FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-04-14 00:01  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepraszam, ale w tej chwili nie posiadam planów tej lufy i na dzień dzisiejszy nie mogę udowodnić o co mi chodzi.
Sorry za offtopowanie.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
01-04-14 20:11  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Faktycznie, jak się przyjrzymy z bliska drugiej i trzeciej wieży na pierwszym zdjęciu to można dostrzec zgrubienie. Widać lekkie cienie na przejściu.

Post zmieniony (01-04-14 20:11)

 
16-07-14 13:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Great work :)

 
29-11-14 20:06  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Pelo   

Gdzież ten Art.......

 
30-11-14 20:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
JMD   

Dzisiaj przejrzałem tą relację. Podziwiam.
Mam jednak jedną uwagę: sadzy do gumy zaczęto dodawać dopiero na początku lat 20-tych. Wcześniej miała ona kolor jasnoszary czasem wpadający w różowy i brudnożółty. To na przyszłość gdyby trzeba było określać kolory elementów które na pewno są wykonane z gumy.
Pozdrawiam.

 
30-11-14 22:17  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć.
Niewiele zostało do końca budowy. Ale najcenniejsze jest to, nie tylko dla mnie pewnie, że biorę się za to, do czego mam największą chęć.
Postanowiłem, na teraz, wrócić do skrzydeł i ukończyć dawno rozpoczętą budowę CATALINY.

Dziękuję JMD za informację o materiale na gumę.
Ostatecznie, jak wiecie, zdecydowałem o położeniu szarej okładziny na dachy wież, stąd wszystko jest ok.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-01-15 20:25  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dryf   

Na początek chciałbym się przywitać , bo jestem nowy na forum.
Natomiast odnosząc się do relacji drednota , chciałbym pogratulować znakomitej techniki autorowi, bardzo fajne wykonanie komina i poszycia..
Widzę że w relacjach często podpieracie się fotkami z epoki , wszystko ok. ale trzeba pamiętać że w tamtych czasach , zwłaszcza - pierwsza wojna i przed , często wykonywano zdjęcia jeszcze na materiale ortochromatycznym , w zasadzie nie czułym na czerwień i nie rozróżniającym niektórych barw.
Mam też pytanie do autora , czy przy oklejaniu poszycia do podposzycia, klej jest rozprowadzany po całej oklejce, czy tylko w miejscach styku oklejek i burt.
Aha, i jak reaguje Capon na lakier matowy, czy ginie ten połysk przy rozprowadzaniu pędzlem.Dzięki.

--

 
06-01-15 22:52  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj, dzięki za pochwałki.
Odpowiadam na pytania: przy oklejaniu poszycia staram się łączyć tylko styk sąsiednich oklejek oraz styk z burtami. Burty natomiast łączę z krawędzią pokładu oraz, jak wyżej, z oklejkami dna.
Matowy lakier bezbarwny Dupli Color , którym "finalnie" maluję arkusze oraz wykonane elementy dobrze się układa na caponie, daje głęboki mat.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-01-15 16:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dryf   

dzięki za odp.

Generalnie miałbym więcej pytań technicznych , ale nie chcę zaśmiecać wątku.
Lepiej będzie jak założę relację , ale to dopiero wtedy jak będzie gotowy kadłub- a tu różnie może być , a na razie jestem na etapie duplikowania wręg na podposzycie - czyli początek .
być może wykorzystam patent z klejeniem poszycia poza kadłubem - robiłem próby i efekt jest super, ale mam obawy co do pasowania takich elementów w przypadku robienia burt na styk.

 
17-03-15 15:10  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Zajrzałem troszkę przypadkiem na forum po baaaaardzo długiej nieobecności. Nie miałem zamiaru się odzywać, ale nie powstrzymałem się.

Art! Masz niesamowity kunszt modelarski! Zajrzałem tu na chwilkę, ale zostałem na dłużej by przejrzeć Twoje prace. Długą chwilę wpatrywałem się w to jak zrobiłeś detale nadbudówek, komin, wszystkie "ażury", drutologię itd itp.
I przede wszystkim kadłub - łączenie poszycia, czystość klejenia, masakra! Zazdroszczę!

