08 11:46  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Poszycie wyszło naprawdę fajnie.
Trzymam kciuki za burty i czekam na fotki.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
20-01-08 12:19  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Ryszard Borowiak   

Przyłączam się do uniesień nad wykonanym poszyciem.

 
22-01-08 15:47  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Dzięki panowie za pozytywne słowa, motywują mnie one do dalszej pracy;)
Czasu mało bo jestem w trakcie sesji:/ ,ale examiny nie zające, nie uciekną, a oyodo ze swoimi maxymalnymi 36-cioma węzłami może dać dyla;) Tym bardziej, że przybył mu akcent florystyczny....kwiatki;)



A to farbka, którą malowałem śruby. Przeznaczona do malowania malutkich figurek plastikowych wojowników ninja itp.;)

Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
22-01-08 15:48  No Subject
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (22-01-08 16:01)

 
01-02-08 15:20  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Sporo czasu minęło od ostatniego wpisu, podyktowane to było m.in. sesją;/ Co do modelu to miałem już niezły kryzys z kadłubem i myślałem, że wyląduje w koszu. Wszystko przez moje błędy w budowie (szpachlowanie nie powychodziło tak jak powinno, a właściwie wcale nie wyszło). Zaparłem się jednak i ratując łajbe zrobiłem cuś takiego:) Pewnie posypią się głosy krytyki, że nity wielkości ludzkich głów- coś w tym za pewne jest. Najważniejsze jednak, że mnie to satysfakcjonuje, tym bardziej, że byłem naprawdę blisko żeby poddać się przy budowie. Brakuje tylko jeszcze stępek przeciwpochyłowych i matowego lakieru :)
Zapraszam do recenzji fotek;)






Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
03-02-08 14:05  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Marcin_BM 

 

Jakiej szpachlówki użyłeś ? tzn rodzaj i producent

 
03-02-08 14:58  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Akrylowa szpachla do drewna, a na to szpachla wamodu, przy wałach śrub gdzie nie gdzie szpachlówka Tamiya. Niektórzy na forum przy identycznej wręcz kombinacji materiału tworzyli dzieła sztuki, mi to zdecydowanie nie wyszło. Dlatego całość oklejałem paskami 0,5mm papieru z zwykłego bloku. Nity wyciskane długopisem;)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
08-02-08 22:07  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam!
Cały czas walczę z poszyciem, wykonałem bulaje, burty przemalowałem i przykleiłem paski papieru w identyczny sposób jak były one rozrysowane. Na dzień dzisiejszy wstępnie zrobiona jest tylko jedna strona (dlatego foty jednej burty). Czeka mnie jeszcze ponowne malowanko zarówno burt jak i poszycia dennego i na to bezbarwny matowy lakier;)
A ta fota przedstawia małą poprawkę (kolor wałów śrub uległ zmianie;) - z szczególną dedykacją dla Tera Misieuda - dziex!

A to cała reszta prac:



Pozdrawiam!

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (08-02-08 23:10)

 
08-02-08 22:22  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Gigantyczne zdjęcia na których g... widać....

--

 
14-02-08 15:22  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Heyka kartonowi krejzole!;)
Przedstawiam kilka fotek z postępów w budowie. Efekt jak na mnie zadowalający. O to kilka szczegółów na burtach....(brakuje tylko drabinek przy kotwicach, ale dotrą w swoim czasie;)


A to moje pierwsze kroki z ryflowaniem:) Początkowo do ich wyciskania użyłem drewniany odpowiednio wydziobany koniec pędzelka, jednak jak widać na fotce lepsze efekty uzyskałem wyciskając ryfle kantem metalowej linijki.



Jeszcze tylko kilka warstw pactry, drobnica, pamiątkowy łańcuszek babuni pod kotwice i powinno być si;)

Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024