FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-01-14 22:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję, aż się chce dalej dziergać.
Grzegorzu – kółka przy kominie, o których piszesz – to imitacja zbloczy z linami. Wyciąłem je wybijakiem wykonanym z igły lekarskiej. Uchwyty przy blokach wykonane są z drutu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-01-14 13:21  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam,

Jestem Twoim wielkim fanem Art :)
Oglądałem min Twoja relacje z klejenia Bismarck'a i mam nadzieje ze za 10 lat będę gotów go skleić :) mało tego postaram sobie podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i możne dodać coś jeszcze od siebie ale to za 10 lat:)

Art mam pytanie i prośbę zarazem, mianowicie chciałem się dowiedzieć czy jest gdzieś w necie zamieszczona Twoja relacja z klejenia Pioruna. Wspominasz ze dużo technik na nim testowałeś, myślałem ze może dowiem się jak niektóre rzeczy robiłeś, powoli kończę klejenie Galeona Smok; Mały Modelarz 7-8-9/2010 i po tym chciałbym zacząć klejenie Burzy, Pioruna albo Błyskawicy - wszystko wydawnictwa Mały Modelarz. Najbardziej interesuje mnie jak robisz relingi(czy lutujesz drut?) i jak wykańczasz 'okna' w kadłubach (chodzi mi o to uzupełnienie drucikiem po którym okno staje się 3D).

Wszystkie rady dla początkującego modelarza jak ja bardzo wskazane :)

Pozdrawiam,

Damian

Post zmieniony (21-01-14 13:23)

 
21-01-14 15:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Łukasz M. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zaglądam tu i pdpatruje kolegę, piękna robota, piękny okręt !

 
09-02-14 19:22  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
U nas stuknęło dziś dychę na plusie i jeszcze słoneczko "wiosenniło".
Dlatego aby przywołać zimę w zimie, zapodam pewne „śnieżynki”:



Zagadka, kto wie, do czego będą one przydatne w tym okręcie?
Się spieszcie, bo stopnieją :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-02-14 19:43  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
kari   

... te "płatki" wykorzystasz do budowy bębnów linowych (do nawijania cum ew. lin holowniczych). :-)
-------------------------------------------------------

 
09-02-14 19:47  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki za uczestnictwo w zabawie, Kari.
Śnieżynki... nie do bębnów, ale... z linami coś tam będą miały wspólnego :)

Gramy dalej.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-02-14 19:50  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
kari   

podejście nr 2 ... elementy dystansujące przewody antenowe. :)

 
09-02-14 19:59  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

DYCHA, Kari !

Gwiazdki posłużyły jako rozpórki anten.
Od początku budowy okrętu te anteny mnie intrygowały, nie byłem pewien czy uda mi się je wykonać.
Ale są:



Tymczasem zamontowałem olinowanie stałe przy maszcie głównym:





Do zobaczenia

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-02-14 20:08  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Handszpaki kabestanów?

--
imagination+extrapolation

 
09-02-14 20:08  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
kari   

... bardzo pięknie to wszystko wygląda. ... antena i flaglinki (pozostałe fotki) na pewno podniosą efekt finalny Twojego "Dreadnoughta".
... wielkie brawa!!!
-----------------------------------------------------------------------------------

 
09-02-14 20:34  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Artur - MAJSTERSZTYK !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-02-14 21:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki.
Jeszcze odpowiem na pytanie Damiana.
Nie prowadziłem relacji z budowy Pioruna, model, jako testowy, nie został ukończony. Co do „tajników” wykonawstwa, zapraszam Cię do przeglądnięcia relacji, nie tylko mojej, z pewnością znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań. Trochę poszperasz, poklikasz, i znajdziesz, cierpliwości i powodzenia

--

Post zmieniony (10-02-14 12:49)

 
09-02-14 22:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie wyszło.
Przyznam, że też się zastanawiałem jak poradzisz sobie z tymi antenami, choć wiedziałem że na pewno coś wymyślisz. Nie myliłem się :)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-02-14 11:20  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
pieczarek   

I jak tu nie popasc w kompleksy... Nie zostaje nic innego jak dalej probowac i moze kiedys tez mi tak wyjdzie... cos. Gratulacje i podziekowania za doping :)

--
pozdrawiam Kuba

 
10-02-14 21:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki, dzięki.
Aby było po równo, zapodam i tutaj sposób montowania bloczków z flaglinkami, choć sprawa jest w miarę prosta.

