FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
06-03-21 09:55  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Jan Olfan   

Ze zdjęć i opisów które ja znam, wynika raczej, że węgiel był wysypywany na pokład i spychany do otworów. A gdy bardziej się spieszyło załoga równocześnie nosiła węgiel w workach i koszach po schodniach i korytarzach, i wówczas faktycznie był wysypywany w bunkrach. Ogólnie była to czarna robota ever, nawet całe wieże artyleryjskie przykrywano pokrowcami, ale fakt, że była to robota dla setek ludzi przez wiele godzin, a sprzątanie pewnie drugie tyle - pucowanie, pranie,,, Przekleństwo.

 
15-12-21 13:19  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak już mamy sezon na świąteczne porządki to pozwolę sobie zdmuchnąć trochę kurzu z tej relacji :)

Arturze, jak postępy? :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
16-12-21 08:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Model jest ukończony w około 95%, może uda się przed Sylwkiem, taki jest plan.
Dzięki za zainteresowanie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-12-21 14:59  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak koniec i początek to wypadałoby Vanguarda zrobić :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-12-21 16:24  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć Art, miło było poznać na żywo. Tak zrozumiałem że relacje z budowu nie będę, ale bardzo czekam na galeria końcowe, czy zobaczymy model jak będzie gotowa? Czy to zostanie tajemnica?
Pozdrawiam.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-12-21 08:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Aleksandrze, również byłem rad, że osobiście poznałem tak zacnego modelarza kartonowego.
Ależ oczywiście, galeria modelu tuż tuż. Muszę tylko dogadać się z fotosikiem, bo coś się ostatnio zaciął.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
01-01-22 18:22  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
Założeniem było, iż model uda się wykonać w terminie budowy oryginału tj. 12 mc i jeden dzień.
Było bardzo blisko, ale życie podyktowało inny scenariusz, czyli tzw. standard ;)
Teraz też o jeden dzień przeciągnąłem, ponieważ model ukończyłem wieczorem 31.12.2021 r.

Wpierw chcę przekazać wielkie podziękowanie dla projektanta, Pana Zbigniewa Sałapy z Małego Modelarza. Opracowanie ma w sobie spory potencjał, o czym świadczy fakt wielu realizacji, w tym rewelacyjne wykonanie Dreda przez Aleksandra vel Das79pl.

Niemal każdy model traktuję jako prezentację wielu wątków, zarówno historycznych jak i technicznych, które – co przyznaję – rzadko występowały jednocześnie (zwłaszcza te ostatnie). Owszem, może być to traktowane jako zarzut, ale budując model i odkrywając jego zakamarki, chcę je po prostu utrwalić. W ten sposób model nabiera cech osobistego i autorskiego charakteru.
Na usprawiedliwienie takiego podejścia w obecnym modelu niech będzie anegdota z działalności admirała Johna Fishera - wielkiej osobistości w ówczesnej Royal Navy.

Otóż wprowadzając wiele reform w skostniałej od Trafalgaru, „Królowej Mórz”, gdy podczas wizytacji okrętu zauważył niechęć do wdrażania zmian przez jego dowódcę, niemal jednocześnie nakazał wydawanie szeregu poleceń nakładających się na siebie i czasem wzajemnie sprzecznych, a biedni marynarze uwijali się jak w ukropie, ku przerażeniu ich dowódcy.

W ten sposób więc mogę wytłumaczyć wiele „zasygnalizowanych” wątków w modelu, zwłaszcza po stronie bakburty.
I tak na przykład jednym z wprowadzonych epizodów jest umieszczenie na śródokręciu tarcz strzelniczych użytych w sierpniu 1907 r. do prób celności artylerii głównej w czym zainspirowała mnie ta fotografia




Przez cały okres budowy towarzyszyła mi lektura rewelacyjnej książki Roberta K. Massie pod tytułem, a jakże, „Dreadniought”. Mimo, że na blisko 1000 stron tekstu, o Dredzie traktuje tylko jeden niewielki rozdział, to sposób prowadzenia narracji, podawanych anegdot i szkiców biograficznych postaci z epoki drugiej połowy XIX wieku, nie ma sobie równych, no może poza Barbarą Tuchman.
Bardzo Wam polecam tego autora.