Ale oniemiałem jak zobaczyłem wieże artylerii głównej... Muszę się podpisać pod tym co napisał Ramm. Te za grube lufy, z ledwo widocznym uskokiem średnicy bardzo rzucają się w oczy (na minus...). Nie chodzi nawet o jakieś precyzyjne pomiary, ale o ogólne wrażenie - jakby były "pożyczone" z innego okrętu....

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
17-03-15 20:49  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piter.
Skąd Ty wytrzasnąłeś taką starożytną relację??!!
To aby nie pomyłka ??:))

Teraz dochodzę do przekonania, że lepiej skręcać lufy z oryginalnej wycinanki niż bawić się w gotowce.
Niestety, w Dredzie o lufach wycinankowych zapomniano. Można było z drugiej wycinanki ale zbytnio i na ślepo zawierzyłem lufom toczonym.
W świetle dziennym, gdy grają światło-cienie, widać ten uskok. Fakt, może nieco mały ale tak już musi zostać ku przestrodze mojej i innych (lufy z GPM).

Gdybym miał za sobą z 10 modeli, na pewno nie popełniłbym takich małych uskoków.
Ale cóż, ja jestem modelarz początkujący, zdobywam wciąż doświadczenie, czasem na własnych niedociągnięciach.

Tak więc spójrzcie, może nie jest tak źle.
I proszę Was, nie budźcie starych demonów, bo rzucę jeszcze skrzydła, które tak mi się ostatnio podobają ;)



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-03-15 21:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No i taki sobie komentarz skromnego ARTysty ;-)). Ja to jestem bardziej początkujący ,,modelarz". To kiedy dokończysz DREADA...samolociarzu?

 
17-03-15 22:16  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Skrzydeł ci rzucać nie wolno, ale Dredzia w międzyczasie mógł byś kończyć :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
18-03-15 09:51  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uważam, że artyleria wygląda uroczo :-)
Trzeba skończyć :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
18-03-15 19:01  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też tak uważam. Trzeba tego Dreda skończyć jak najszybciej...i przejść do kolejnych pancerników. Tyle ich czeka.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-03-15 19:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przedmówcy mają słusznośc,relacja jest wyjątkowa, pod każdym względem ,prosimy o kontynuację.Pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-04-15 17:00)

 
18-03-15 21:47  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Macie słuszną rację. Dredzia trzeba skończyć tym bardziej, że mam za sobą potężny bagaż "nadbudowy" w postaci wyśmienitej książki Roberta Massie, a ostatnio wróciłem do trylogii Henryka Wereszyckiego o konflikcie m. mocarstwami.
Tak więc siedzę głęboko w II połowie XIX wieku i się "nakręcam".

Ale...
wygrzebałem pocisk V-1 z kompletu Arado 234, będzie jak nic pasował do Mustanga III.
Kończę kokpit Bf-109 E4 a potem pasuje Spita Mk I i Huragana, przede mną leżą sobie wszystkie FW-190... Tempest zerka no i "gęba" P-40...
Czyli jest ciąg w skali Macha :))
Myślę, że z nadejściem jesieni wrócę na morskie wody Fishera i Wilusia (kto jest po lekturze Missiego, wie o kim myślę..).

Do zobaczenia więc w następnej aktualizacji i którejś tam galerii :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-03-15 01:01  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Hehe, Art! Skakałem po Twoich relacjach i nawet nie zwróciłem uwagi, że to tak stary wątek :P Ale rok, to wcale nie tak dużo! Warto by wrócić i dokończyć to dzieło! (brzmię trochę jak hipokryta, ale łatwiej jest motywować innych niż siebie:-P)

A luf już się nie czepiam, uskok jest, widać to na zdjęciu, pewnie na żywo jest jeszcze lepiej...
Masz rację, że to ku przestrodze... Jak już się kupuje toczone lufy, to chciałoby się otrzymać dobry produkt. Ale z dodatkami jak z modelami - wszystko zależy od projektanta....