Poniżej na zdjęciu pokazałem sposób powstawania konstrukcji bloczka.



Krążek o średnicy 1mm wycięty wybijakiem z igły (z zapasu koloru), do którego po półobwodzie dokleiłem pomalowaną żyłkę (0,06 mm).
Do rei przykleiłem pierścień z drutu (0,2mm – wcześniej pomalowanego) z wystającymi widełkami, a następnie wcisnąłem w te widły ów bloczek z żyłką (na kleju cyjanoakrylowym). W ten sposób otrzymałem imitację uchwytu bloczka.

Pozostała tylko kwestia zaknagowania fałów flaglinek do pomostu.
Oczywiście należało to robić z umiarem i z obydwu stron masztu tak, aby nie uległy przechyleniu reje oraz sam maszt.

Tak to wygląda z nieco bliższej perspektywy



Większa jazda była z antenami na gwiazdkach, ale podałem zdjęcie i pewnie wszystko jest jasne. W każdym razie jestem z nich osobiście zadowolony, a z pewnością dodadzą modelowi uroku.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-02-14 17:55  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tom   

Od pol roku obserwuje twoje poczynania i jestem w szoku postanowilem sie zarejestrowc zeby to napisac! pozdrawiam!

--
pozytywne myslenie to polowa sukcesu!!!

 
11-02-14 22:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cały czas mam wrażenie, że lekko przesadzacie z tymi pochwałkami :))
Wszystko co pokazuję to typowe rozwiązania i sztuczki.
A może to kwestia aparatu? Chociaż, kurcze, niczego nie montuję ;))

W każdym razie miło, jest mi bardzo miło.
No i witam nowych kolegów (a może i koleżanki podglądają też?), a przy okazji zachęcam do Sklejenia Modelu, z niemalowanego kartonu oczywiście.

Aby nie było na sucho, podaję etapy prac przy pomoście z relingiem. Zwróćcie uwagę, że nawet takie małe coś umieszczam na oddzielnej podkładce, która ułatwia manewrowanie i pozwala unikać dotykania kartonu. Przez to udaje się zachować go w miarę czystej czystości





--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-02-14 18:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Art, czy to tylko jest złudzenie, ewentualnie efekt wynikający z oświetlenia, ale czy ten szary kolor nie jest lekko zaróżowiony tak jak w tym modelu http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7971 ? Kolor relingu vs kolor ścian nadbudóweczki ?

 
12-02-14 18:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Kunszt sam w sobie. Coś niebywałego jak kleisz modele okrętów. Wspaniale.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
13-02-14 00:22  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Halogen, to malowanie Dreda jest faktycznie dość nietypowe. Nieco wpada w barwę ni to czerwonawą, ni to różową. Ale zależy wszystko od światła. W świetle naturalnym jest znośnie.
Syriusz, cieszę się, że tobie też się podoba, cała przyjemność po mojej stronie.

