FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-09-13 23:59  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć.
Ponieważ zbyt szybko lecę z tym okrętem... ;) trzeba przerwać i realizować zobowiązania relacyjne odcinając pewien etap.

Dla porównania podałem pokład dziobowy przed i po „renowacji”.

]



Przy burtach dodałem osłony otworów spustowych.



Mam pewien problem z doborem kolorów farb do malowania drutologii. Gustuję w emaliach, a tych, w macie (humbrol, model master) nie ma zbyt dużego wyboru, w odniesieniu do nieco dziwnych barw wycinankowych. Mieszać farb nie lubię (problemy z doróbkami).
Ci, którzy dziergali Dreda, może coś podpowiedzą.

Prowadzenie relacji jak zwykle ma pozytywne konotacje. Wielu z Was do mnie pisze i wskazuje na materiały o Dredzie, a nawet mi ich użycza. Bardzo Wam dziękuję.
Ciekawe ilu z Was uda mi się namierzyć u Przecisza...
Do zobaczenia więc przy piwku :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-09-13 08:45  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hmm. Fajny pomysł z tym osłonami - bo ładnie wzbogaciły one burtę, tylko nie wiem czy owe osłony nie są zbyt masywne, porównując je na przykład do tego co można zobaczyć tutaj: http://www.history.navy.mil/photos/images/h63000/h63367.jpg. To jest oczywiście drobiazg, żeby nie powiedzieć niuans:), ale większa ilość tego elementu na burcie sprawiła, że zrobił się taki "płotek". Sam kadłub wykonany jednak pięknie.

Pozdrawiam

Post zmieniony (19-09-13 08:46)

 
19-09-13 09:09  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki za tę opinię. Na fotografiach grają nieco światłocienie, co uwydatnia jeszcze te osłony. W realu nawet jest ok, ale też mnie one drażnią.
Na razie są przyczepione na BCG i nie wykluczone, że je „odchudzę”, ale przy końcu budowy (lub jak znajdę "czasa" wcześniej).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-11-13 23:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam ponownie.
Podaję kilka fotografii kadłuba zanim opakuję go w ochronny pokrowiec podczas prac przy nadbudówce dziobowej i wyposażaniu pokładu.
Przy poszyciu burt wiele jeszcze się pozmienia, ale to dopiero w końcowej fazie budowy.






Ponieważ nakleiłem oddzielny pokład, powstała konieczność ułożenia na nim studzienek do bunkrów węglowych. Na poniższej fotografii wstawiłem zdjęcie pokrywy studzienki w powiększeniu oraz prostą technologię ich wykonania (krążki wycinałem z zapasu koloru, rozwarstwiałem i odchudziłem do najcieńszej „skórki” z nadrukiem, a następnie przyklejałem wycięty krążek siatki po herbacie).



Do zobaczenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-11-13 07:44  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie się prezentuje Twój "Nieustraszony".

--
Pozdrawiam Darek

 
05-11-13 08:19  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Świetny pomysł z siateczką na pokrywach studzienek. Jak wycinałeś kółeczka z siateczki?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-11-13 08:44  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Art wymiatasz jak zwykle!! Powodzeni w dalszej fazie budowy

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
05-11-13 09:55  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobrze Cie znów widzieć w akcji :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
05-11-13 16:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szczerze mówiąc nie rozumiem jak udaje Ci się to wszystko tak czysto skleić :) Obserwuję i podziwiam!

--
Pozdrawiam!

 
05-11-13 17:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art impregnujesz/ lakierujesz arkusze z częściami przed sklejaniem? Jak było z lakierowaniem w przypadku Bisa?

 
05-11-13 18:23  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo lubię takie elementy - niby drobnostki, ledwo widoczne patrząc na całość, pewnie dają lekko w kość, ale za to satysfakcja gwarantowana:-)
Podziwiam warsztat po raz kolejny:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-11-13 23:33  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Miło Was znów oglądać :) Dzięki z pozytywne bodźce :)

Pytasz Borek o impregnację. Tak naprawdę to ciągle z tym eksperymentuję, ale wydaje mi się, że jestem na właściwej drodze.