Trzymam kciuki za powodzenie bieżących budów i życzę powrotu motywacji, która pozwoli skończyć ten piękny model!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
22-09-15 15:56  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie po NIECO za długiej przerwie prac przy "Nieustraszonym".
Nie mam nic nowego.
Jednak mam, przynajmniej dla siebie, ważną wiadomość.
Po ostatnim Przeciszowie, coś się nagle odmieniło, nie wiem skąd i wracam do życia w zęzach okrętowych.
Czas zakończyć Dreda.

Mam jednak przy okazji do Was pytanko. Czy dotarliście do układu sieci torpedowych HMS LION?
Sieci Dreda są dobrze rozrysowane w Anatomii Robertsa, Lion, milczy...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-09-15 19:05  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja po Twoim wykładzie w Przeciszowie jestem mocno nakręcony i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy. Twoje podejście do tematu,dociekliwość,precyzja to jest to,co lubię!
Zatem...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-09-15 22:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

No nareszcie!
Kończ Waść, bo się nie mogłem doczekać.
Żałuję, że nie mogłem być w Przeciszowie.

--

Post zmieniony (06-12-15 21:13)

 
23-09-15 06:05  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło było poznać w Przeciszowie i zobaczyć Bismarcka. Teraz chętnie obejrzę finisz Dreda :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
23-09-15 11:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art w książce o HMS "Queen Mary" z wydawnictwa Kagero jest całkiem nieźle rozrysowany schemat sieci przeciwtorpedowych na bliźniaku. Owszem okręty się nieco różniły ale głownie od pokładu głównego w górę. Układ sieci był lub mógł być identyczny.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
05-04-16 16:03  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Art , wygrzebuję z czeluści forum ....ponieważ zamierzam zrobić trzecie podejście do Dredzia...:( jak tam postępy prac?

--

 
06-04-16 08:13  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jakub, może właśnie przydało by się towarzycho. Po pierwsze, byłoby raźniej, pro drugie prace znów by ruszyły. Niewiele zostało do końca, ale wciąż głowę sobie zawracam nowymi "odskokami".
Ruszaj z budową, ja pewnie ruszę też.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-10-20 23:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Szanowanko Szanownym

…a budowa miała trwać roczek, tyle co oryginał Dreda Jackie Fishera.

Życie jednak swoje. Strzeliło wiosen siedem.

Od kilku lat model jest spakowany w pudle. Ciekawe, czy jeszcze tam test ;) no i w jakiej kondycji.

Zanim go wytargam, poskładam to, co się da, poza kadłubem, czyli: łodzie, reflektory, działa itp. Postaram się z czasem pozamieniać zdjęcia z początku relacji na fotosikowe.


Łodzie okrętowe.

Niemal wszystkie wykonałem od podstaw z kartonu barwionego w masie, z którym bardzo lubię pracować.










Szukałem gotowych np. laserowych gretingów, ale mi się nie udało, postanowiłem więc wykonać je sam:



Poobkładałem poszycie łodzi plankami:



Sposób na centryczność wybijania otworów:




Łodzie okrętów wojennych nie miały oczywiście za zadanie ratować „rozbitków”, ale pełnić, każdy ich rodzaj, istotne i dedykowane funkcje.