Chciałbym się, przy okazji, podzielić z Wami pewnym dylematem konstrukcyjnym.
Zwróćcie uwagę na mocowanie flaglinek.
Znający nieco Dreda wiedzą, że do tylnej części pionowej rury masztu głównego, będzie przytroczony bom do przenoszenia łodzi komunikacyjnych.
Otóż ten bom, jak nic, będzie kolidował z flaglinkami przymocowanymi do pomostu sygnałowego w sposób jak ja to uczyniłem. Oczywiście można by owe flaglinki przymocować do relingu w pobliżu masztu, ale wówczas sygnalista ściskając w garści flagi, musiały przeskakiwać przez szalupę, która będzie umieszczona w poprzek.
W 1910 r. (tak wynika z Anatomii Dreda), przebudowano tę część okrętu. Przeniesiono szafki z flagami na pomost przy maszcie i wówczas tam właśnie knagowano flaglinki.
Jednak w 1907 r., tj. na czas oddania okrętu do służby (taką wersję buduję), układ mocowania flaglinek i umiejscowienie szafek z flagami był nieco inny.
W miesięczniku okręty jakiś czas temu zamieszczono rendery Dreda. Tam autor również "zbudował" okręt na 1907 r. też musiał opierać się na jakichś miarodajnych źródłach. On również poszedł w "kolizję" bomu z flaglinkami.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł i wytłumaczenie?
Oczywiście, jak zwykle, zaufam wyłącznie mocnym argumentom fotograficznym lub rysunkowym ze sprawdzonych i dobrych źródeł.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-02-14 23:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Art, przeglądałeś Anathomy of the Ship Dreadnoughta, np. str. 46?

Zdjęcia na 1906 r. i wydaje się że linki flag sygnałowych są mocowane raczej bliżej podstawy masztu i nie kolidują z bomem. Przynajmniej tyle jestem w stanie dostrzec na zdjęciach. Choć prawdą jest, że na planach z 1907 r. flag lockers były za szalupą, więc chyba jednak musieli biegać.

--
edit:
Rzuć okiem też na str 54, 58,

Post zmieniony (13-02-14 23:37)

 
14-02-14 19:08  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witam:-) śledzę tą relacje z wielką uwagą.
Nie będę nic oceniał bo do pańskich umiejętności to mi jeszcze daleko, ale mogę powiedzieć że wykonanie modelu bardzo mi się podoba i czekam na więcej...
Lubie pancerniki z okresu I wś i też myślałem kiedyś nad zrobieniem tego modelu ale padło na niemiecki okręt z tamtych czasów.
Życzę więc powodzenia w budowaniu przeciwnika:-)

--
jeżeli model okrętu- to tylko pancernik

 
15-02-14 00:13  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Hastur, może masz i rację, ale z tym bieganiem z flagami w zębach przez szalupę, to dziwna sprawa. Trochę mnie to nie przekonuje. Ale z drugiej strony kolizja z bomem też jest problematyczna.
No nic, przeniosę się teraz do masztu rufowego, poczekam, może coś jeszcze wypatrzymy. W każdym razie jest możliwość pozmieniania mocowań tych flaglinek.

Panie Laska, proponuję sobie tutaj nie panować :))
Ja też życzę Tobie powodzenia. Wsparcie to dobra i pożyteczna sprawa.
Piszesz o pancernikach z I WŚ. Naprawdę kręcące są przeddrednoty, a jest ich w modelach sporo do zrobienia, szafa mi niemal co tydzień pęcznieje. Przyjdzie czas...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-02-14 20:41  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tom   

Witam Art przymierzam sie do bisa ogladalem twoja relacje chyba ze sto razy czy bede mogl liczyc na twoja pomoc. Pozdrawiam!

-------------------------------------------------------------
A ja poprosze o stosowanie kropek i przecinkow, bo czytajac powyzsze zdanie ciezko zrozumiec, o co chodzi...

Rafael (moderator)

 
17-02-14 22:55  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Odpowiem krótko, bo nas tutaj moderatorzy pogonią :)
Ależ oczywiście Tom, jak tylko dam rady, pomogę.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-02-14 17:44  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witaj Art-ysto
Jak napisałem w 2-smarku, będę śledził Twoje poczynania w tej relacji dla nauki pięknego modelarstwa.