Otóż wszystkie arkusze przed wycięciem impregnuję caponem (2 warstwy malowane pędzlem prosto z puszki). Przy Bisie arkusze prysnąłem matem bez impregnacji i gdzieniegdzie wytrącił się biały proszek.

Po sklejeniu kadłuba Dreda i tego co widać na powyższych zdjęciach, prysnąłem całość matowym lakierem, który pokazałem na poniższej fotce (wcześniej zasłoniłem szyby w bulajach). Z samolotami jest łatwiej, ale okręty z wieloma zakamarkami są „problematyczne” przy takim eksperymencie malowniczym, dlatego podzieliłem „matowienie” na etapy.
Dla mnie lakier ten jest rewelacyjny, daje głęboki mat i świetnie układa się na caponie.
Pozostałe, nie pociąte arkusze też prysnąłem lakierem matowym, zobaczymy jak to się będzie sklejać.

Że czysto, powiadacie. Po prostu używam mniej kleju, niż go potrzeba i ostrożnie obchodzę się z wyciętymi elementami. Poza tym BCG wiele wybacza, a capon pozwala zmyć zabrudzenia.
Ostoja pytał, jak wycinałem kółka z siatek po herbacie do pokryw studzienek. Używałem wybijaka „rewolwerowego” w przestawnymi końcówkami.

StuG, racja, te drobnostki "uciekawiają" model, ale znacznie wydłużają nad nim pracą.

To co widać poniżej, niektórzy uznają za dziwactwo, ja też tak uważam :)) - grunt to mieć do siebie dystans. Ale te kombinacje przydają się w celu ochrony przed nieopatrznym uszkodzeniem kadłuba przy dłuższej pracy nad nadbudówką.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-11-13 23:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Używałem dupli color, jest na bazie żywicy (popraw mnie jeśli się mylę) może być problem z żółknięciem. Polecam ci lakier matowy PACTRA daje największy mat jaki chyba jest na rynku.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
05-11-13 23:56  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Z żółknięciem, powiadasz. To mnie totalnie zmartwiłeś.

Na pocieszenie mam to, że MiG-29 pomalowany tym właśnie lakierem ponad rok temu trzyma się na razie i nie pożółkł. Może ktoś z Was malował tym specyfikiem? Ciekaw jestem efektów po dłuższym okresie czasu.

Co do malowania pactrami, bałbym się ich używać przy kartonie, mam przykre doświadczenia, Poza tym nie posiadam aerografu, ale może już czas o nim pomyśleć...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-11-13 06:43  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja używam tego lakieru przy Bellonie - przysnąłem nim malowidła oraz elementy malowane i na razie jest ok, równiez bardzo dobrze mi się pracuje z tym lakierem.

 
06-11-13 07:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Art jeżeli zabezpieczasz karton lakierem to nie powinieneś się martwić, ja malowałem Flaka MATEM PACTRY.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
08-11-13 22:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art, mistrzu, jak zwykle wymiatasz. Szkoda tylko, że te zdjęcia takie dalekie :(

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-11-13 22:25  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Odrzuciłem lakierowanie zupełnie i przeszedłem na podklejanie - ponieważ po latach ,każdy lakierowany model zawsze ,mi się brzydko starzał - pod wpływem promieniowania UV ze światła słonecznego, przy długotrwałej ekspozycji - najgorszy efekt ,na jasnych i białych kolorach ,
Najnowsze lakiery może są lepsze ,ale się ostatecznie z tą metodą pożegnałem - a akryle się nie nadają - do dużych powierzchni ,ponieważ mają wpływ na pofałdowania halsztackie i krowie żebra - w modelach lotniczych

 
08-11-13 22:41  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,na pewno akryle nie zółkną, 13 lat po pomalowaniu ościeżnicy ta jest dalej biała, a drzwi lakierowane fabrycznie białe pożółkły,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-11-13 22:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panowie, generalnie dochodzę do wniosku, że, poza sklejonym poszyciem dna, malować lakierami trzeba (przy okrętach), wyłącznie nie sklejone arkusze (po wcześniejszej impregnacji caponem).