Pozwólcie, że przywołam też moje dobre duszki, które jako maluchy pojawiły się w czasie tej długiej relacji, a teraz są już dorosłymi futrzakami



Na koniec pragnę podziękować pewnemu tajemniczemu jegomościowi tj. Bartkowi vel „Kwiatek”, z którym spędziłem wiele godzin omawiając realizację budowy okrętu i który skutecznie dopingował mnie do jej ukończenia.

Dziękuję również Mariaszkowi za pomoc we wskazaniu ścieżki hostowania zdjęć.

Tak więc aby coś nowego rozpocząć, powinno się inne zakończyć. Takoż też czynię.


Teraz zapraszam Was do galerii.








ps. zmian linków do zdjęć na "większe"

Post zmieniony (05-01-22 15:49)

 
01-01-22 19:07  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i pozamiatane !!!!!!!!!!!! Petarda. I to tylko Mały Modelarz

--

Post zmieniony (01-01-22 19:08)

 
01-01-22 19:51  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dobra, to ja se pójdę w kącik i pochlipię troszkę...
piękny kawał kartonu!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-01-22 20:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po prostu zatkało mnie.Brak mi słow.Gratulacje Art.Normalnie arcydzieło.

--

Post zmieniony (01-01-22 20:03)

 
01-01-22 20:11  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Rewelacyjny, szczena opada.

 
01-01-22 20:17  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantastyczny model, ale to nic nowego w Twoim przypadku. Żałować można tylko tego, że w pewnym momencie odpuściłeś sobie relację. Wielka szkoda, bo zawsze można było się czegoś nauczyć z Twoich relacji, podpatrzeć jakieś rozwiązania i choćby potem spróbować je zastosować w swoim modelu. Poza tym, pomimo jakichś 30 minut spędzonych na oglądaniu tych zdjęć, jestem pewny, że niektóre szczegóły i tak mi umknęły. Tyle tego tu jest.
Jeszcze raz, wielkie gratulacje...i czekam na powrót na forum z jakąś relacją ;)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (01-01-22 20:18)

 
01-01-22 22:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Art.Jaki projekt następny?Yamato?Może jakiś lotniskowiec?Może Musashi albo Tirpitz?Ich mniej znanych braci bliźniaków jest o wiele mniej sklejanych.

--

Post zmieniony (01-01-22 22:30)

 
01-01-22 22:51  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Gratuluję zakończenia projektu i jego efektu. To nie była tylko budowa modelu, ona była elementem całej pracy.
Offtopując - sugerując się tytułem wątku - pytane czym był koniec ery pancerników. Ostatnim zbudowanym był HMS Vanguard, wydany kiedyś jako uproszony model 1:300. Praktycznym końcem były chyba okręty klasy Iowa, wojujące jeszcze w Zatoce Perskiej.

Ciekawostka - niedawno na youtube pojawiło się kilka godzin podcastu o narodzinach floty, która finalnie spotkała się ze sobą podczas Batalii jutlandzkiej

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
01-01-22 23:45  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Rewelacyjny model wykonany z największą dbałością. Ilość detali i szczegółów doprawdy poraża i nie sposób to wszystko ogarnąć:) Gratuluję i zazdroszczę umiejętności:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-01-22 00:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Również dokładam się do zasłużonych gratulacji, jedynie szkoda, że zdjęcia stosunkowo niewielkich rozmiarów.

pozdr

 
02-01-22 01:54  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To już nawet pierogów nie ma sensu lepić, bo jest po świętach. Miazga. A sądziłem że poprzednia galeria wysoko podniosła poprzeczkę.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-01-22 09:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fantastyczny model, szczęka mi opadła, mnogość detali, na zdjęcia napatrzeć się nie mogę, gratulacje!