Pomyślności i wytrwałości.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
26-02-14 20:45  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tom   

Witam Art! Czekam z niecierpliwoscia na nowe fotki odnosnie Dreda! Pozdrawiam!

--
pozytywne myslenie to polowa sukcesu!!!

 
26-02-14 23:50  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A obiecałeś nam Tom start z budową dużego okrętu :)
Niewiele ich pływa w relacjach, chętnie by nam więc morz(ż)e zaszumiało...

Przy Dredzie prace trwają, maszt rufowy już stoi na pokładzie i niebawem, po zakończeniu etapu, będzie czas na podsumowanie.
Przeniosłem również mocowania falglinek do relingu przy podstawie masztu głównego.

Tymczasem jednak uparłem się na dokończenie "końcówki" budowy okrętu :) która to, jak wiecie, jest zawsze najtrudniejsza.
Najbardziej jestem rad, że w ogóle wyszły: anteny "gwiaździste"





Faktycznie to wykonałem ich sztuk 6, ucząc się na dwóch pierwszych. Napiszę, abym nie zapomniał i komuś się może przydało. Najważniejsze to układać żyłki z minimalnym naciągiem (przed wklejaniem gwiazdek).
Teraz wystarczy lekki naciąg i wszystkie krzywe będą prostymi :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-02-14 03:46  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

przyda się na pewno się przyda :-)
Pzdr

 
27-02-14 08:13  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No tak, cóż można powiedzieć. Podziwiam, ale nie zdecyduję się na zrobienie czegoś tak dużego. Zostaję przy kołowych modelach. Efekt będzie powalający...

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
01-03-14 20:34  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tom   

Jak wielu i ja powracam po latach do sklejania, Art bedzie Bis ale teraz cwiczenia na Ark Royalu z MM Jest tyle nowinek ze nie czyje sie jeszcze na silach podjac wyzwania z Bisem! Pzdrawiam!

--
pozytywne myslenie to polowa sukcesu!!!

 
15-03-14 18:36  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tom   

Oj! ART stocznia chyba strajkuje?!

--
pozytywne myslenie to polowa sukcesu!!!

 
16-03-14 23:08  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Nie nie, Tom. Praca wre, tylko do zdjęciolenia jakoś nie mogę się zebrać.
Tymczasem zawrócę Wam głowę kolejnym dylematem.

Na poniższym zdjęciu widać dach wieży, który wyraźnie jest ciemniejszy od pierścienia przy barbecie.
Ów pierścień typuję na kolor czarny, a ten dach, coś jakby był nieco jaśniejszy od czarni, ciemnoszary ?




Tak to wygląda (wieże w trakcie prac, przed doposażeniem)





Mimo, że ciemnoszary jest właściwszy, to jednak czarny kolor lepiej się komponuje z pozostałymi barwami czerni: korony kominów, maszty.

Ciekawy jestem Waszego zdania.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-03-14 00:14  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Moim zdaniem cokolwiek zrobisz będzie właściwe,nie mam co do tego wątpliwości :)
Pozdrawiam
thorn

 
17-03-14 10:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może to są maty antypoślizgowe, które są brązowe??

--
Rock Honor Ojczyzna

 
17-03-14 21:36  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A dlaczego brązowe? Fakt, że Japońce takie wstawiali, ale to było znacznie później.
Tutaj mamy rok 1907.
Skłaniam się ku stanowisku, że były to gumowe maty, a jak gumowe, to w odcieniu czerni.
Nieco "przyszarzałych" od łażenia po nich marynarzy.
Zostanę więc przy kolorze czarnym.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-03-14 21:47  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Z czarno-białymi zdjęciami jest ten problem co zawsze - jakie światło takie złudzenie koloru.
Pozostaje zgaduj - zgadula. Jednak ja proponowałbym Ci szarości, zarówno w podstawie barbety jak na dachu. Takie kolory widziałem na innych modelach Dredzia, ewentualnie na modelach krążowników liniowych. Czarnego nie widziałem nigdy.
Jeśli pozwolisz, wrzucę tu fotkę, jak wydano to na modelu krążownika liniowego "Invinicible" (JSC), wygląda to tak:



Art, a powiedz - czy te lufy to już ostateczna wersja? Może to złudzenie, ale mam wrażenie, że są takie - wybacz porównanie - "parówkowate". Nawet na zdjęciu, które pokazałeś, gdzie widać tylko fragment luf, te ze zdjęcia archiwalnego wydają się być bardziej "proste". Rozumiem, że mają się zwężąć, ale to zwężenie jest chyba zbyt duże. A i kołnierz przy wieży wydaje się być na Twoich lufach dłuższy niż na tym zdjęciu, choć tu perspektywa może robi swoje.

Pozdrawiam

 
17-03-14 22:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
clavdivs 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydaje mi się, że czarny kolor pogorszył by warunki bytowe we wnętrzu wieży w cieplejszych strefach klimatycznych.. Nie bez powodu rozpinano na pancernikach białe brezenty nad pokładem aby chronić przed słońcem.

Post zmieniony (17-03-14 22:02)

 
17-03-14 22:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Racja Mariaszek, te fotki bez koloru mogą zmylić.
Trzeba więc odwoływać się do barw tzw. pewnych.

I oto na poniższym zdjęciu stoi sobie marynarz (nawet dwóch) zapewne w czarnym uniformie.
Mata na wieży też tak coś jest w tym kolorze (może od chodzenia nieco poszarzała). W każdym razie na pewno jest ciemniejsza niż ta zaprezentowana z wycinanki JSC.




Zerknijcie też na to zdjęcie, barbeta wydaje się pomalowana na czarno (jest jeszcze kilka podobnych fotek z "pewną" czernią opodal). Zdjęcie jednak wykonano w 1908/9 r., przynajmniej tak wynika z opisu, dlatego nie pójdę tym tropem.



Co do kształtu luf. Zastosowałem oryginalne z GPM. Może na zdjęciach modelu tak wyglądają, ale w relau prawie jest ok. Ponadto jaśniejsza barwa nieco "wypacza" ich kształt.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-03-14 22:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Porównując z czarną kapą komina, oraz masztem wydaje się ciemnoszary.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
17-03-14 22:54  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ha, a wiesz Art, zaciekawiło mnie to zdjęcie z tymi marynarzami. Na pewno na forum są świetni znawcy tego tematu i mogą się na jego temat wypowiedzieć, natomiast z mojego góglania wychodzi, że kolorem mundurów w Royal Navy od około połowy XIX w. jest kolor ... granatowy. Jeśli tak było i panowie na Dredziu są "w granacie", to ten czarny na wieży jednak nie jest taki pewny, bo wydaje się być jaśniejszy od tych mundurów.
Insza inszość, że im dłużej się gapię na to zdjęcie, tym mniej jestem zdecydowany w tym temacie:). I tym bardziej można odjeżdżać:) - nie widać na przykład na tym zdjęciu żadnych cieni, co mogłoby sugerować, że zdjęcie nie jest zrobione w pełnym słońcu, tylko gdy jest pochmurno. A to zapewne przyciemniłoby kolory.
Tym niemniej od kolorów z JSC na pewno się różni. Przynajmniej na tym zdjęciu:).

No nic, nie mieszam więcej, ale przekonany do tego czarnego mimo wszystko bym nie był:).

 
17-03-14 23:25  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ależ Mariaszek, nic nie mieszasz, staramy się sprawę nieco wyjaśnić, i bardzo sobie cenię te dywagacje, a i mogą komuś się przydać.
Kolega wcześniej wspomniał o uciążliwościach wewnątrz, związanych z ciemnym kolorem na poszyciu dachów, coś w tym jest.
Kolor granatowy uniformów jest też ciekawym tropem.