Spychacz, z daleka, powiadasz...po prostu chciałem ująć większość modelu, który ma 80 centów. Teraz, przy nadbudówce będzie znacznie bliżej do zbliżeń :)

Modellot1 nie za bardzo kumam Twój zapis o podklejaniu kosztem malowania lakierami (?). Domyślając cię powiem, że niemal każdą ściankę składanego elementu podklejam od wewnątrz tekturką 1 lub 0,5 mm, aby się całość nie pozapadała.
A co do promieni UV, oczywiście racja, staram się unikać wystawiania kartoniaków do tej „żarówy”.

Podzielę się z Wami jeszcze jednym spostrzeżeniem.
Otóż ten projekt coraz bardziej mnie wciąga i intryguje. Pan autor sporo się napracował i wysmażył sporo drobnicy, co w połączeniu z kilkoma fajnymi fotkami oryginału z bliska, może dać ciekawy efekt okrętowy.
Poszalejemy, z Waszym wsparciem, oczywiście.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-11-13 02:18  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Przy Twojej jakości klejenia, trzymałbym Cię z dala od aerografu..
Szkoda Cię na malowane kadłuby :-)
Pzdr

 
10-11-13 09:41  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mi ten lakier w spray-u odpowiada.

Nie zauważyłem, żeby bo kilku latach zaczął żółknąć na Leutze - porównałem kolory z malowanymi tymi samymi farbami w tym tygodniu nadbudówkami Farenholta (na razie pokryte tylko farbami olejnymi). Modele malowane są najpierw Humbrolami, potem spray w celu wykończenia powierzchni.

Różnic nie widać też w PzIV i Shermanie. Nigdzie nie widzę żółknięcia, a modele mają już kilka lat.

Problemy były wtedy, kiedy użyłem tego lakieru w sprayu (a włąciwie nie Dupli Color, a CraftSpray) do impregnacji. Wtedy widziałem żółknięcie i różnice pomiędzy wcześniej wykonanymi elementami a późniejszymi. Dodatkowo papier robił się taki jakby przezroczysty i w przypadku położenia Superglue zaczynał prześwitywać i odbarwiać się - robił się przezroczysty jak papier śniadaniowy. Może to była wina papieru? Był dość cienki i delikatny - różnice były przy klejeniu Ła-7 z WAK.

Buffalo, Ki-43 i Ki-61 były impregnowane bezbarwnym lakierem Revela i spray na koniec - też nie widać efektów żółknięcia. Nie było też problemów z użyciem Superglue. Modele te nie były w całości malowane farbami. Części z wycinanki, tylko całe modele malowane na koniec sparayem.

Nie doradzałbym impregnacji części tym sprayem, ale do ostatecznego malowania, matowienia i wyprowadzania idealnie równej powierzchni - idealny. Nie trzyma się go też kurz.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-11-13 11:01  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Też miałem problemy z CraftSpray, którego również używałem do impregnacji. Po czasie arkusze trochę żółkły. Co prawda na drukowanych elementach nie było nic widać, ale na białym tle już tak. Dlatego do wykończenia gotowego modelu staram się używać lakierów modelarskich takich jak Humbrol w słoiczku, które są idealnie przezroczyste bez żółtego odcienia.

--
Pozdrawiam!

 
10-11-13 11:20  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Miałem problem zażółcenia ale tylko w następującym przypadku:

Pod koniec zawartości puszki po wielokrotnym wcześniejszym użyciu i niezbyt dokładnym potrząsaniu puszką przed każdym pryśnięciem, pozostałość w puszce jest już dość gęsta i właśnie ta gęsta pozostałość po pryśnięciu żółknie.