 
02-01-22 11:47  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Skończyłeś Dredzia! Super, gratuluję. Poziom wykonania jaki jest każdy widzi, czekam aż zobaczę go gdzieś na żywo :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
02-01-22 12:27  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Piękny model. Gratulacje.
Pzdr

 
02-01-22 12:49  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Model najwyższej klasy niema co mówić, jedyne co troszkę psuje efekt, to jakość druku wycinanki, ten szaro różowy jednak robi różnicę.
Ilość olinowania, przytłaczająca aż ma się wrażenie, że to żaglowiec beż żagli :D Może ten model był treningiem przed jakimś drewniaczkiem :D
A Vanguard mi chodzi po głowie od dzieciaka :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-22 14:06  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, śliczności, gratuluję wykonania, ale brak mi zdjęć zbliżeń, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-01-22 14:06  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dołączam się do gratulacji. Co prawda okręty to zupełnie nie mój obszar zainteresowań, ale wykonanie modelu naprawdę budzi podziw i szacunek :)

 
02-01-22 15:16  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniałe wykonanie ! Ilość detali wprost niesamowita !
Czy dookoła otworów do zasobni bunkru nie wykładano brezentów ?

 
02-01-22 15:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Świetny model.
Pajęczyna olinowania, szalupy, detale - to wszystko robi robotę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-01-22 16:59  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Lukee 

 

Model wykonany rewelacyjnie! Kunszt Arta jest po prostu niesamowity! Przyzwyczaił nas już co prawda do tego licznymi swoimi rewelacyjnymi modelami ale tutaj chyba przeszedł samego siebie. Każdy element, każdy centymetr okrętu wykonany z niesamowitym pietyzmem. Wspaniałe podejście w ogóle do prezentacji postępów i prowadzenia relacji. Zawsze z zapartym tchem czytam relacje Arta i podziwiam zdjęcia też wykonane świetnie.
Krótko mówiąc gratulacje się należą! :-D

Ale...
Nie mogę oglądać gotowego modelu na powyższych zdjęciach! :-(
Okręty z tamtej epoki same z siebie są bardzo upstrzone wszelkimi linami, żurawikami, łódkami etc. Myślę, że dodawanie w przypadku tego arcydzieła jeszcze pootwieranych klap, porozrzucanego osprzętu, węgla, rozłożonych lin od wytyków itd itp powoduje taki natłok, że na tej wielkości zdjęciach wszystko to niknie! Ja widzę jeden wielki rozgardiasz - rozumiem, że takie było założenie o czym Autor wspominał na początku ale miała być rozłożona tylko jedna burta. A tutaj wszystko wygląda jakby okręt przepływał przez trójkąt bermudzki i załogę wcięło!
Według mnie model wygląda jak bożonarodzeniowa choinka. Każdy element z osobna piękny ale całość aż powoduje oczopląs. I jeszcze coś z tym światłem -nie wiem czy zdjęcia były wyostrzane czy robione tylko przy dwóch lampach albo i jednej ale są jakieś dziwne. A najgorsze, że małe! Przy tej ilości detali przydałoby się zamieścić zdjęcia takie by po powiększeniu wyraźnie można było zobaczyć te flagi w szafce albo detale armaty...

Szczerze mówiąc czekałem na galerię jak dziecko na... no właśnie - na choinkę. I zawiodłem się. Po prostu nie widzę okrętu.

Pozdrawiam

 
02-01-22 17:31  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dołączam do gratulacji. Model z klasy "wyrywających ryja" itd.
Może kiedyś, jako emeryt też będę miał takie tempo przy takiej jakości i detalizacji ;-) na razie bombowca męczę pół roku.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
02-01-22 19:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie czysto sklejony karton, plus dodatki, takielunek, sieci i cały ten bałagan daje genialny efekt końcowy. Gratulacje, obłędny efekt.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
02-01-22 20:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Wykonanie kategori "klękajcie narody".