Wiele informacji na ten temat można znaleźć tutaj:
http://santisimatrinidad.jun.pl/printview.php?t=361&start=8&sid=c44ce15fafced0e211857d0450d9b4e8
oraz tutaj:
http://santisimatrinidad.jun.pl/viewtopic.php?t=143

W budowie pomagała mi ciekawa strona plastikowców i pewnie w budowie wielu detali będę jeszcze z niej korzystał:
https://micromaster.co.nz/

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-10-20 00:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć Art, bardzo się cieszę, że kontynuowałeś pracę nad Dreadem, będę oglądać z zainteresowaniem. Powodzenia.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
24-10-20 00:09  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wspaniale wyglądają te szalupy, kutry i łodzie.
Warto zauważyć różnicę między łodzią ratowniczą a ratunkową, bo to nie to samo. Ta pierwsza służy do ratowania rozbitków z innych statków i okrętów, a druga do ratowania własnej załogi z katastrofy, kiedy już okręt tonie. Dlatego szalupy / łodzie ratunkowe są dużo większe i wyposażone w niezbędny zapas do przeżycia. W każdym razie w dzisiejszych czasach, bo kiedyś być może inaczej do tego podchodzili.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-10-20 00:15  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wierzę. Art wrócił do Dreda. Doczekałem się w końcu.
Łodzie fantastyczne.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-10-20 12:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Łodzie są cudowne!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-10-20 14:44  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Warto Art było czekać aż w końcu ruszysz z budową ponownie.Tylko przygotuj nas wszystkich na galerię końcową.Bo zapewne każdemu z nas opadnie szczena gdy ukończysz ten model.

--
Kleje bo lubię

 
24-10-20 19:50  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Bardzo mnie cieszy wznowienie prac. Aby do końca :-)
Pzdr

 
25-10-20 11:41  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Brawo Art, kontynuacja mi się podoba.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-10-20 14:23  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Przepiękne są te szalupy. Prawdziwa modelarska biżuteria.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-10-20 20:46  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki koledzy.
Spychacz, wierciłeś, wierciłem i ja, iśmy przewiercili ;)
Brnę, może na wiosnę wodowanie, oby.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-11-20 17:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Hejka. Do przodu kroczek.

Reflektory






Poza tą stroną

https://micromaster.co.nz/collections/featured-products/products/1-96-royal-navy-ww1-36-searchlight

pomocne były zdjęcia oryginalnych reflektorów

https://www.alamy.com/damaged-searchlight-on-hms-dreadnought-british-flagship-battleship-the-searchlight-was-shattered-by-the-ships-own-gunfire-during-a-fleet-review-around-the-same-time-the-ship-was-visited-by-king-george-v-date-1910-image256558008.html

https://www.alamy.com/portable-searchlight-on-wheeled-trolley-ww1-image66154939.html

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-11-20 18:06  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
yak   

To już reflektory 1:200 w 3D drukują? :-)

Post zmieniony (04-11-20 20:31)

 
04-11-20 19:54  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja już od dłuższego czasu wszystkie druty maluje na modelu i zdecydowanie polecam. Sądząc po detalach, nie masz kłopotu ze wzrokiem, więc też być sobie poradził bez najmniejszego kłopotu.
Co do reflektorków, 1 klasa: ]

 
05-11-20 07:45  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydrukował w 3D i szpanuje:) Ty to jednak potrafisz wkurzyć :) a jednocześnie zmotywować do wytężonej pracy i doskonalenia własnego warsztatu modelarskiego. Super robota.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
05-11-20 10:36  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panowie, drukarka 3D jest znacznie dokładniejsza. Mam nadzieję, że nie wyprze kartonu i drutów :)
Karas, też preferuję malowanie on line, ale przy takich "malotach" popaćkałbym wszystko farbą.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-11-20 19:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Ładnie ,ładnie, to jest modelarstwo,pięknie
pozdrawiam

 
21-11-20 11:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie ponownie.

Działka „pościgowe” 76,2 mm przeciw torpedowcom. Z całej gamy kalibrów, te, jako jedyne pozostawiono (jedno z rewolucyjnych rozwiązań zastosowanych na Dredzie).





Poza renderami Stefana Draminskiego, korzystałem z tych prezentacji:
https://micromaster.co.nz/collections/featured-products/products/1-96-royal-navy-12-pdr-3-50-7-62-cm-18cwt-qf-mki

Teraz pozwolę sobie na nieco „osobistości”.