Takie mam doświadczenie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-13 23:23  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo dziękuję Wam za informacje o skutkach tego lakieru. Uspokoiliście mnie.

Dokker, pewnie pozostanę przy malowaniu, ale wyłącznie pędzlem i gotowym sprajem. Technologia aerografu jest mi na razie daleka. Muszę wpierw dobrze się "najeść" standardu, zęby połamać i może kiedyś sięgnąć po wyższy poziom - malunku (co z pewnością daje większe możliwości „replikowania”).

Tymczasem prace posuwają się dalej.
Kolej na stelaż pod pomost łodziowy. Wykonałem go z kształtowników polistyrenowych (kwadrat o boku 1 mm). Po analizie fotografii okrętu, konieczna była pewna przeróbka w stosunku do schematu stalażu z wycinanki – zwłaszcza w przedniej części (pierwotna wersja na poniższej miniaturce).



Stelaż przyklejony:



Po doklejeniu pomostów:



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-11-13 08:32  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Great job!

--
Rock Honor Ojczyzna

 
12-11-13 08:56  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pięknie, nie widać że to karton, gdyby nie te białe pola z numerami można by pomyśleć że "trumpek" wypuścił dreda z plastiku w dwusetce :-)

 
12-11-13 09:07  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Art napisał: Panowie, generalnie dochodzę do wniosku, że, poza sklejonym poszyciem dna, malować lakierami trzeba (przy okrętach), wyłącznie nie sklejone arkusze (po wcześniejszej impregnacji caponem).

W samolotach tyż. Po doświadczeniach z Karasiem, Fokkerem a teraz SM-2 tą "technologię", czyli jednokrotne dwustronne kaponowanie prosto z puszki zwykłym pędzlem a potem "szprejowanie" nadruku matem arkuszy przed pocięciem dla druku ofsetowego i atramentowego przyjąłem za obowiązującą. Dla wydruków laserowych tylko "szprejowanie" matem. :-)

--

Post zmieniony (24-12-13 15:50)

 
24-12-13 14:54  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie w ten ”śnieżny” prawie Wielkanocny dzionek :))
Tradycyjnie pora na podsumowanie przedświąteczno – noworoczne.

Dotarłem do najwyższego poziomu nadbudówki dziobowej. Teraz komin oraz wyposażenie w detale:








Wiele Radości i Rodzinnego Ciepła w te Święta Wam życzę, a w Nowym Roku, przede wszystkim spokoju i marzeń spełnienia.
Pa pa...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-12-13 20:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Takie modele jak Twoje powinno się oglądać w wydzielonym pomieszczeniu, przy dobrym swietle, z możliwościa oglądania na siedzaco.Do dyspozycju lupa. Lampka dobrego wina. Cichy podkład muzyczny z epoki.
...rozmarzyłem się...
;-)
Przepiękna,przeczysta i przeprecyzyjna robota.
Znak mistrza!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-12-13 20:52  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Chciałbym dostać od Gwiazdora tylko jeden prezent - talent do sklejania taki jak masz Ty :) Również życzę wszystkiego najlepszego.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-12-13 21:18  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję Wam za miłe słowa.
Na razie do modelu prawie nic nie dodaję (tylko drabinki) i kilka zmian w układzie drutów, tak więc opracowanie „broni się samo”, no i okręt oczywiście też :)

Niestety chciałem zdążyć przed Wigilią i widzę teraz konieczność wprowadzenia paru poprawek, ale damy rady.
Miłego świętowania raz jeszcze Wam życzę.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-12-13 23:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,miodzio,pozdrawiam świątecznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-12-13 18:35  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Patrząc na zdjęcia nasuwa mi się jedna myśl - Jego Majestatu Okręt w godny sposób został ukoronowany :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
29-12-13 23:45  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Hej, dzięki za wsparcie.
Świętowałem z Rodzinką ale też nie zaniedbywałem „naszych” sprawek.

