FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
27-10-08 20:34  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam w kolejnej odsłonie!

Długo czekałem na przesyłkę - łańcuch kotwiczny, aż się doczekałem:) Próbowałem wykonać go sam, ale efekt był bardzo mizerny. Dlatego zamówiłem w sklepie modelarskim w kilku rozmiarach. Oprócz łańcucha dorobiłem coś, przez co przechodzi łańcuch pod pokład. Zastanawiam się czy orientujecie się, co wykorzystałem do zrobienia owego "czegoś" ;)


ciąg dalszy prac nad hangarem...



--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
27-10-08 21:51  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Pewnie słomka ;) Ale to naprawde powinno tak wyglądać?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-10-08 07:28  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Przepraszam, że nie na temat.
szyszkownik , możesz się ze mną skontaktować na maila (kemot7@gmail.com)
Adres w Twoim profilu jest błędny.

pzdr
Kemot

Post zmieniony (28-10-08 07:29)

 
04-12-08 00:24  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czas na kolejną aktualizację! :)



Jak już odgadł zagadkę Korsarz- wykorzystałem do zrobienia owego czegoś słomke, jednak po odszukaniu rysunku poglądowego z wycinanki postanowiłem ją nieco ściąć przez co bardziej przypomina oryginał.








Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
04-12-08 20:45  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
ROBO 

 - 10

...ładnie wychodzi model.....piekne ujecie modelu ale szkoda,ze troszke kolorystycznie nie wyszło :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
10-12-08 14:44  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czas na kolejny odcinek zdominowany tym razem przez fototrawki...

Dzwigi przymocowane na stałe, podobnie z katapultą. Na dłuższym dzwigu ma sobie "dyndać" wodnosamolot natomiast drugi na katapulcie. W zamiarze chciałem aby na rufie "dużo się działo" i chyba udało mi się ten efekt osiągnąć, zresztą oceńcie sami:)







ku chwale kartonu!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
30-12-08 20:24  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czołem! :)

Na Oyodo prace wrzą. Pokład w pełni został wypełniony drobnicą pokładową (wywietrzniki i inne grzybki), na katapulcie i dźwigu zagościły wodnosamoloty. Suche pastele, którymi posługiwałem się pierwszy raz, miały raczej na celu ukrycie moich baboli niż zwaloryzowanie wyeksploatowanych latadeł. Myślę, że przesadziłem trochę z ich użyciem, ale nie mam już zapału, żeby sklejać od nowa samoloty. Im bliżej końca prac tym bardziej snuje o nowym pływadle do sklejenia:), a teraz przy takim przybrudzeniu samolotów trzeba poważnie zastanowić się nad brudźingiem samego okrętu.




Oprócz rufy zadbałem również o "ogólne przystrojenie sylwetki":) Mam tutaj na myśli olinowanie i banderę. Miałem troszkę problemów z rozszyfrowaniem co niektórych rysunków, dlatego pewnie wkradło się trochę fałszu, ale ocenę tego pozostawiam fachowcom:)



Widok ogólny na całość





Życzeń Świątecznych nie zdążyłem Wam drodzy koledzy modelarze złożyć, ale za to w Sylwestra się wstrzeliłem. Tak więc na ten nowy rok życzę wszystkim podniesienia modelarskich umiejętności co najmniej o jeden lelewel (sobie życzę o 5 leleweli, co bym Was dogonił;) uśmiechu zadowolenia, kiedy spoglądamy na nasze kartonowe wypociny i spełnienia tego co sobie postanowicie na nowy rok przed wielkim odliczaniem:)

Pozdrawiam Marcin (szyszkownik)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
31-12-08 10:56  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
siedem   

Naprawdę ładnie Ci Oyodo wychodzi. Mam jedno pytanie, z czego zrobiłeś olinowanie?

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
31-12-08 11:23  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo ładnie. Ale i uwag kilka będę miał, może na przyszłość.

Malowanie rządzi się swoimi prawami. Powinieneś karton przed sklejaniem czymś impregnować. Pozwoliłoby to na zachowanie ostrych krawędzi cięcia i nie byłyby widoczne łączenia po pomalowaniu. Można by było je też krawędzie zaglutować i lekko podszlifować (np. łączenia na krawędziach hangaru).

Poza tym można by się pokusić o dodanie kilku drobiazgów, np zawiasy czy uchwyty na wejściówkach. Wyglądają troszkę ubogo i płasko, Wystarczyłoby je delikatnie wytłoczyć nożem czy skalpelem, albo w wersji hardcore, czyli z drucików ;) No i ciut mniejsze ryfle.

Ale i tak efekt końcowy jest świetny. No może z wyjątkiem przygrubych drutów na kominie ;) Chciałbym zobaczyć ten model na żywo i ocenić, ile z tych moich uwag ma głębszy sens w realu, a ile spowodowanych jest powiększeniami na zdjęciach. Wiem jak ciężko jest w praktyce zastosować rady które dałem, bo sam mam z tym poważne kłopoty. Malowanie modeli i ich właściwe do niego przygotowanie to prawdziwa sztuka.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-12-08 18:04  Odp: [Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szyszkownik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Dzięki Panowie za miłe słowa:)

Siedem- co do olinowania to wykorzystuję tutaj żyłkę wędkarską 0,12mm, oczywiście lepsza byłaby jeszcze cieńsza, ale ja miałem pod ręką jedynie taką.

QN- Dzięki za te wszystkie rady, postaram się je wykorzystać przy następnym okręcie, zwłaszcza impregnowanie arkuszy. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Jest to mój pierwszy okręt po długiej przerwie w klejeniu od szkoły podstawowej i wiele się zmieniło w robótkach ręcznych:). Oczywiście encyklopedia Konradusa dostarcza samych nowinek, jednak czasami chciałoby się podpatrzeć pewne techniki wykonania na żywo.
Myślę, że obejrzenie Oyodo w rzeczywistości będzie możliwe na jakichś wiosennych modelarskich wydarzeniach. Do tej pory nie brałem udziału w różnego rodzaju zlotach, konkursach, jednak chciałbym się przełamać i pokazać coś swojego, jak też i poznać brać modelarską:) Mam nadzieję, że ułatwi mi sprawę ten okręcik, dlatego zapowiadam, że gdzieś z pewnością z nim się pokażę.

Pozdrawiam Marcin (szyszkownik)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024