Do dotychczasowej rodzinki czworonożnych „niechcianych i znajdów”



Dołączyła znajda kolejna



Dodam, że niezwykle motywują mnie do utrzymania porządku na biurku modelarskim :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-11-20 14:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękne wykonanie, Artystyczne rzec by można. Ale zwierzaczki jeszcze piękniejsze...😺 i słodkie. Szacun za piękne modelarstwo na najwyższym poziomie i za przygarnianie znajdek. Sam mam dwa kociory po przejściach.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
22-11-20 12:03  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,pierwszorzędne wykonanie ,ale tu widzimy gotowy "produkt" sporo tego miał na wyposażeniu Lufy to dedykowane czy jakaś Twoja kombinacja ,może zastosowałeś jakieś nowatorskie sposoby wykonania tylu elementów ,czy dziubałęś jak pancerniacy gąski ,element po elemencie az do takiego efektu Wszystko papier czy może jakieś inne tworzywa, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-11-20 18:36  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cieszy mnie Twój powrót, i do Dreada i do "nadawania" na forum :)
Bardzo ładnie to wygląda. Jedynie co, to zdjęcia mogły by być ciut większe. Ciężko dostrzec jakieś detale, a założę się, że ich wykonanie byłoby miłe dla oka :)

A co do kotka... It's fluffy.... Fllluuuuuuuffffffyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy xD

Pozdrawiam

--

 
22-11-20 20:48  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ktoś kiedyś powiedział, a inny zapisał, że naturze żaden "model" (Salomon) nie dorówna, ani detalem, ani retuszem :)
Podzielam to.

Lufy zakupiłem w GPM. Wszystkie papierowe detale pochodzą albo z zapasu koloru, albo z kartonu barwionego w masie. Ponadto użyłem druty miedziane i mosiężne. Poza retuszem, części kartonowe nie są malowane. Krążki kartonowe wycinałem sztancą 1mm oraz igłą 0,5 mm.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-03-21 12:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam Szanownych.

Mam pytanko do znawców tematu bunkrowania węgla do wnętrza, na okrętach okołodrednotowej epoki.

Dysponujemy poniższym zdjęciem załadunku węgla z barek.



Pytanie dotyczy sposobu "ładowania" węgla,
1) czy wysypywano go z worków na pokład, a następnie zgarniano do otworów kanałowych (bunkrowych),
2) czy też worki wprowadzano do otworów i tam je opróżniano?

Pytam dlatego, że mam w zamyśle "improwizację" bunkrowania przy jednym z żurawi węglowych okrętu.

Macie jakieś informacje lub zdjęcia w tej sprawie?
Z góry dziękuję.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-03-21 13:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Na bunkrowaniu węgla za bardzo się nie wyznaje, ale za mogę pozachwycać się działami, mega: ], btw też korzystać czasem z renderów druku 3d. Zazwyczaj są bardzo zdetalizowane i rozwiewają wiele wątpliwości.

 
03-03-21 13:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jest link z opisem, ale on na rosyjski, jak tłumaczyć to wszystko zrozumiałe.
https://flot.com/publications/books/shelf/seamanship-4/22.htm

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
03-03-21 14:24  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki Das.
Z tego co udało się przetłumaczyć (w miarę poprawnie) wynika, że:
1) worki były wprowadzane do ładowni okrętu i tam wysypywane,
2) dla zachowania czystości pokładów, rozkładano plandeki wokół otworów-kanałów bunkrowych,
3) podczas załadunku zalecano zamykanie wszelkich okien, blindklap i wywietrzników w celu uniknięcia zapylenia wnętrza okrętu,
4) załodze zalecano szczelne okrycia i smarowanie miejsc otwartych wazeliną lub innym tłuszczem (lepiej było zmyć pył).

Pamiętam z literatury dotyczącej podróży rosyjskiej II eskadry wiceadm. Rożestwienskiego pod Cuszimę, że okręty były całe załadowane węglem, nawet na pokładach, wszystko było czarne i zapylone, marynarze też :) Zdarzały się przypadki "zejścia" z powodu duszności itp.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024