Komin przedni. Wstawiłem zblocza z linami przy poszyciu komina oraz nieco poprzerabiałem pomosty i mocowania przy sygnalizatorach.





Do następnego, oby szczęśliwego Nowego Roku 2014.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-12-13 03:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jakzwykle w wykonaniu Arta detalizacja powala na kolana:)

 
30-12-13 11:09  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No Art, przechodzisz sam siebie. Pozdrowionka.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-12-13 11:40  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Oglądając foto tego modelu, cały czas słyszałem jakieś kroki... dopiero po jakimś czasie okazało się, że to przechodzi ludzkie pojęcie!

--
imagination+extrapolation

 
30-12-13 16:40  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś pięknego, tylko pozazdrościć :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
30-12-13 17:41  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co można rzec... właściwie wszystko już zostało powiedziane i słów brak. Pięknie !

 
30-12-13 22:21  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Fajnie, że mnie dopingujecie.
Powiem jednak nieco nieskromnie w imieniu autora opracowania, że „jazda” dopiero się zacznie, gdy pojawią się maszty, bomy, plątanina lin, no i oczywiście detale wyposażenia.
Takiż to będzie nasz „Nieustraszony” Angol.
Ale nie zapeszajmy, bo zapeszymy... :))

--

Post zmieniony (30-12-13 22:32)

 
30-12-13 22:33  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ludzkie pojęcie jak przechodziło to mnie szepnęło do ucha - a weź się Art-a zapytaj dlaczego ten ogromny pomost "ażurowy" z numerem 57 pod część nie jest takowy, a te małe *******ki ażurowe na kominie są - zabrakło ażuru, czy kwitów ? : )
Dla jasności od razu oświadczam, że niczego Artowi nie zazdroszczę bo to brzydka przywara - ja tylko tak się tylko pytam z czystej ludzkiej ciekawości ?

 
30-12-13 23:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

I na takie pytanie właśnie czekałem.
Założyłem sobie, że ten model będzie czystym, odpoczynkowym standardem, tak jak Pan Autor przepisał. No i niestety nie jestem już na początku konsekwentny. Dorobiłem sobie ażurki przy pomostach kominowych, no ale usprawiedliwieniem jest to, że autor nieco inaczej je rozrysował niż wynika z fotografii okrętu.

Co do pomostu, o którym piszesz, z dostępniej dokumentacji – jak tą odczytuję wynika, że był on pełny, ewentualnie z ryflowaną kratownicą (antypoślizgową).
Może się pokuszę jeszcze o „zaażurowanie” podestów przy dolnej części podstawy komina, chyba, że mnie znów najdzie na „odpoczynek” ;))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-01-14 23:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam Brać.

Przybył drugi, większy komin



oraz podstawa masztu dziobowego z gniazdem od bociana





--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-01-14 00:48  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po prostu nic dodać nic ując wspaniale ci to wychodzi jak zawsze. Przyjemnością jest podziwianie twojej relacji i przede wszystkim granic jakie pokonujesz z kartonem. Moje małe pytanie czy te bloczki na kominie do których jest przymocowane olinowanie to są jakieś elementy foto-trawione? Ciekawi mnie z czego je zrobiłeś ?

 
17-01-14 06:56  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
pieczarek   

A ja patrze i patrze i patrze... i sie napatrzec i nadziwic nie moge...

--
pozdrawiam Kuba

 
17-01-14 07:18  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota i czyściutka do tego :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
17-01-14 11:17  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Modelarstwo najwyższych lotów
A to bocianie gniazdo dość niefortunnie zaprojektowali - tuż nad kominem

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-01-14 11:24  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nic dodać, nic ująć. Brak słów.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-01-14 13:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Pięknie sklejone części.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024