Drążymy dalej. Następna fotka. Pierścienie przy bardbecie są nieco ciemniejsze od pomostu bocznego na wieży (ma on trapezowaty kształt, a powierzchnię ryflowaną)



I jeszcze jedno zdjęcie wież Brytola, tym razem KGV z 1917/18. Ciemnoszare maty antypoślizgowe (?)



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
18-03-14 00:05  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

A to drążmy:)
Zdjęcie pierwsze - pierścień barbety leży w cieniu, więc tu trudno o pewniejsze wnioski. Co do pierścienia barbety:) Ale już ten pomost na wieży w porównaniu z kapą komina to już lepiej - to samo oświetlenie i porównanie jest dużo łatwiejsze. Stawiam, że ten pomost był jednak ciemnoszary.

Zdjęcie drugie - hmm. Nie wiem, ale na Dredziu wyglądało to inaczej:)

Jest jeszcze kilka zdjęć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=OgrBL0zjYZU
Jakby z tej samej "sesji" co wcześniejsze zdjęcie z marynarzami. Mniej więcej od 2 minuty i 45 sekundy. Na jednym jest też winda dla porównania. Winda wygląda na czarną, dachy wież już chyba nie. Chyba:)

Pozdrawiam

 
30-03-14 22:10  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
Tym razem z grubej rury. Artyleria ciężka 305 mm.
Stanowiła ona jeden z istotnych czynników, dzięki którym Dreadnought był przełomową cezurą w konstrukcji ówczesnych pancerników.
Nic po nim nie było już takie jak przedtem.
Nie wielkość kalibru jednak zadecydowała, ale łączna ilość dział artylerii ciężkiej - dziesięć, podczas gdy standardowo pancerniki - "przeddrednoty", posiadały ich nie więcej niż 4.
Ciekawa była "metodologia" dojścia do takiego rozwiązania, ale... i tak już długo gadałem, chętnie oddam głos wnikliwym...

Co do dachów wież, wolałem uniknąć malowania. Zastosowałem wygodniejszą dla mnie opcję - szary karton barwiony w masie.





--

Post zmieniony (30-03-14 22:47)

 
30-03-14 22:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie Panie, pięknie. Po Arcie nic nie będzie takie samo jak przed Artem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-03-14 18:29  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Art bardzo słuszna decyzja z tym użyciem barwionego kartonu w masie - ile problemów znika. Świetnie to wygląda.
Trochę dziwne jest to, że modelarze kartonowi tak rzadko stosują ten " wynalazek", często malują części w jednolitych kolorach typu - czarny, żółty, niebieski ,czerwony zamiast użyć barwionki, ale to tylko taka uwaga na marginesie.

 
31-03-14 18:49  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pomyśł bardzo dobry,elegancko jak zawsze sklejone armaty bez malowania,Można przeszlifować i otrzymać dość ciekawy efekt, na zdjęciu z przodu kadłuba jest barwionka,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-03-14 19:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Art, czy Ty serio chcesz zostawić te lufy armat? Taki precyzyjny modelarz jak Ty, modelarz który dba o szczegóły w tym wypadku pójdzie na łatwiznę?
Chyba to sen...


--
Rock Honor Ojczyzna

 
31-03-14 19:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Trudno się nie zgodzić z Ramm em

 
31-03-14 23:05  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Faktycznie, barwionka fajna rzecz. Ma tylko jedną zasadniczą wadę. Zauważyłem, że jej kolory bardzo szybko płowieją. Pomalowałem caponem dachy oraz lakierem matowym, ale na wszelki wypadek będę starał się unikać słońca :)

Panowie Ramm i Thorn, może nieco klarowniej byście szepnęli w czym rzecz?
Jeżeli macie na myśli charakterystyczne zgrubienie - wytoczony kołnierz, to on jest. Może to oświetlenie jest zbyt "płaskie" i słabo go widać, ale jest.
Lufy pochodzą z wydawnictwa GPM, są toczone z pręta aluminiowego.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024