Gratuluje jakości wykonania, szczęka opada i jeszcze ten czas realizacji... odlot.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
02-01-22 21:08  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo dziękuję za w większości dobre przyjęcie modelu.

Teraz odpowiem na Wasze pytania i uwagi.

Spychacz
tak, relacjonowanie nie jest moją mocną stroną, przyznaję, postanawiam się jednak poprawić, jak to z postanowieniami na Nowy Rok.

Tomasz K
Dred oczywiście kończył epokę pancerników, które budowano wg utartych standardów i rozpoczynał zupełnie nowe ich konstruowanie, stąd taki tytuł relacji.

THR
nie ma wątpliwości, że przy najbliższej okazji spotkań modelarskich przytargam okręt. Ale niemal każdy mój model wystawiam gościnnie w sklepie modelarskim w Rzeszowie przy Bernardyńskiej, teraz tam zwodowałem „Kurska”, zapraszam.

Adam 12
„drewniaczek” już się maceruje, i to nie jeden. Te zazwyczaj są w skali 1:100, więc będzie z olinowaniem znacznie łatwiej, tak sądzę.

Ryszard
zapewne brezenty rozkładano ale też znalazłem niejedną fotografię z bunkrowania węgla, gdzie na pokładach usypane były hałdy węgla, bez brezentów. Oczywiście temat jest rozwojowy.

Lukee
dobrze wyczytałeś założenie, że w modelu zaprezentowanych zostało wiele „epizodów”. Jednak z rozłożonymi sieciami i podczas bunkrowania okręt nie płynął.
Dodatkowo nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że wstawiłem też w jednej wyrzutni… dziobek torpedy, to już lekka przesada, nieprawdaż?
W każdym razie budując ten model miałem w oczach pewien znany obrazek „udający” pewną znaną bitwę:



Grunt, to mieć dystans do samego siebie, tak jest zdrowiej :)

Cóż, takie sobie uprawiam modelarstwo ilustracyjno-epizodyczno-poglądowo-edukacyjne, i tak pewnie u mnie zostanie. Na forach publikowanych jest sporo modeli, także Lukee, jest w czym wybierać, i o to chodzi.
Chyba, że tzw. Suweren coś tam z Zakopanego zadekretuje, ale znajdę miejsce tam, gdzie ów dekret mnie nie dosięgnie, mam nadzieję, że będzie to też Konradus ;)

Raz jeszcze bardzo dziękuję za dobre słowa i do zobaczenia w kolejnej relacji.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-01-22 21:34  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

ŁAŁ! Co tu się dzieje!
Uważaj Artur, po z każdym modelem podnosisz sobie poprzeczkę (i nie wypada schodzić poniżej).
Mega model, nie wiem czy po tej galerii ktoś (a na pewno ja) zdecyduje się zabrać za to opracowanie - przypominam, bo po tych zdjęciach to może nie być jednoznaczne - to jest Mały Modelarz.

--
pzdr
Kemot

 
03-01-22 12:13  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jak zwykle petarda. Brak mi słów co wyciągnąłeś z tej "wycinanki". Szacun!

 
03-01-22 12:20  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Gratuluję efektu końcowego. Fantastyczna i inspirująca do doskonalenia mojego warsztatu praca.

 
03-01-22 13:18  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Art chyba po KURSKU polubiłeś "wyskakiwanie z tortu"?
REWELACJA !!! Super !!! Spodziewam się obszernej relacji w Modelarstwie Okrętowym.

Pozdrawiam
Adam

 
03-01-22 18:46  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Gratuluję! Model prezentuje się naprawdę rewelacyjnie!

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
03-01-22 19:23  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Choć to nie moja bajka, ale model piękny!
Uważam,że taki model powinno się oglądać przynajmniej przez godzinę, na spokojnie, siedząc przy stole przy dobrym świetle.
Toż to prawdziwa uczta dla oczu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-01-22 08:25  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękny model, robi ogromne wrażenie. Koledzy już chyba wszystko powiedzieli więc pozostaje pogratulować.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-01-22 10:23  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Niesamowity wkład pracy włozonej w ten model nie poszedł na marne.
Mnóstwo detali przyciąga uwagę, chociaż - jak stwierdził Lukee - czasami niektóre zdjęcia wprawiają w oczopląs:-)
Model z najwyższej półki, super sprawa:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-01-22 17:07  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ogromne gratulacje!
Koledzy już wszystko powiedzieli co ewentualnie ja mógłbym wyrazić.
Chciałbym kiedyś zobaczyć model na własne oczy.
Powodzenia w kolejnych projektach!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-01-22 17:20  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Warto było czekać. Teraz pozostaje tylko poczekać na okazję żeby obejrzeć na żywo :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
04-01-22 22:52  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
greg   

Art, jesteś prawdziwym artystą kartonowym, a może i nie tylko ? :)
Kolejny wspaniały, genialnie sklejony model w Twoim wykonaniu !
Też przyłączę się do próśb o nowe fotki w większych rozmiarach i zbliżeniach na te wszystkie cudeńka.
Pozdrawiam serdecznie i najlepszego na NR !

 
05-01-22 15:51  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję za dobre przyjęcie.

Zmieniłem linki do zdjęć na większą rozdzielczość.
Do zobaczenia w kolejnym projekcie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-01-22 09:00  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Piękna praca. Gratuluję.
Tak duże okręty zawsze robią na mnie wrażenie mnogością detali. Faktem jest jak ktoś wspomniał że można je długo oglądać za każdym razem odkrywając coś nowego.
Z wizją autora nie wypada dyskutować bo to jego wizja ale jest
coś czego mi tu brakuje. Czynnika ludzkiego czyli załogi.
Model okrętu sterylny, wystawowy bez załogi? Ok.
Tu jednak mamy zainscenizowaną scenkę bunkrowania, worki, węgiel, łopaty...
I jakby nagle marynarze zniknęli! Wszyscy zniknęli.
Takie odniosłem pierwsze wrażenie i dla jasności nie wygląda to oczywiście źle tylko odrobinę nienaturalnie.
Jeszcze raz gratulacje za wspaniałą pracę :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-01-22 08:54  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Magia i i mistrzostwo w jednym ! Podziwiam i gratuluję !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-01-22 23:20  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Model zjawiskowy. Jedno z modelarskich arcydzieł. Wyrazy uznania.
Zauważyłem, że okręt podniósł na flaglinkach komunikat na cześć swego stwórcy ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-01-22 01:26  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Ładny naprawdę ładny jest co kontemplować, szacun

 
12-01-22 10:20  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, model wspaniale zrobiony, wykonawstwo to majstersztyk modelarski. Konkurencją dla Ciebie (jeżeli chodzi o szczegóły i jakość wykonania) byłby chyba tylko kolega z forum - Precyzyjny. Gratuluję. Pozdrawiam.

 
12-01-22 18:08  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Lukee 

 

ART !
Dziękuję, teraz można oglądać i się delektować.

Pozdrawiam

 
13-01-22 09:59  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze wielkie dzięki Panowie. Chce się żyć :)
Stary pisał o marynarzach. Rozważałem to, ale chciałem wypchać ten model do archiwum. Ten temat jest otwarty, zawsze figurki można dostawić.
Hastur - dobrze prawisz :)
Sławku, nie pokłócisz mnie "prawie" z nikim na tym forum :) ale potwierdzam, Jarek - Paragraf jest wysoką poprzeczką, sęk w tym, że trzeba go dopingować, bo ugrzązł w swoim jednym projekcie. Ja ten doping niniejszym więc czynię.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-01-22 20:03  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Ależ Art, nie miałem takich intencji, aby Cię z kimś skłócać. Po prostu stwierdziłem, że kunsztem modelarskim jesteś na równi z Precyzyjnym, żadnych tam wycieczek osobistych. Przykro mi. Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024